103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ינון מגל ובן כספית

"לא בשביל זה הצבעתי לשמור על ערוץ 20"

ח"כ איילת נחמיאס ורבין תקפה את ינון מגל על ההחלטה לראיין את יגאל עמיר בערוץ 20 • אבי בניהו, יועצו של רבין ז"ל: "אסור לראיין את החלאה"


'ערוץ 20', צפוי לשדר היום (א') בתוכניתם של ינון מגל ושמעון ריקלין תשובות שהשיב רוצח ראש הממשלה, יגאל עמיר, ובין היתר הבהיר שאינו מביע חרטה על מעשיו. האם ראוי לשדר ראיון שכזה? אבי בניהו וחברת הכנסת איילת נחמיאס ורבין סבורים שלא.

אבי בניהו: "זה לא בדיוק ראיון. עורך הדין העביר כמה תשובות לכמה שאלות שנשלחו ליגאל עמיר. מבחינתי זו שיחה מיותרת עם חלאת המין האנושי. לי אין עניין לשמוע אותו לאחר שראיתי בעיני שלי את יגאל רוצח את יצחק רבין ז"ל. הייתי במוצאי השבת כעוזרו החדש של יצחק, ראיתי אותו בבירור יורה שלוש יריות בגב ראש הממשלה שלי ואת התמונה הזאת אני לוקח איתי להמשך חיי. אני גם זוכר את התמונה של יגאל עמיר מוצמד אל הקיר מלא באבטחה כשהוא מחייך חיוך שטני. שמעתי שהוא אמר  כי ביצע את הרצח לבדו ולא בעקבות הציונות הדתית ואני מקבל את זה ונגד ההכללות. מנגד אי אפשר לסלוח ולשכוח. אני יכול להקביל את זה למחבל יחיד שיוצא למסע רצח. הוא ניזון מהמסגד, מהתקשורת. יש מסובב ויש מסובב. את ההחלטה לרצוח הוא קיבל על רקע ההסתה של רבנים ופוליטיקאים בתקשורת. יש דין רודף ודין מוסר".

אבל הוא אומר שזה לא השפיע עליו. הוא לא שייך לציונות הדתית אלא חובש כיפה שחורה
"אז הוא אומר, שילך לעזאזל עם הדברים שהוא אומר. היה אז דין מוסר ודין רודף. רבנים מהציונות הדתית הגדירו במדויק מהו דינו של יצחק רבין. האיש הזה קיבל את ההחלטה המפלצתית שלו, גם אם קיבל אותה לבד, על רקע גל בלתי פוסק של הסתות, של דני הלכה והתנכלויות על יצחק רבין. אם הוא טען שהוא כבר היה בעבר ב'יד ושם' עם יצחק רבין ובצומת כפר שמריהו אז הוא היה שם כדאי לאסוף מידע על האבטחה של ראש הממשלה. אסור שהאיש הזה יראה אור יום".

מי קובע את מי מראיינים ומי לא? גם בגלי צה"ל לא מראיינים את איתמר בן גביר וברוך מרזל.הראיון עם סינוואר היה במשך שלושה ימים בכותרות הראשיות ב'ידיעות אחרונות'. למה יגאל עמיר לא ואחרים כן?
אני מתייחס ליגאל עמיר בחומרה גדולה יותר מאשר לסינוואר. יגאל עמיר הוא יהודי-ישראלי, סטודנט למשפטים ובוגר יחידת גולני הגדולה שירה בראש ממשלת ישראל. אני תוהה מה הערך בראיון הזה".

"גושפנקה לרצח הפוליטי הבא"

לשיחה הצטרפה חברת הכנסת איילת נחמיאס ורבין (המחנה הציוני) שהגיבה גם היא לשאלה: "כחברת כנסת זה תפקידי למנוע את השידור ואני מקווה שאצליח. אני לא יכולה להתערב בכל ראיון ולא תמיד אני יודעת על ראיון מראש אך במקרה זה לראיון אין הצדקה. התקשורת הישראלית לא יכולה לתת לרוצח ראש הממשלה במה. באופן אישי אני לא הייתי רוצה בזה. בנוסף אני גם לא חושבת שצריך לראיין את סינוואר".

בהמשך תקפה את 'ערוץ 20' על כך שסרב לתת לה תשובות בנוגע לראיון, ברגע ששמעה עליו לראשונה: "לא יכול להיות שמיום חמישי האחרון אנחנו מנסים להבין מ'ערוץ 20' במה מדובר ורק לאחר שיחה שלי אישית עם היועצת המשפטית התחלנו להבין הבנתי שזה לא הוא שמתראיין ואני מקווה ששב"ס יעניש אותו על הדברים שכן בחר להוציא לתקשורת".

"מרגע שאתם מאפשרים לרוצח הזה לומר שהוא לא מתחרט על דבריו זו גושפנקה לרצח הפוליטי הבא", הוסיפה, "לא צריך לתת לאיש הזה במה ולא צריך לתת לו מקום בתקשורת הישראלית. אם זו הייתה כל פלטפורמה תקשורתית אחרת הייתי פועלת באותה צורה. אני באופן אישי הייתי שותפה לרפורמה ששמרה על חייו של 'ערוץ 20'. לא בשביל זה עשיתי את הרפורמה. אתם נותנים לגיטימציה לרוצח המתועב הזה. ברגע שאותו אדם אומר שהוא לא מתחרט על מעשיו וזוכה בסיקור תקשורתי אתם מראים בדבריו הישג. לא צריך לשמוע אותו. הוא צריך להיעלם מהתודעה הציבורית. זה חלק מהעונש שלו".

עריכה: איתמר זיגלמן

02/12/2018
הישארו מעודכנים

יגאל עמיר
יגאל עמיר  |  צילום: נתי הרניק/ לע"מ