רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
הקבינט
עם רוני דניאל, אלון בן דוד ויואב לימור

"נתניהו אומר שמתנפלים על רעייתו - ועושה את אותו הדבר"

רוני דניאל טוען: המהלך של ראש הממשלה נגד רעיית בנט - לא כשר


הסערה הפוליטית של השעות האחרונות היא העימות בין שר החינוך נפתלי בנט לראש הממשלה בנימין נתניהו ובני משפחתו. אמש (ד') נחשף כי בנימין נתניהו ביקש, לכאורה, לפרסם ב'וואלה' כתבה מכפישה על אשתו של נפתלי בנט, גילת, הנוגעת לטעמי כשרות; חברי צוות התוכנית התייחסו לידיעה, ואף נגעו בנושא מינוי צ'יקו אדרי למפכ"ל.

חבר הקבינט אלון בן דוד חזר אלינו אחרי שבוע בניכר. האם בן דוד טס לאמריקה על מנת לבדוק את טעם השרימפס של גילת בנט, אשר עבדה בעברה כקונדיטורית במסעדה לא כשרה בניו יורק? ובכן, לא בדיוק. "ניסיתי לברר איך מחדירים שרימפס לתוך קינוח", התבדח בן דוד, "האמת היא שאני לא רוצה להיכנס לאף אחד לצלחת. כל אחד שיאכל מה שהוא רוצה. האירוע פשוט מביך נורא".

כאמור, אמש (ד') חשף העיתונאי עמית סגל כי לטענתו של שאול אלוביץ', הנחקר בפרשת תיק 4,000, ראש הממשלה בנימין נתניהו דרש ממנו לפרסם באתר 'וואלה' כתבה נגד אשתו של שר החינוך נפתלי בנט. "נתקלתם במשהו יותר נמוך מזה? מה זה?", התרגז רוני דניאל והזכיר כי לא פעם טען נתניהו שהתקשורת נטפלת לרעייתו שרה. "ראש ממשלת ישראל לא יכול להתנהל ככה. נכון, מנתפלים על שרה לא מעט - אז הוא עושה את אותו דבר? מה, הוא ילד קטן? זה ממש לא ראוי".

  

המנהרה שהפכה לפיל

בימים האחרונים יצא לדרך מבצע 'מגן צפוני', אשר נועד לחסל את מנהרות הטרור של החיזבאללה שנגתלו בגבול הצפון. מסתבר כי חלק מעיתוי הפעולה נבע מהעובדה שחלק מהמידע דלף החוצה לעיתונאים. "נאמר שיש עיסוק במנהרות ועומדים לטפל בזה", הסביר יואב לימור. 

"אני הבנתי שהפעולה נדחתה ביום ואותם עיתונאים נמנעו מלפרסם את המידע", אמר בן דוד.

רוני דניאל תקף את התקשורת וטען כי היא מבהילה את הציבור ומכניסה אותו לפאניקה. "עשו מזה כאילו שחיזבאללה כובש את הגליל. צריך לקחת את זה בפרופורציות ולא ולאמץ את הרעיון שחיזבאללה הולך לנתק את אצבע הגליל. די כבר. מה שכן, טוב עושה ראש הממשלה שהוא ממנף את האירוע הזה ומראה למדינות אחרות מה שהאיראנים עושים בלבנון". 

  

רוני דניאל, עיתונאי, שר ביטחון ומעכשיו גם מפכ"ל

אז מי יהיה המפכ"ל הבא של מדינת ישראל? עדיין לא ברור, אבל כדאי לשר גלעד ארדן לשקול את מינויו של רוני דניאל - שבמסגרת שאלונים בתכנית מונה כבר לשר הביטחון. "זה תפור על רוני", אמר בן דוד. 

"לא לא, הקסקט על הראש נראה לי נורא", התחמק דניאל ואמר כי גם אם היה מפכ"ל, לעולם לא היה מבטל דוחות תנועה ליואב ולאלון - גם כאשר הם לחצו ממש. "עוד לא התחלתי בתפקיד וכבר אתם מנסים להפוך אותי למושחת? ברגע שיש לך דו"ח לך תשלם ואל תבלבל את המוח. אתה יודע כמה פעמים אני עושה את דרכי לכל מיני בנקים לשלם דו"חות?"

אבל מי יודע, אולי ראש הממשלה יחליט למנות את עצמו למפכ"לות. הוא הרי כבר שר הביטחון, בנוסף להיותו ראש הממשלה. "נתניהו רואה מה קורה לכל מי שמתקרב לתפקיד המפכ"ל. אני לא בטוח שזו צרה שהוא מוכן לקחת עליו. יש לו מספיק צרות משלו", אמר דניאל. אם כן - שוב אנחנו חוזרים לנקודת ההתחלה שדניאל הוא האדם הראוי ביותר לתפקיד. לא?

  

עריכה:  מיכל דאבי

06/12/2018
הישארו מעודכנים

רוני דניאל
רוני דניאל  |  צילום: 103fm