רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
סיון כהן

פיגוע בגבעת אסף: "אחד הפיגועים הקשים שהיו לאחרונה"

2 הרוגים ו־2 פצועים קשה • טל לב רם הביא עדכון ראשוני


פיגוע קשה בבנימין: 2 צעירים נהרגו ו־2 נוספים נפצעו קשה מירי שבוצע, ככל הנראה, מרכב חולף.

פרמדיק מד"א, שלום גליל, עידכן כי איתר במקום 4 צעירים פצועים. "שניים מהם, צעירה וצעיר כבני 20 קיבלו טיפול רפואי מציל חיים בשטח, העלנו אותם לניידות טיפול נמרץ ופינינו אותם בדחיפות לבית החולים כשמצבם קשה. 2 צעירים שמצבם קריטי נשארו לטיפול כוחות הצבא במקום". בהמשך, כאמור, דווח כי מותם נקבע במקום.

טל לב רם ('מעריב') הביא את הפרטים הראשונים בתוכניתה של סיון כהן ב־103fm: "אני יכול לומר בזהירות שמדובר באחד הפיגועים הקשים בשנים האחרונות. מתנהל בשטח מרדף אחר אותו מחבל באזור עופרה. בהתחלה חשבו שאחד הנפגעים הוא המחבל אך זה לא המצב. אני כן יכול לומר שהפעולה הרחבה שהייתה מוקדם יותר נגד המחבלים מעופרה הייתה נגד תשתית וכנראה גם יש בה גוון ברור של חמאס. הפיגוע שהתרחש לפני זמן קצר בוצע כנראה על ידי חוליה אחרת. יכול להיות שאירוע גורר אירוע. רק לאחרונה אמר ראש השב"כ שהארגון מזהה עלייה במוטיבציה והכוונה של חמאס לפיגועים ביהודה ושומרון".

"לפיגוע הזה יהיו השלכות", הדגיש, "זה פיגוע ירי ברמה הרבה יותר גבוהה מהפיגוע בעופרה. הירי היה הרבה יותר משמעותי והשלכותיו עוד יקרינו לדברים אחרים. נראה לי שכל המוקד שלנו, שהיה בפעילות בצפון, עובר כעת ליהודה ושומרון ואולי זה גם ישפיע על רצועת עזה. אני יכול לעדכן שבשטח כבר רואים תגבור של גדודים באזור ואנחנו חוזרים למתיחות והדרדרות במצב הביטחוני. הפיגוע הזה בהחלט מותח כאן את כל העצבים ונעסוק בו עוד רבות בימים הקרובים".

עריכה: איתמר זיגלמן

13/12/2018

זירת הפיגוע, לפני זמן קצר
זירת הפיגוע, לפני זמן קצר