פנינה בת צבי

"האלימות חוצה שכבות - ולא רק חלשות"

ריאיון אחד שקראה הבוקר (ה') פנינה בת צבי הותיר אותה בהלם • ארנה ברי, המדענית הראשית לשעבר, הודתה: בעלי היה אלים, חששתי שירצח אותי


אם חייתם עד עתה בתחושה, כי מקרי האלימות הרבים בתוך המשפחה הם נחלתם של מגזרים מסויימים באוכלוסייה, הרי שהבוקר (ה') עדות אחת, כואבת ומטלטלת, תשנה גם לכם את התמונה.

ארנה ברי, המדענית הראשית לשעבר, ויש המכנים 'הגברת הראשונה של ההייטק הישראלי', חשפה בגילוי לב את הפרק הכואב בחייה. בריאיון שיראה אור מחר במוסף סוף השבוע של 'כלכליסט' הודתה כי ספגה אלימות פיזית מצד בעלה, ואף חששה כי הוא עלול לרצוח אותה.

"חטפתי הלם הבוקר כשהגעתי לאולפן וראיתי את המוסף של 'כלכליסט'", אמרה פנינה בת צבי בתוכניתה ב־103fm, "בשערו של המוסף הופיעה תמונה גדולה של אישה חזקה מאוד תחת הכותרת '#MeToo'".

על פי הריאיון של ברי לדיאנה בחור ניר, היא לא דיברה על הנושא עד עכשיו כדי להגן על ילדיה - אבל כעת היא מרשה לעצמה לעשות זאת. הבושה, כך היא אומרת, עליו. "אני יזמת, מדענית, בכירה בתעשייה - וגם אני הייתי קורבן לבן זוג מכה עם רצח בעיניים", אמרה.

זה התחיל בדחיפה, והמשיך במקרי אלימות קשה יותר - עד שהקשר הסתיים. "הייתי עצמאית, חזקה כלכלית, והילדים שלי הסכימו לשתף איתי פעולה במשפחה חד־הורית. צלחנו יחד בדברים כצוות והצלחנו לשוב למסלול חיים נורמלי", סיפרה.

בהמשך הריאיון גילתה כי יש לה 3 סוגי סרטן ב־4 גידולים. "מזמן הבנתי שכל מה שיש לי בחיים וכל יום נוסף שאני חיה הוא מזל", אמרה בריאיון, "ציפו שאחיה זמן מאוד קצוב, וביחס לזה כל יום שיש לי הוא יום טוב".

פנינה, שקראה קטעים מתוך הכתבה בתוכניתה, סיכמה ואמרה כי ברי היא "אישה כל כך חזקה, כל כך מצליחה. האלימות נגד נשים חוצה שכבות באוכלוסיה - וזה לא סיפור רק של שכבות חלשות". 

 

עריכה: יניב מורוזובסקי

13/12/2018
הישארו מעודכנים

"הייתי קורבן". ארנה ברי
"הייתי קורבן". ארנה ברי  |  צילום ארכיון: משה שי/פלאש90