103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אילה חסון

אמסלם על הפיצול בימין: "אני בשוק"

יו"ר הקואליציה על ראשי הבית היהודי, עד אתמול: "בנט חושב רק על עצמו, שקד היא נערת המקהלה שלו" • וגם: קרא ליועמ"ש ש"לא להתערב במהלך הבחירות"


איילת שקד ונפתלי בנט, שהקימו את מפלגת הימין החדש, מכוונים בין היתר גם לבוחרי הליכוד, הרוצים להצביע ימין אבל מאסו בנתניהו. כיצד תשפיע המפלגה החדשה על המנדטים של מפלגת השלטון? אילה חסון שוחחה הבוקר (א') עם יו"ר הקואליציה ח"כ דודי אמסלם, שביקר קשות את שני השרים.

"ההסבר שלי למהלך של שקד ובנט פשוט מאוד. נפתלי בנט מחפש דרך לשדרג לעצמו את התפקיד בזמן שאיילת שקד נגררת אחריו כנערת מקהלה שאומרת שהוא צריך להיות שר הביטחון הבא. בשנה האחרונה הוא יצר משברים כל שני וחמישי במטרה לקבל תפקיד. אין כאן אידיאולוגיה, רק התפקיד מעניין אותו, זו גם הסיבה למשבר האחרון בקואליציה. אני חושב שיש כאן בעיה עם הפרסונה, הוא מייצר לנו רעשים בקואליציה וכנראה שהוא לא בנוי למשחק קבוצתי, הוא חושב רק על עצמו".

"הייתי בשוק מהמהלך", שיתף, "לא ציפיתי לכפיות טובה ברמה הזאת מבחינתו. אילולי הבית היהודי איש לא היה יודע מיהו נפתלי בנט. הוא היה נותר עוזר שר. הבית היהודי נתן לבנט ולשקד את הפלטפורמה ותראו מה הם עשו למפלגה שלו".

"נעלב בשביל הבית היהודי"

אילה ציינה שהיא מבינה מדוע בנט מצטער על כך שנתן לאיילת שקד את התפקיד הבכיר כשהפכה לשרת המשפטים והוא נותר שר החינוך. אמסלם ציין: "כשאתה מוביל מפלגה אתה מוביל רכבת שלמה וסולל דרך. כעת בנט יצר משבר בתוך הבית היהודי. זה מזכיר לי אריאל שרון ז"ל שעזב את הליכוד. המהלך הזה הבהיל אותי והכניס אותי למשבר באותם שנים. מנגד, שרון פרש על רקע מהלך שרצה לבצע והיה לזה הגיון, במקרה של בנט זה רק פרסונאלי. אני בשוק ונעלב בשביל הבית היהודי".

על הטענה שבנט ושקד מכינים את עצמם ליום שאחרי בנימין נתניהו עקב מידע שהגיע לאיילת שקד כשרת המשפטים בענייני תיקי ראש הממשלה סבר: "אין לי מושג מה היא יודעת, הם לא פורשים על רקע אידיאולוגי אלא על רקע פרסונאלי. הליכוד היא מפלגת ימין מסורתית ואם יש לנו F35 למה שנצביע על מטוס אחר".

"מקווה שמנדלביט יבין שלא מוסרי להתערב בתוך מערכת בחירות"

בהמשך התייחס אמסלם להשחתת קבר אביו של היועמ"ש אביחי מנדלבליט: "זה חמור ביותר. יהודי לא היה עושה דבר כזה. אני מניח שמי שעשה את זה הוא מטורף, ביזוי כבוד המת הוא דבר חמור מאוד". כשנשאל אם נכון שהיועמ"ש יפרסם את המלצותיו בנוגע לתיקי נתניהו במהלך תקופת הבחירות הדגיש: "אם מנדלבליט הוא אדם מוסרי אז הוא יבין שזה לא מוסרי להתערב בתוך מערכת בחירות שהיא ליבת הדמוקרטיה. אני לא מצפה שהוא יתערב ויאמר את דעתו. השמאל לוחץ עליו כבר שלוש שנים. גם אם יחליט להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה, הוא יידרש לעבור שימוע וזה כמובן לא יקרה במהלך תקופת הבחירות. אני מבין ששי ניצן לוחץ שזה יקרה וביצע 'גזור-הדבק' מהמשטרה לפרקליטות במהירות אך אסור לתת לזה לקרות. ששי ניצן יתעורר בכל שקשור לרות דוד, היא בשר מבשרם וברגע שהיא תפתח את הפה היא תרעיד את אמות הסיפים".

"אל תזלזלו גם במה שקרה עם דינה זילבר שעברה על תקנון הכנסת", הוסיף, "זה אמנם לא במישור הפלילי אך היא עשתה דבר חמור מאוד. היא לקחה חוות דעת שמאלנית קיצונית והביעה אותה כאילו זו עמדת היועץ המשפטי. אני מבין מה היא חושבת ולכן אני מבין מאיזה כיוון היא מגיעה. בפרקליטות יש אנשי שמאל שמתיימרים לדאוג לזכויות אדם וכך גם במשטרה, לא היה אדם שפגע במשטרת ישראל יותר מאשר המפכ"ל אלשיך".

עריכה: איתמר זיגלמן

30/12/2018
הישארו מעודכנים

נותן בראש. אמסלם
נותן בראש. אמסלם  |  צילום: מרים אלסטר/פלאש90