רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ניסים משעל

"נתניהו לא יכול לנוח על זרי הדפנה"

סקר 'מאגר מוחות' ו־103fm קובע: כשליש ממצביעי הליכוד עתידים לשנות את דעתם אם תתקבל החלטה על כתב אישום לנתניהו לפני הבחירות • התוצאות המלאות


על פי תוצאות המדגם אם הבחירות היו מתקיימות היום חלוקת המנדטים הייתה כזו: מפלגת הליכוד בראשות בנימין נתניהו הייתה זוכה ל־29 מנדטים, יאיר לפיד היה זוכה ל־13 מנדטים, בני גנץ ל־12 מנדטים, מפלגת הרשימה המשותפת הייתה זוכה ל־10 מנדטים, מפלגת הימין החדש היו זוכים ל־8 מנדטים, מפלגת העבודה הייתה זוכה ל־7 מנדטים, ומפלגת יהדות התורה הייתה זוכה ל־7 מנדטים בלבד. מעבר לזה מפלגת כולנו בראשות משה כחלון הייתה זוכה ל־6 מנדטים, מרצ הייתה זוכה ל־6 מנדטים, בעוד שמפלגתו של אביגדור ליברמן ל־5 מנדטים בלבד, מפלגת גשר של אורלי לוי הייתה זוכה ל־5 מנדטים, מפלגת ש"ס ל־4 מנדטים, וכך גם מפלגתה של ציפי לבני.

פרופסור איציק כ"ץ, מייסד ומנכ"ל 'מאגר מוחות' ואחד ממבצעי הסקר טוען שהדבר הכי משמעותי שאפשר לראות הוא שאף מפלגה לא מתקרבת לנתונים של מפלגת הליכוד, עוד אמר פרופ' כ"ץ שאנחנו נמצאים בתקופת זעזועים, "מפלגות חדשות ישנות כמו זהות, ועוצמה לישראל מתחרות על האלקטורט הימני בעוד שמפלגות חדשות כמו הימין החדש מנסות גם הן למצוא את מקומן בצד הימני של המפה".

"ראש הממשלה בנימין נתניהו לא יכול לנוח כרגע על זרי הדפנה", אמר פרופ' כ"ץ והוסיף שהציבור הרחב עדיין לא מצא תחליף לסקרים האינטרנטיים והטלפוני. "יש להסתכל על תוצאות הסקרים של מספר המכונים שמזמינים, לצד המפלגות שמזמינות אף הן סקרים לקראת הבחירות הקרובות".

ככל הנראה הרבה תלוי בהחלטת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט האם להגיש כתב אישום נגד ביבי עוד לפני הבחירות; "אנחנו בתקופה של זעזועים והתחרות היא עזה", אמר כ"ץ.

הסקר המלא

04/01/2019
הישארו מעודכנים

שומר על כוחו. נתניהו
שומר על כוחו. נתניהו  |  צילום: ליאור מזרחי/Getty Images