רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ניסים משעל

"צריך לחכות עם השימוע עד לאחר הבחירות"

רגע לפני הבחירות גיא פלג מקבל את עמדת ראש הממשלה בנימין נתניהו


בחירות 2019 יוכרעו ככל הנראה על פי החלטתו של אביחי מנדלבליט, היועץ המשפטי לממשלה; סקרים שהתפרסמו קבעו כי אם מנדלבליט יגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו לפני הבחירות, לא מעט מצביעים ישנו את החלטתם. גיא פלג, כתב ופרשן לענייני משפט בחברת החדשות ומגיש ב־103fm שוחח עם ניסים משעל על הנושא.

פלג היה הראשון לחשוף את כנס המשפטנים שאותו כינס היועץ המשפטי לצורך התלבטות בפרשת נתניהו, אבל האם הם באמת העניקו לו רוח גבית להגיש כתב אישום לפני הבחירות? גיא פלג סבור שאנחנו לא יכולים לדעת, "השאלה היא לא אם כתב האישום ייצא לפני או אחרי הבחירות, אלא האם הודעת השימוע תצא בסמוך לבחירות. צריך לזכור שהציבור יודע גם יודע מה עמדת המשטרה בעניין חקירות ראש הממשלה בנימין נתניהו. אפשר להגיד שהציבור מכיר את התמונה לא רע, ויחד עם זאת בכירי המשפטנים חושבים שראוי שהמידע אודות הודעת השימוע ייצא בפרק הזמן שנותר עד לבחירות".

בהמשך אמר ניסים משעל כי ראש הממשלה בנימין נתניהו טוען שלא ייתכן לקיים שימוע לפני הבחירות אם לא מסיימים את כל ההליכים עד למועד הבחירות, ושאל האם פלג מסכים עם הטענה שלו. "אני אינני משפטן, ואני בטח לא יכול לעמוד מול אהרן ברק ויצחק זמיר. אני חושב שיש משהו בטענה של נתניהו. אנחנו למדים מהניסיון שלנו ששימוע זה הליך שעלול להוביל לשינוי דרמטי בתיק. לצורך העניין הזמינו את אביגדור ליברמן לשימוע על שוחד ולבסוף התיק נסגר.

"העמדה שלי היא שיש לחכות עם השימוע עד לאחר הבחירות. הציבור יודע המון, ומבין שהיועץ המשפטי עתיד להגיד כתב אישום נגד ראש הממשלה בכפוף לשימוע. לציבור יש מספיק כלים להגיע להחלטה. את החידה האם הודעת השימוע תצא בסעיף שוחד בתיק אחד או בשני תיקים הציבור יכול לשאת".

04/01/2019
הישארו מעודכנים

גיא פלג
גיא פלג  |  צילום: 103fm