רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אראל סג"ל

עכשיו תור הימין לתקוף את מנדלבליט

סג"ל: "שנתיים תקפו את היועמ"ש, אבל כשבא הצד השני ואומר תשחקו איתי 'פייר', זו כבר הסתה?"


רועי עידן ואראל סג"ל התייחסו לסרטון שפרסם אתמול (ש') בנימין נתניהו נגד היועץ המשפטי לממשלה. עידן: "נכמרו רחמיי על נתניהו", וביקרו את התנהגות מערכת המשפט. סג"ל טען כי יותר הגיוני שהפרסום יתבצע לאחר הבחירות, וביקר את מערכת המשפט: "זוהי אכיפה סלקטיבית ומערכת שלא יכולה לקבל ביקורת.

רועי עידן: "היום החלה מתקפה של מפלגת הליכוד נגד ה'דייפ שטייטל'. מי היה מאמין שנתניהו טוען שיש אכיפה סלקטיבית, שבפרקליטות עושים מה שהם רוצים?"

אראל סג"ל: "אתה טוען שמי שלא טיפל כל השנים מקבל את התוצאה אחרי עשר שנים".

רועי עידן: "אני זוכר את יהודה ישראלי, הפצוע הכי קשה ממבצע צוק איתן, שהיה צריך לבנות לו רמפה בבית והדרג המשפטי לא אישר זאת. אני לא זוכר שראיתי אז את דודי אמסלם ואופיר אקוניס יוצאים להגנתו. בינתיים הערבים בונים ערים שלמות בשטחים והוא לא יכול לבנות רמפה. אני לא זוכר ששמעתי את כל אבירי האכיפה הסלקטיבית מדברים".

אראל סג"ל: "אני חייב לומר שיש הגיון במה שאומר ראש הממשלה בנוגע לשימוע. שימוע הוא כמו הליך שיפוטי והיה הגיוני שזה יתבצע לאחר הבחירות. השופט המכובד לשעבר בבית המשפט העליון, אליהו מצא, טען שמה שנתניהו עשה זה הסתה. מה שקורה כאן זה שמערכת המשפט אומרת ככה: שנתיים תקפו את היועץ המשפטי לממשלה, הפגינו נגדו וזה סבבה כחלק מהמשחק הדמוקרטי אך כשהצד השני מבקש שישחקו איתו פייר זו הסתה במובן הפלילי. אתם אולי חושבים שאנחנו לא בשלים מבחינה קוגניטיבית אך יש לכם טעות - אנחנו מבינים בדיוק את מה שאנחנו רואים מול העיניים. אנחנו רואים אכיפה סלקטיבית ומערכת שלא מסוגלת לקבל ביקורת. לא כל ביקורת היא הסתה".

רועי עידן: "זו מערכת שלא חושבת שהיא צריכה לקבל ביקורת. אני עומד להגן על נתן מיליקובסקי. מאז שהתחילו החקירות, הפרקליטות והמשטרה לא משחקים איתו פייר ומדליפים. כעת הוא הוציא סרטון, מה אתם רוצים ממנו? זה משחק שאתם התחלתם איתו. הוא השכפץ של מערכת המשפט. מפחיד אותי שכולם יצביעו לביבי כי יהיה קמפיין שמערכת המשפט רודפת אחריו, הוא יהיה שוב ראש הממשלה ושוב לא יעשה שום דבר בנושא. אם הוא ייבחר עוד פעם הוא לא ילמד כלום".

אראל סג"ל: "את תפקיד היועמ"ש יש לפצל ולעבור לדגם הבריטי. בלי מחלקת הבג"ץ. מחלקת הבג"ץ תופרט".

רועי עידן: "מכרזים לפרקליטים וליועצים משפטיים יהיו פתוחים, גם לנציבות לביקורת הפרקליטות ובית המשפט. לא ייתכן ששופטים מהווים ביקורת שיפוטית על הכנסת אך אין ביקורת על תהליך בחירת שופטים. לעם צריכה להיות אמירה בנושא".

                                                                                                          עריכה: איתמר זיגלמן

06/01/2019
הישארו מעודכנים

אראל סג"ל
אראל סג"ל  |  צילום: 103fm