רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אראל סג"ל

יש חיים מחוץ לכדור הארץ

יו"ר סוכנות החלל הישראלית: "יש יותר ממאה מיליארד כוכבים בגלקסיה שהתנאים בהם דומים לתנאים של כדור הארץ, ולכן זה רק עניין של סטטיסטיקה"


זה לא פנקייק, זו חללית של חייזרים; יו"ר סוכנות החלל הישראלית האלוף (מיל') פרופ' יצחק בן ישראל התייחס לעצם המוזר שחלף במערכת השמש ושהסעיר את הקהילה המדעית, ולקביעתו של ראש המחלקה לאסטרונומיה באוניברסיטת הרווארד פרופ' אבי לייב כי מדובר בחללית ריגול חוצנית.

יש חייזרים?
"יש. פרופ' לייב הוא בוגר תלפיות שעבר להארוורד וכיום הוא מדען ידוע ויש לקחת את דבריו ברצינות. בעשר שנים האחרונות התברר שיש טריליירדי כוכבי לכת בשמשות שונות. יש יותר ממאה מיליארד כוכבים שהתנאים עליהם דומים לכדור הארץ. כשמכפילים את מספר הגלקסיות שיש ביקום כפול מספר כוכבי הלכת בגלקסיה מקבלים מספרים אסטרונומיים שהסיכוי שיש חיים על אחד מהם, במובן שאנחנו מכירים מכדור הארץ, הוא מאוד גבוה. רוב האנשים שתשאל אותם יאמרו לך שיש חיים מחוץ לכדור הארץ".

אנחנו מדברים על עצם שנכנס לאטמוספרה שלנו, קרוב לשמש, שאנחנו לא מכירים אותו. פרופסור לייב טען שזו יכולה להיות חללית גישוש.
"קודם כל העצם הזה רק עבר דרכנו והוא איננו לידינו עוד. כל מערכת השמש שלנו, כולל כוכבי הלכת, הפלנטות, סלעים שעפים בחלל וכדומה נעים בדרך כלל במישור אחד. העצם הזה, שהתגלה על ידי הסנסורים בכדור הארץ חלף דרך המערכת שלנו במהירויות עצומות המעלות שאלות קשות מאוד. בשלב מסוים הוא אף הגביר את המהירות שלו הרבה יותר ממה שאתה מצפה מהגופים שלידו".

הוא לא פעל בצורה פסיבית.
"כאילו הוא נתן גז".

בסיום השיחה אמר פרופ' בן ישראל שבאמצעות חישוב מהירות תנועת העצם והמרחק שעבר אפשר יהיה לשער בצורה ברורה יותר אם צוויליזציה אחרת שלחה אותו. לכאורה כמובן. 

עריכה: איתמר זיגלמן

06/01/2019
הישארו מעודכנים

גלקסיה
גלקסיה  |  צילום: ברישיון CC BY 3.0