אילה חסון

"בני עבר התעללות ויש לי את פרטי המתעלל"

ענת גופשטיין, רעייתו של בנצי גופשטיין ואימו של נער שנעצר במהלך הפגנה • "את יודעת שמי שהקים את נוער הגבעות זה שב"כ"


ענת גופשטיין, רעייתו של פעיל הימין בנצי גופשטיין ואימו של נער שנעצר בהפגנה במוצ"ש, סיפרה על הסיבות למעצר בנה, שאין לו קשר לפרשת הטרור היהודי, ועל תמיכתו בנערים העצורים. 

"בני מכיר חלק מהחבר'ה האלה. הוא בא להפגין נגד התעללות של אנשי השב"כ באותם נערים. הבן שלי עבר התעללות בתוך ניידת משטרה בסוף השבוע. במוצאי השבת הבן שלי נעצר בהפגנה באלימות והוכה על ידי קצין מג"ב שחנק אותו, בעט בו בעודו אזוק בתוך ניידת המשטרה. אותו קצין אמר שהוא ירצח אותו. יש בידיי את הפרטים של אותו הקצין. בני היה חבול אך נשאר במעצר עד ליום המחרת.

"רק לפני שלוש שנים נעצרו נערים עקב אירוע בדומא בהם צ' שהוא שכן שלנו", סיפרה, "לאחרונה בית המשפט פסל את כל העדויות בפרשה. אנחנו מכירים את הסיפור הזה מקרוב דרך השכנים שלנו שבנם עבר מסכת אירועים קשה עם הבן שלהם. המחלקה היהודית בשב"כ לא מטפלת בשמאלנים - היא מטפלת ספציפית באנשי ימין. אנרכיסטים מהשמאל שמאל זורקים יום יום אבנים ונלחמים בחיילי צה"ל ויום יום ואף אחד לא נלחם נגדם".

ענת הבהירה שהמתנחלים נלחמים על הארץ הזאת ומי שהקים את נוער הגבעות הוא השב"כ: "יום יום נרצחים פה יהודים על ידי ערבים. הרבה מהחברים שלנו נרצחו. יש כאן מלחמה קשה מאוד. אני סופגת יידוי אבנים כל יום כשאני נוסעת מקריית ארבע לירושלים אך יש פה אנשים שתפסו את הצד השני ומזדהים עם התוקף, זה עצוב. מי שהקים את נוער הגבעות הוא השב"כ, עכשיו אחרי האירוע הזה הקימו את הדור השני של נוער הגבעות. שמעתי ברדיו עכשיו את אמו של אחד הנערים, אני מכירה את הנער, הוא לא נחקר על פרשת רצח אך עבר התעללות מינית שם".

עריכה: איתמר זיגלמן

07/01/2019
הישארו מעודכנים

אילה חסון
אילה חסון