רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אילה חסון

"זה נוער פרחח אנטי־ציוני שלא מתגייס לצבא"

ראש החטיבה היהודית בשב"כ לשעבר הדף את טענות עו"ד איתמר בן גביר • "שב"כ הוא הגוף היחיד הנורמלי והשפוי - שמורת טבע במדינה המטורללת הזאת"


ראש החטיבה היהודית בשב"כ לשעבר מנחם לנדאו התייחס בתוכניתה של אילה חסון ב-103fm לטענה ששב"כ שתל את אירוע שריפת הדגל בקרב נוער הגבעות והבהיר שעורך הדין איתמר בן גביר בדבריו מנסה לנקות את מרשו.

"מה אני יכול לומר על הטענה של בן גביר? כבודו במקומו מונח, הוא עורך דין שמייצג לקוח ויעשה את כל המניפולציות בתקשורת כדי לנסות לנקות את מרשו. שב"כ לא עובד בצורה הזאת. שב"כ עוצר על בסיס מידע מודיעיני מוצלב והוא אוסף המון מידע עד שהוא יוצא לחקירה".

אתה מסכים איתי שהקטע של אבישי רביב כסוכן חולל נזק עצום? אני זוכרת שאחרי רצח רבין קיבלתי בביפר הודעה שאבישי רביב לוקח אחריות על הרצח יחד עם ארגון אייל. זה היה נוראי.
"בתקופה שאני עבדתי ביחידה היה לי שיתוף פעולה עם השטח. ברור שפרשת 'שמפניה' הייתה משבר, מאז קבוצות מתנחלים אולי איבדו את האמון. מכאן ועד לעשות דה לגיטימציה לשירות? אני קורא את העיתונים ושומע את הרדיו כבר יומיים, במקום לחנך את הנוער הפרחחי הזה, האנרכיסט ואנטי ציוני ששורף דגל, תומכים בהם והופכים אותם ליקירי האומה בזמן שאת השב"כ הופכים לעוכר ישראל".

אנחנו חייבים לגבות אותך בזה בקולנו. אחרים לא מגבים אותך.
"תודה. אתם לא מגבים אותי אלא את השב"כ, הגוף היחידי שהוא עוד נורמאלי, שפוי ושמורת טבע במדינה המטורללת הזאת. ראש ממשלה שאחראי על השירות הכללי לא נותן גיבוי. החבר'ה האלה לא קמו בבוקר ועצרו מישהו כי בא להם. היה אירוע, יש להם מודיעין על סמך מעקב ארוך וכעת עברו לחקירה גלויה".

אני אומרת בקולי למאזינים שלנו - שב"כ מנע כ-500 פיגועים השנה. מהמידע שיש לך, למרות שאינו פורמאלי, יש ראיות שקושרות את אותם נערים לרצח של הפלסטינית?
"שמעתי הבוקר חברת כנסת שקוראה שהשב"כ יפסיק לחקור יהודים ויעבור לחקור מחבלים. אני לא בקיא בפרטים אך אני סומך על השב"כ, הוא יודע שהוא בפוקוס ומה יקרה לו אם הוא יפספס. יש לו כנראה מידע ועל בסיס המידע הזה יצא לחקירה. תנו לו לעבוד".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

07/01/2019
הישארו מעודכנים

צילום ארכיון, למצולמים אין קשר לכתבה
צילום ארכיון, למצולמים אין קשר לכתבה  |  צילום: מתניה טאוזינג/פלאש90