103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
איריס קול

"היינו ברוגז ארבע שנים"

יאללה, סולחה: שלומי שבת ופבלו רוזנברג התגברו על המשקעים וכתבו יחד את השיר 'אתה חסר לי', על הגעגועים שהצטברו עם השנים


עובדות שלא ידעתם על סלבס: שלומי שבת לא יודע לבשל. לא זו בלבד - הוא גם לא ממש אוהב את המטבח; מזל אם כן שפבלו רוזנברג כאן בשביל להשביע את רעבונו ולבשל לו מרקים וקדירות. 

במוצ"ש הקרוב (19.01.19) תתקיים ההופעה הראשונה מזה כעשור של שלומי שבת יחד עם פבלו רוזנברג בהיכל מנורה מבטחים. ובכן, כרטיסים כבר לא נשארו, אבל זה לא מנע מאיריס קול לשוחח עם השניים, שחשפו כמה פרטים מעניינים מעברם המשותף.  

"כשרק התחלתי את דרכי המוזיקלית, שלומי לקחת אותי ביד מהיום הראשון", סיפר פבלו. "יום אחד הוא התקשר אלי ושאל אותי מה אני עושה. כשאמרתי לו שאני מבשל, הוא ביקש שאסגור את הסיר ואלך איתו לאכול במסעדה של אהרוני. הוא לא אהב שאני מבשל". צחוק הגורל, היום המצב שונה לחלוטין. "שלומי מתקשר אלי ושואל אם אני יכול להכין לו מרק - אבל בלי קישוטים מיותרים". 

לעומתו, שבת לא מתעסק בחיתוך, טיגון ואפייה: "אני ממש לא מבשל. אני גם לא יודע וגם לא אוהב". אז למה שבת היה מראשוני האנשים שהיה להם כיריים חשמליות בבית? מה זאת אומרת - "כדי לחמם מים לקפה", חשף פבלו. 

למרות הדאחקות על כישורי הבישול של שלומי, שבת הודה כי פבלו הוא אחד האנשים שהוא מתגעגע אליהם גם כשהוא איתו. ולא - אפילו גל תורן שמטייל עם פבלו ברחבי העולם במסגרת התכנית 'טיול אחרי צבא', לא יכול להיכנס בין השניים. "למרות שהוא בוגד בי, אני אוהב אותו מאוד". 

"סליחה, אבל לשלומי יש את יובל דיין בכיסא המשותף ב'דה וויס'", הזכיר רוזנברג. "בחיים יש לנו הרשאה לבן זוג טלוויזיוני אחד והרשאה לישון עם מישהו אחד. במוזיקה זה רק אני ושלומי". 

החיבור בין השניים כמעט נשאר כזיכרון רחוק. מסתבר שפבלו רוזנברג ושלומי שבת היו בנתק של ארבע שנים. סכסוך? תלוי את מי שואלים. פבלו סיפר כי כעבור נתק של תקופה ארוכה, הוא קיבל במפתיע טלפון משלומי. "הייתי ברוגז איתו אבל הוא לא ידע שאני ברוגז איתו, ואפילו לא טרח לברר. כשדיברנו, התרגשתי מאוד ואמרתי לו שאני מתגעגע אליו. אחרי כמה ימים נפגשנו במסעדה והיו שם הרבה דמעות". 

"מי שצפה בנו מהצד דומעים ומתרגשים היה נראה לו שאנחנו זוג שנפרד או משלים", הוסיף שבת, "גיליתי פבלו אחר. חדש. לא ידעתי שהוא רגיש". 

     

  

אחרי הסולחה המרגשת, רוזנברג הציג לשבת את השיר שכתב עוד בתקופה שהיו בנתק. "כתבתי על הדרך שלנו ועל הגיל שאין בו פחד. זה השביל שלנו ואנחנו יחד. הטקסט הזה גם התכתב לי על יחסים של אב ובנו ועל חברים לשדה הקרב. 

"כשהעברתי את השיר לשלומי הוא התחיל לשנות לי את כל מה שכתבתי", סיפר פבלו, "זאת הפעם הראשונה בכל 27 השנים שאנחנו מכירים שכתבנו יחד שיר". בינתיים, שלומי כבר הלחין שיר חדש, אבל כולם מחכים לטקסט של פבלו. 

לבסוף סיכם שבת את הדברים והראה כמה החברות של השניים חזקה: "אנחנו עושים אהבה אבל במוזיקה. אנחנו מאוד אוהבים אחד את השני ואני מרגיש מוגן לידו. מה גם, שרק פבלו מבין את ההומור שלי". 

אז נכון, אם לא הספקתם לקנות כרטיס למוצאי שבת תצטרכו לחכות עוד כמה חודשים עד להזדמנות הבאה - או בעצם - עוד חמישה חודש בדיוק. 15.6 בקיסריה. מהר - לפני שייגמר. 

  

עריכה: מיכל דאבי

16/01/2019
הישארו מעודכנים

שלומי שבת ופבלו רוזברג
שלומי שבת ופבלו רוזברג  |  צילום: אוהד רומנו