רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ניסים משעל

גיא פלג: "הקמפיין - ניסיון הסתה"

תגובה ראשונה של פלג על הופעתו בשלט חוצות במחלף גלילות תחת הכותרת "הם לא יחליטו": "צריכים להרהר בקול רם מי יכול לעמוד מאחורי הקמפיין"


בימים האחרונים עלה קמפיין שלטי חוצות שהמקור שלו אינו ידוע, אשר תוקף באופן אישי את העיתונאים המסקרים את חקירות ראש הממשלה. אחד ממושאי המתקפה הוא העיתונאי גיא פלג, שהגיב לנושא; בהמשך עדכן פלג בדיווחים האחרונים אודות החלטת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בנוגע לכתב אישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, וגם העריך את עתיד פרשת 'מין תמורת מינויים', בה מעורב עו"ד אפי נוה.

בחירות 2019 מעלים הילוך ותופסים תפנית לא לגיטימית בעליל. בימים האחרונים התפרסם קמפיין תחת הכותרת 'הם לא יחליטו' ובו נראים העיתונאים בן כספית, רביב דרוקר, אמנון אברמוביץ' וגיא פלג, כתב חברת החדשות ומגיש כאן ב־103fm. בריאיון עם ניסים משעל התייחס פלג לפרסומת: "צריכים להרהר בקול רם מי יכול לעמוד מאחורי זה", אמר. "אם אכן עלה קמפיין כזה אז נדמה לי שאנחנו נמצאים בגבול נוסף שנפרץ במסגרת המלחמה של מישהו כנגד הלגיטימיות של התקשורת ושל הפרשנים לומר את שהם חושבים. 

"קמפיין ההסתה נגד העיתונאים נמצא בעיצומו והיום הוא רושם עוד פרק מאוד חשוב", המשיך. למרות שהסלוגן הוא 'הם לא יחליטו', פלג בעצמו, לדבריו, לא יודע מה היה מחליט לו היה נדרש לכך, הרי הוא מרבה להציג את שני צידי המתרס עם פרשנויות שונות ומגוונות.

וכן - בקמפיין הזה יש הסתה באופן חד משמעי. פלג טען - ובצדק, כי כשמעלים כזה קמפיין ברשתות ובשלטי חוצות אי אפשר לקרוא לזה בשום מילה אחרת חוץ מאשר 'הסתה'. "האם אני מפריז בהתייחסות שלי לעניין?", תהה. 

     

"ההחלטה של מנדלבליט תתקבל בפברואר"

לא לשם הקמפיין המוזר התכנסנו כאן אלא בשביל לנסות ולהבין לאן נושבת הרוח מכיוונו של היועץ המשפטי לממשלה. נראה כי אביחי מנדלבליט לא מתחשב בלחצים זמפעיל נתניהו לדחות את פרסום ההחלטה שלו עד לאחר הבחירות. הלא כן? 

"הציבור יכול לצאת מבולבל", טען פלג, והסביר: "הכותרת של אתמול זה שהוא נפגש לפנים משורת הדין עם פרקליטיו של ביבי כדי לשמוע מתי נכון שהוא יפרסם את ההחלטה שלו בעניין השימוע, אבל המשמעות בעיניי היא אחרת. היועץ המשפטי רוצה לומר 'רבותיי, אני מקשיב, בוחן, אני אתן לכם לכתוב לי ואני אקרא ואתייחס ברצינות לטיעונים שלכם, אבל אנחנו נמשיך בדרך שלנו והדרך שלנו היא לבחון באופן ענייני את התיקים, ולקבל את ההחלטות במנותק ממערכת הבחירות".

האם להערכתך הוא יגיש את את השימוע?
"לפי מה שאני יודע, תכנית העבודה היא למסור את הודעת השימוע לנתניהו, להזמין אותו להביא את טענותיו ולהודיע לו ולציבור על ההחלטה להגיש נגדו כתב אישום. זה יהיה במהלך חודש פברואר".

  

הגונב מגנב פטור? 

שלשום הותר לפרסום כי עורך הדין אפי נוה, יושב ראש לשכת עורכי הדין לשעבר, הוא החשוד בפרשה המין והמינויים. לדברי גיא, לא נראה כי ייחשפו פרטים נוספים על הפרשה, אלא "קווי המתאר של הפרשה הזאת הם מה שאנחנו רואים היום. בדקו וסרקו את הטלפון של נוה וגבו עדויות מהרבה מאוד אנשים, כך שכרגע לא מסתמן שהפרשה תגיע למחוזות נוספים.

"אקח סיכון ואתנבא: אני חושב שכנגד אפי נוה יוגש כתב אישום שייחס לו הפרת אמונים", דיווח פלג והוסיף כי השופטת המעורבת בפרשה ככל הנראה תאלץ לסיים את דרכה במערכת המשפט. "הפרת אמונים זו עבירה מאוד חמורה. זה אומר שאתה - בתפקיד הציבורי שאליו נבחרת, הפרת את אמון הציבור. זה לא דבר של מה בכך".

עורך הדין של נוה טען כי החקירה היא חקירה מזוהמת כיוון שמלכתחילה החומרים התקבלו בעבירה - הרי הטלפון של נוה נגנב ונפרץ רק כדי לחשוף עבירה פלילית. פלג הסביר כי אין ספק ששאלת הקבילות היא שאלה מאוד מרכזית שתהיה בתיק הזה, ובכל זאת "הכל עניין של מינון -  איזה פעולות אלימות יכולה המדינה לעשות כדי לחשוף פשע. יצטרכו לשאול האם הפעולות האלימות האלה שנעשו כלפי אפי נוה באמת הן פעולות לגיטימיות בנסיבות העניין".

  

עריכה: מיכל דאבי

18/01/2019
הישארו מעודכנים

גיא פלג
גיא פלג  |  צילום: 103fm