רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ניסים משעל

"נתניהו - מכונת ההדלפות הגדולה בהיסטוריה"

בן כספית ממש לא מתרגש מאיומי התביעה נגדו הנשמעים מהזוג מרח' בלפור: "הוא מבקר את ההדלפות? אפילו השבוע הוא עשה הדלפה מגוחכת מתוך הקבינט"


בשבוע שעבר הודיע בני גנץ כי הוא ישבור שתיקה ויישא נאום שבו יפרוש את דעותיו לקראת הבחירות הקרובות, והמערכת הפוליטית כבר במתח. ניסים משעל שוחח עם בן כספית על האניגמה של הבחירות הנוכחיות ועל נושאים פוליטיים נוספים.

כשנשאל כספית האם גנץ יוצא סוף סוף מהארון הפוליטי אמר: " בהחלט כן, הוא יוצא מהארון באיחור אקדמי קל. אני לא חושב שמישהו מתרגש מזה שהוא רץ לראשות הממשלה, אבל השאלה מה הוא יגיד. האם יישב עם ראש ממשלה שיש כתב אישום נגדו? זו הופעת בכורה ותהיה לו גם תקופת חסד. אני לא נמנה עם חסידיו. אני חושב שהוא קצת מתון, איטי והססן, אבל כפי שהסבירו לי אנשים שהיו שם במקום שבו מתקבלות החלטות גורליות, אלה אנשים שעברו את המשוכה ההכרחית הנדרשת, ולא נשכח את הניסיון של נתניהו כשקיבל את המושכות לראשונה סגן שר חוץ שפוטר על ידי דוד לוי".

בהמשך התייחס כספית להתנהלותו של יאיר לפיד, וטען שהוא אינו מוכן לוותר על ראשות מחנה המרכז, וגם גנץ לא. "לפיד הרבה יותר עקשן מגנץ, אם הייתי נותן לו את הדרגות של גנץ היינו מקבלים ראש ממשלה סביר לגמרי. אם גנץ יהפוך להיות המטרה המרכזית של ביבי, זה יעזור לו לקלף מנדטים ממה שנשאר מגבאי, ואולי ממרצ".

עוד הוסיף כספית: "אני חושב שבני גנץ צריך לייצר תדמית של קילר, כי בישראל מצביעים לבריון. לכן, אחרי כל הביקורת על התשדיר שלו עם הנומרטור של מספר ההרוגים בעזה, בהקשר של גנץ אלה תשדירים נכונים".

נתניהו רוצה לחקור את כל ההדלפות נגדו.

"אם לחוצפה הייתה מקצוע אולימפי נתניהו היה מדליסט זהב. האיש הוא מכונת ההדלפות המשוכללת ביותר מאז בריאת הפוליטיקה - והוא מוזמן לתבוע אותי. בצוק איתן הוא הדליף מצגת רגישה שהוצגה בקבינט וסירב לדרישה לחקור את ההדלפה הזו. אגב, אפילו השבוע הוא עשה הדלפה מגוחכת מתוך הקבינט: שכל ראשי זרועות הביטחון אומרים שצריך לשחרר את הכסף הקטארי לעזה. הוא גם לא אומר את האמת בביקורת שלו על ההדלפות, זה קשקוש מקושקש".

כשנשאל מה יקרה עם חקירות נתניהו אמר שהערכה שלו היא שהיועמ"ש יודיע על כתב אישום, אבל זה לא נגמר עד שהגברת השמנה שרה: "כל הפרשנים מאוחדים בדעה הזו, ומצד שני בכל רגע יכול לקרות דבר אחר. אי אפשר לדעת מה יקרה".

 

25/01/2019
הישארו מעודכנים

בן כספית
בן כספית  |  צילום: 103fm