103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אילה חסון

"צה"ל הגיע לשם באיחור גדול. זה יכל להיגמר אחרת"

פלסטיני בן 38, אב לארבעה, נהרג מירי מתנחלים • ריאיון עם עו"ד איתמר בן גביר, אשר מייצג את המתנחלים בתקרית, ועם סגן ראש השב"כ יצחק אילן


עימותים פרצו בין מתנחלים לבין פלסטינים באזור כפר אל-מועייר ומאחז עדי עד; עו"ד איתמר בן גביר הסביר לאילה חסון ב-103fm מדוע בחר לייצג את המתנחלים מהתקרית, והזכיר שההרוג הוא מחבל מורשע; בהמשך סגן ראש השב"כ לשעבר יצחק אילן הגיב לדבריו, ולהחלטתו להיכנס לשדה הפוליטי ולחבור למפלגתו של משה (בוגי) יעלון.

"אין ספק כשאתה מייצג אידיאולוגיה אתה נותן את הנשמה אבל היו מקרים בהם עורכי דין עם אידיאולוגיה שונה והגיעו לתוצאות יפות. כמובן שמעניין אותי העובדות ומה קרה שם אך אני מעדיף שלא לייצג מחבלים ושונאי ישראל. אני גאה בזה שאני מייצג חיילים ואת עם ישראל. אלו האחים שלי".

מה קרה שם לפי המידע שבידך?
"לפי מה העובדות בשטח ולפי מה שתחקיר צה"ל מראה, נער הגיע בסביבות 200-150 מטרים מגבעות היישוב עדי עד בגוש שילה, שלושה ערבים תקפו אותו, דקרו אותו וניסו לגרור אותו לכיוון הכפר. זה יכל היה להסתיים אחר לגמרי, במזל הוא הצליח להימלט מהם והזעיק את כיתת הכוננות. מדובר באנשים שמגיע להם פרס ישראל בשמירה על הביטחון והדאגה לחיי תושבים. הם הותקפו באבנים ובלוקים על ידי 600 ערבים שכבר נמצאו במקום ולא בטוח שלא היה כאן מערב מתוכנן. ברוך השם כוחותינו חולצו בשלום

הצבא אומר שהוא לא השתמש בירי אלא המתנחלים.
צריך לומר את האמת, צה"ל הגיע לשם באיחור גדול. אם 600 ערבים תוקפים כ-15 יהודים הייתי מצפה מצה"ל שיגיע תוך עשר דקות ולא תוך שעה וחצי. אני לא יודע מי ירה ומה ירה אך זכרו שההרוג הוא מחבל מורשע שישב בכלא הישראלי על הנחת מטעני חבלה. ב'הארץ' גדעון לוי טען שאותו מחבל יצא לחרוש את השדה. שמונה שנים לפני כן הוא הניח מטען חבלה. צריך לומר יישר כוח לכיתת הכוננות וזה נס גדול שזה הסתיים בילד שלא נחטף".

"גם מי שישב בכלא יכול לחרוש את האדמה שלו"

שלום לך יצחק אילן. מה אתה יודע על האירוע הזה?
"אני ניזון מהתקשורת אך כמי שיש לו מעט ניסיון בחקירות אני סבור שאי אפשר להסתמך על גרסה של צד אחד או צד אחר. צריך לחקור על מנת להגיע לחקר האמת. צריך לדעת מה היה שם ואז לקבוע אם הייתה עבירה על החוק. אם הייתה עבירה יש לבדוק מי עבר עליו ולהעניש בהתאם.

העובדה שההרוג הוא מחבל מורשע עוזרת לקייס של בן גביר או שזה לא רלוונטי?
"זה לא רלוונטי. לא כתוב לו על המצח שהוא ישב בכלא כמה שנים. וגם מי שישב בכלא עשר שנים יכול לחרוש את האדמה שלו. הוא יכול גם לזרוק אבנים ולירות אך אין קשר בין השניים".

איך הקפיצה הפוליטית? חברת לבוגי יעלון. רשימת ימין אידיאולוגית.
"אני עושה את הצעדים הראשונים בפוליטיקה. אני מגדיר את עצמי ימני ורואה את עצמי כנץ ביטחוני ולכן אני הולך עם בוגי. אני מאמין בבוגי הוא איש עם רזומה מדהים, גם רמטכ"ל וגם שר ביטחון לשעבר. בוגי אומר את דעותיו ולא מסתיר זאת מאף אחד. אני ימין אבל לא פנאטי. לא רוצה לספח 2-4 מיליון ערבים ולשים קץ למדינת היהודים וגם לא רוצה לגרש מיליון ערבים מישראל. זה לא בא בחשבון. אני לא רוצה להצטרף למפלגת שלטון ששלטונה צריך להסתיים ולכן מה שנשאר לי זה בוגי".

בוגי וגנץ מחברים לך טוב ביחד?
"לא נקדים את המאוחר. מדברים על כך שביום שלישי בני גנץ ידבר. נחכה ונראה".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

 

27/01/2019
הישארו מעודכנים

איתמר בן גביר
איתמר בן גביר  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90