רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
זהבי עצבני
עם נתן זהבי

"בנימין נתניהו הוא שמאלני!"

בזמן שאנשי הליכוד יצאו נגד בני גנץ, זהבי נזכר במחמאות שנתן לו נתניהו בעבר, ואמר: "מילה של ביבי היא לא מילה"


נתן זהבי פתח את תוכניתו בהתייחסות לנאום שנשא אמש (ג') בני גנץ, המועמד לראשות הממשלה, ונזכר בשבחים שהעניק בנימין נתניהו לו, למפכ"ל המשטרה ונוספים בטרם האשים אותם בשמאלנות.

"אתמול נפל דבר בישראל, יש כאלה שיאמרו שזה אירוע שולי, יש כאלה שיאמרו שמריחים מהפך פוליטי כזה או אחר. בשנה שמונה בערב כל מהדורות החדשות צילמו את הרמטכ"ל לשעבר, בני גנץ, בחליפה מחויטת עם עניבה חונקת צוואר וחיוך נקי צועד לעבר הפודיום ודפק נאום. הבטיחו נאום של שמונה דקות שהפך לחצי שעה נאום. ניסה לכסות בדבריו את כל החיים במדינת ישראל. שעה לפני כן הליכוד הוציא סרט מכוער שקבע שגנץ הוא שמאלני. כל כותרות העיתונים הבוקר (ד') סיפרו על האירוע המסעיר עם התגובות וחלקן מטונפות. שמעתי הבוקר את השר ישראל כ"ץ שהסביר לאריה גולן שהוא מכפר אחים, המקום ממנו הגיע גנץ, וסיפר למאזינים שגנץ שמאלני כי הוריו היו שמאלנים. זה היה בום, ההורים של גנץ שמאלנים. אני זוכר שלפני שבועיים השר אקוניס סיפר שאשתו של גנץ הייתה במחסום ווטש למרות שלא כך הדבר.

תעמולת השיטנה נגד גנץ בעיצומה, מנגד ראש הממשלה זחוח ומאשים את גנץ בשמאלניות, בנט כינה אותו כשל כרמטכ"ל. מירי רגב פתחה אתמול ג'ורה על גנץ כשבידה דף המסרים. כשדרנית הטלוויזיה יונית לוי אמרה לה שהיא מקריאה מדף היא לא התייחסה. זה היה מביך. אני רוצה להעביר את דף המסרים שקיבלתי מגנץ. בדף המסרים היו הקלטות, הבאתי בבוקר את הקלטת שנשלח לי על ידי גנץ והיו בה חמישה קטעים של ראש הממשלה נתניהו בהם הוא נשמע איש רציני, אמין ושמילה שלו היא מילה"

קטע 1: "בלב המולדת היהודית חי היום ציבור גדול של פלסטינים, אנחנו לא רוצים למשול בהם, לנהל את חייהם או לכפות עליהם את הדגל והתרבות שלנו. בחזון השלום שלי חיים שני עמים צד לצד זה. לכל אחד הדגל, ההמנון והשלטון שלו כשאיש לא מאיים על הביטחון של שכנו. אם הפלסטינים יכירו בישראל כמדינת העם היהודי נהיה מוכנים להסדר שלום אמיתי ולהגיע למדינה פלסטינית מפורזת לצד המדינה היהודית".

"בנימין נתניהו תומך בהקמת מדינה פלסטינית לצידה של מדינת ישראל. בנימין נתניהו הוא שמאלני".

קטע 2: "אמרתי שבחוק החדש ראש ממשלה לא יוכל לכהן יותר משתי קדנציות. אם לא נעשה את זה בקדנציה הראשונה אולי נעשה מה שצריך בקדנציה השנייה. יותר מזה לא צריך".

"מילה של ביבי אינה מילה. הוא מכהן כבר יותר משתי קדנציות וכעת רוצה להמשיך לקדנציה רביעית. לכן אי אפשר לסמוך על המילה של ראש הממשלה".

קטע 3: "מדובר בראש ממשלה ששקוע עד צוואר בחקירות ואין לו מנדט מוסרי וציבורי לקבוע דברים כל כך גורליים למדינת ישראל כי קיים חשש אמיתי שיכריע הכרעות על בסיס האינטרס האישי של ההישרדות הפוליטית שלו ולא על בסיס האינטרס הלאומי".

"אי אפשר לסמוך על נתניהו, הוא יכריע הכרעות על בסיס האישי שלו ולא לפי צרכי מדינת ישראל. הוא נמצא בחקירות משטרה מזה חודשים ארוכים והמון פגישות עם עורכי דין. האיש שקוע עד צוואר ולפי דבריו הוא לא יכול להיות ראש הממשלה. מילה של ראש הממשלה היא לא מילה".

קטע 4: "מלאכת הביטחון מוכרת לך היטב רוני, השגת הישגים רבים בשירת הביטחון הכללי, לא כולם ניתנים לפרסום, אבל קנית לך שם של מפקד יצירתי, מקורי ונחוש שלא חושש ליזום ולשנות. אני מאחל לך את מה שכתוב בספר איוב 'וינערו רשעים ממנה'"

"אלשיך עשה את תפקידו בצורה מקצועית , רצינית וראש הממשלה נתניהו הוא זה שמינה אותו וכעת הוא תוקף אותו מבוקר עד לילה. אלשיך אינו שמאלני".

קטע 5: "בני אני רוצה להודות לך על שנים ארוכות של שירות למען ביטחון ישראל. במיוחד ארבעת השנים האחרונות בהם הובלת את צה"ל כרמטכ"ל. ארבע שנים מאתגרות בצורה בלתי רגילה בתקופה של טלטלה אזורית שלא הייתה כדוגמתה. הובלת בה פעולות של צה"ל, גלויות וחשאיות, מקרוב ומרחוק, בצורה מקצועית, נחושה ואחראית. אני רוצה להודות לך על השירות המעולה הזה. אני יודע שאתה משאיר צבא שיכול לכל האתגרים הללו".

"אתם מאמינים על הדברים שאתם שומעים על גנץ? שימו לב לדברים שהוא אמר עליו נתניהו לא מזמן כשגנץ נפרד מצה"ל. היום הכל הפוך פתאום. מה קרה פתאום כשהוא הלך לפוליטיקה הוא שמאלני סמרטוט? כל הלהקה של המזדנבים, הפוליטיקאים והעיתונאים מלקקי התחת. נתניהו שיבח והילל אותו ופתאום הוא אפס. מה קרה מאז? בוקר טוב לך מר בני גנץ אני מוכרח לומר שלא היו לי הרבה ציפיות מהנאום שלך אך גם לא התאכזבתי. הרבה אנשים ששמעו אותו רואים תקווה להורדת שלטונם של יריב לוין, מירי רגב, דודי אמסלם, מיקי זוהר וגם נתניהו בין כולם. אתה תקבל עכשיו בדיוק את מה שמגיע לך בחיים הפוליטיים".

(משמיע שיר של גנס אנד רוזס)

 

עריכה: איתמר זיגלמן

30/01/2019
הישארו מעודכנים

נתן זהבי
נתן זהבי  |  צילום: 103fm