רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אילה חסון

"האיחוד הטבעי עבורנו הוא עם סמוטריץ'"

מנכ"ל מפלגת הבית היהודי ניר אורבך מתכונן לבחירות הקרובות: "היינו בסכנת קריסה"


ניר אורבך, מנכ"ל הבית היהודי, שוחח עם אילה חסון על מצב הסיעה לאחר עזיבתם של בנט ושקד מהמפלגה. לטענתו, הם הבית האמיתי לאנשי הציונות הדתית.

"בכל מערכת בחירות היינו שתי מפלגות שרצות יחד. האיחוד הלאומי סיים את הרכבת המפלגה, בצלאל סמוטריץ' נבחר לעמוד בראשותה ואתמול (א') נבחר הרב רפי פרץ. היום אחר הצוהריים מרכז הבית היהודי צפוי לבחור את שאר הרשימה. אנחנו כמובן נמשיך לרוץ במשותף".

מי יעמוד בראש?
"כמו תמיד הבית היהודי הוא הזרם המרכזי יותר בציונות הדתית. החבר'ה מהאיחוד הלאומי עשו צעדים בהחלט משמעותיים בקדנציה האחרונה, אך אין ספק שהבית היהודי מייצג את רוב הציבור הדתי ולכן זה משא ומתן שאני מקווה שיהיה אינטנסיבי אך קצר".

הרב רפי פרץ לא מסכן את נפתלי בנט?
"המטרה שלנו היא לייצר כמה שיותר מנדטים. ברגע שתהיה לנו מערכת טובה עם רשימה טובה אני מניח שהמפלגה שלנו יכולה להביא גם קהלים נוספים שיגיעו ממפלגות נוספות".

הפיצוץ עם בנט לא היה מתואם אתכם?
"אנחנו כבר חודש אחרי, היינו בסכנת קריסה והיום אנחנו אחרי זה. יכולתי ללכת מקומות אחרים אך קיבלתי את ההחלטה שלי. אני איש הבית היהודי והציונות הדתית".

היית יד ימינו של בנט והוא הלך למקום אחר. נשמע חשוד.
"עברנו מערכת מאוד מורכבת ושילמתי מחירים כבדים. אנחנו מתקדמים קדימה. היום היה צעד מאוד משמעותי, הבאנו איש מאוד משמעותי לעמוד בראש".

אין ספק שהבאתם שחקן חיזוק שמאתגר את מפלגתו של בנט. יש סיכוי שיהיה איחוד עם עוצמה לישראל, זהות לישראל וכד'?
"אנחנו אחת מהמפלגות המרכזיות. אנחנו לא מתבלבלים וממשיכים לפנות לבסיס בוחרים שלנו בציונות הדתית. בבחירות של 2015 חלק מהקולות הועברו לליכוד לאחר הקריאה של נתניהו כי הערבים נוהרים לקלפיות. הפעם אנחנו סבורים שהבוחרים יחבקו את הבית היהודי. ברור שהמיזוג הטבעי הוא עם האיחוד הלאומי, כל איחוד אחר ייבחן אלקטורלית".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

04/02/2019
הישארו מעודכנים

איילה חסון
איילה חסון