103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אראל סג"ל

"יש איחוד בין גנץ ללפיד ואנחנו פשוט לא יודעים את זה"

סג"ל הימר על השינויים הצפויים במפה הפוליטית • על אמסלם: "לא יפה להגיד אוטיסט. מצד שני כך אנשים מדברים, אז מכל דבר להיעלב?" • יש עתיד הגיבו


מי הם המומלצים של סג"ל? אראל סג"ל ועורך התוכנית איתמר פליישמן התייחסו לפריימריז בליכוד ולפליטת הפה האומללה של יו"ר הקואליציה דודי אמסלם. בהמשך התייחסו להיערכות לאיחוד בין לפיד ובני גנץ 

אראל סג"ל: "זו חגיגה לדמוקרטיה, במפלגות אמיתיות יש פריימריז כשנציגיה נבחרים על ידי הציבור.

איתמר פליישמן: "החלום שלי הוא להיות חבר כנסת. לא מתוך שליחות או מתוך אמונה שאני יכול לעשות עבודה יוצאת דופן. זו פשוט עבודה אי אפשר לפטר אותך ממנה, השכר לא רע ואתה מקבל רכב צמוד. אתה יכול לשבת בלשכה שלך ארבע שנים, להיכנס לוועדות, לריב בתוכניות רדיו מידי פעם וזהו. אני מוכן להציע את נאמנותי לכל מפלגה. גם לרשימתו של אחמד טיבי שמחפש מועמדים. אגב שתדעו, שמעתי שאין דרוזים במקומות ריאליים ברשימות הערביות".

אראל סג"ל: "קודם כל יש לנו חוב מאתמול, יו"ר הקואליציה דודי אמסלם (הליכוד) התראיין אתמול לרדיו דרום ותהה אם בני גנץ אוטיסט. אז החלה סערה גדולה, אמסלם התנצל פעם ראשונה – זה לא עזר. יאיר לפיד (יש עתיד) פרסם קשה בו האשים את אמסלם כי הוא פגע באופן אישי בבתו ואז אמסלם התנצל שוב. מבלי קשר לימין ושמאל, נהיינו 1984. המשטור כאן של השפה. זה נכון שלא יפה להגיד 'אוטיסט' או 'מה את המפגר'. מצד שני - ככה אנשים מדברים".

איתמר פליישמן: "המבחן שלי הוא האם אדם התכוון לפגוע במישהו. בן אדם יכול להוציא מילים מהפה וביטויים מבלי כוונה לפגוע. המבחן השני שלי הוא אם אדם מתנצל על הדברים במידה ואנשים נפגעו. אמסלם גם לא התכוון לזה וגם התנצל פעמיים. ראיתי בהתנצלות שלו דבר מאוד כנה".

אראל סג"ל: "בניגוד לאלעזר שטרן שאמר דברים מכוערים על מירי רגב ולקח לו כמעט שבוע לחזור בו מהדברים, כאן אמסלם התנצל פעמיים. ממש לא אהבתי את המתקפה של יאיר לפיד והאיום שלו".

איתמר פליישמן: "בוא נאמר שאם היה כאן מישהו שביצע ניצול ציני ומכוער של אוטיזם... אני חושב שיאיר לפיד מתח את הגבול אתמול ולא התרשמתי מהכנות שלו. אני מאמין שלפיד יודע שאמסלם לא התכוון לפגוע בציבור האוטיסטים או בבת שלו בפרט. די עם הבולשיט הזה, הוא עשה טעות והתנצל עליה".

אראל סג"ל: "בדיוק. לא צריך לדבר ככה וכמובן שיש הבדל בין שיחות פרטיות לשיחות ברדיו אבל לא מדובר בפאול מכוון. כשעושים פאול בשוגג מתנצלים במקום ועוברים הלאה".

יש או אין הסכם בין גנץ ללפיד? 

איתמר פליישמן: "אני מפרגן לבני גנץ שמצליח לחרפן כאן את העיתונאים".

אראל סג"ל: "בני גנץ עומד להתראיין בידיעות אחרונות אצל שלמה ארצי וחנוך דאום. האינסטינקט הראשוני שלי כששמעתי על הראיון הזה היה שיאיר לפיד חטף מכה במגף. הוא היה 'הבן יקיר לי' של ידיעות אחרונות. שלמה ארצי זה האדם שמצא את נקודת הג'י של הישראליות הסאחית. הוא האלוהים של מצביעי יש עתיד. כדי להתנחם הם שומעים דיסק של שלמה ארצי ושרים 'אתמול היה טוב'. זה נשמע כאילו ידיעות אחרונות אמרו ליאיר לפיד שנגמר הסיפור. מנגד, שמעתי את הריאיון של אלעזר שטרן הבוקר ב-103fm שאמר שאינו יודע אם יש איחוד עם גנץ אך לא שולל את זה. אני חושב שכבר יש איחוד בין גנץ ללפי ואנחנו לא יודעים אותו והכתבה הזאת היא חלק מהדבר הזה".

איתמר פליישמן: "זה הרי כל כך מוקצן. ידיעות אחרונות הוא עיתון הבית של לפיד. הוא המשיך לכתוב את הטור שלו גם אחרי שנכנס לפוליטיקה, חמישה משריו כתבו ספרים בהוצאת ידיעות ספרים. העובדה שגנץ מגיע לשם גורמת לי לחשוב שאתה צודק והם גם יכולים לנצח".

אראל סג"ל: "אני מהמר כאן ויכול להיות שיש כבר הסכם בין לפיד לגנץ. הכל פתוח בבחירות האלה".

איתמר פליישמן: "ריאיון של גנץ עם שלמה ארצי וחנוך דאום יכול להיות מאוד מעניין. אני לא מכיר את שלמה כמראיין אבל לחנוך דאום יש יכולת להוציא דברים ממרואיינים".

אראל סג"ל: "אמנון אברמוביץ' כתב היום שלא יבחר ביריב לוין שדפק את נתניהו פעמיים ומנע ממשלת אחדות עמו. 'נתניהו היה מוכן להקפיא את ההתנחלויות שמחוץ לגדר ולבלום את החקיקה האנטי דמוקרטית ולוין איים עליו שהוא יודח. אתם רשאים לדמיין את מצבו של נתניהו היום אילו הלך בנתיב האחדות – אתרוג היה לימון לעומתו'. מה המשמעות של אתרוג היה לימון לעומתו? האם זה מתחבר למה שאמרה כאן פרקליטה שתבעה את קצב? אנחנו מבינים מאברמוביץ' שאילו נתניהו היה הולך לממשלת אחדות ומקפיא יישובים אז היינו מקבלים אתרוג. מעו"ד אירית באומהורן אנחנו מבינים שאם נתניהו לא היה מתמודד לראשות הממשלה אז אולי התיק הזה לא היה תיק שוחד.

איתמר פליישמן: "מה אנחנו למדים מזה? שהעבירה החמורה ביותר שאזרח ישראלי יכול לבצע היא לא לממש את מדיניות השמאל".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

 

05/02/2019
הישארו מעודכנים