רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
הקבינט
עם רוני דניאל, אלון בן דוד ויואב לימור

"כאזרחים לא נסלח להם על האגו שלהם"

מח"ט גבעתי לשעבר גיורא ענבר על האפשרות שהאיחוד בין גנץ ללפיד יתפספס: "גם אם גבי ואורלי מצטרפים לבני ואילו יאיר לא, זה מביא ל-33 מנדטים"


מח"ט גבעתי לשעבר תת אלוף (מיל') גיורא ענבר, ממובילי הקמפיין 'בלי איחוד - הקול אבוד', הביע את דעתו על הצטרפותו של הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי למפלגת חוסן לישראל, ועל האפשרות לאיחוד בין גנץ ללפיד. האם אשכנזי יביא את מי שגנץ לא הצליח?

"אנחנו מאמינים בגבי אשכנזי ורואים סקרי עומק שמוכיחים שאנשים מחכים שהוא יעשה מעשה. אם גבי מצטרף לבני זה משאיר אופציות לצירופים נוספים".

לפי מה שאנחנו שומעים הוא מתנה את הצטרפותו לאיחוד.
"גבי יעשה הכל כדי להוביל לאיחוד אך אם נקלע לסיטואציה בה האיחוד לא יקרה, גבי מבין היטב שהצטרפותו לבני, יחד עם מפלגתה של אורלי לוי, תביא גם כן למפלגה שמשתווה בכוחה לאיך שרואים את הליכוד בסקרים".

משתמע מכך שאין סיכוי שהוא יצטרף ללפיד?
"זה הכל ספקולציות. גבי יעשה הכל כדי לאחד, גם אם זה לא יצלח אני מאמין שהוא יצטרף לבני".

נשאר לו עוד שבועיים, הוא עובד בזה עכשיו?
"זה ייסגר בדקה ה-99, כשכל אחד יבין מה הוא רואה מסביבו. מה שאנחנו מנסים לגרום למנהיגים להבין זה שהמצביעים לא יסלחו להם אילו יפספסו את ההזדמנות הזאת".

המצביעים לא יסלחו להם אם בגלל אגו נפספס את ההזדמנות

הזכרת את סקרי העומק. האם לפי סקרי העומק החיבור הזה יהיה גדול יותר מסך חלקיו?
"בהחלט כן. חיבור של מפלגה כזאת, אם הזכרנו את כל השמות זה 35 מנדטים, שזה מנדט אחד יותר מהסקר הכי מפרגן של הליכוד. גם אם גבי ואורלי יצטרפו לבני ויאיר יחליט להישאר בצד זה יביא בין 32 ל-33 מנדטים. זה יוצר מומנטום להרכיב את הממשלה הבאה. בסוף מדובר באנשים שמבינים שטובת המדינה קודמת לטובתם האישית ואנחנו כמצביעים לא נסלח להם אם בגלל האגו שלהם נפספס את ההזדמנות הזו".

אשכנזי משדר את ההיסוס הזה במשך שנים. גנץ לעומתו לקח אוויר, קפץ קפיצת ראש ועכשיו הוא בתוך הבריכה. מה ניתן להבין מההיסוס של גבי?
"לכל אחד יש את הסיבות שלו. זה לא לגמרי בלתי סביר שאדם יבחר שלא לפסוע לעולם הפוליטיקה של מדינת ישראל. אני מצדיע לבני שלקח על עצמו את המשימה ויכניס לפוליטיקה ערכים אבל אי אפשר לדרוש את זה מכל רמטכ"ל. אני מנחש שגם גדי אייזנקוט לא ילך לפוליטיקה".

בשביל להצליח בבחירות צריך מערך שלם. אתם עובדים בזה?
"כדי שאנחנו נוכל להטיף מוסר לכל המנהיגים להתאחד אנחנו חייבים לבוא עם ידיים נקיות ולא לעבוד עם אף מועמד באופן ספציפי. מראש הצהרנו שאנחנו לא מצטרפים לפוליטיקה, לא רוצים ג'ובים אלא רק רוצים לתת למדינה לנצח. הם מכינים את התשתית ולכן יש היגיון כל כך רב לאיחודים ולכן אני גם מאמין שזה יקרה בסוף".

מי הקבוצה שאתה משתייך אליה? מאיפה הכסף לשלטי חוצות?
"אילן שילוח, שירה מרגלית, נועה אליאסף ועוד, אנשים פשוטים מהיישוב שעושים כל מיני עסקים. תרמנו כסף אנשי עסקים ואין בקמפיין גרוש שהגיע מחו"ל או מאיזה מיליארדר, קרן או אחד מהמועמדים שמופיעים על השלטים".

מה הסיכוי שזה יקרה?
"אני אופטימי חסר תקנה. חלק מהאיחוד כבר קרה. בוגי כבר הצטרף לגנץ. אני מאמין מעל 80% שיהיה איחוד".

בני ובוגי לא בדיוק מדברים אותו דבר.
"זה מה שיפה. לכולם חשובה מדינת ישראל והמחנה המשותף של כולם הם ערכי הדמוקרטיה, שלטון החוק, זכויות אדם ועוד".

למה אתה לא נכנס לפוליטיקה?
"מהיום שהשתחררתי מצה"ל החלטתי שאני לא מעוניין להצטרף לפוליטיקה. אני תרמתי ואתרום תמיד למען המדינה ולמען ילדי. אני עוסק המון למען הקהילה ואשמח מאוד שטובים ממני יעשו את זה".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

 

 

07/02/2019
הישארו מעודכנים

גיורא ענבר
גיורא ענבר  |  צילום: בן קלמר/פלאש90