רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
יורם שפטל

"יאיר לפיד חדל להיות התקווה הלבנה"

שפטל משוכנע שבני גנץ ירש את מקומו של יאיר לפיד: "הכנסת הבאה היא האחרונה שבה תכהן מפלגת יש עתיד"


עו"ד יורם שפטל הביע את דעתו על הבחירות המקדימות שנערכו השבוע למפלגת הליכוד, הריע למצביעי המפלגה והתייחס למקומם של יאיר לפיד ובני גנץ בכנסת הבאה.

"השבוע הזה היה שבוע טוב ליהודים, וזאת משתי סיבות. קודם כול, הבחירות המקדימות המדהימות בליכוד, שזהו למעשה שלטון העם במיטבו. מיליון מצביעי הליכוד בבחירות לכנסת הם הפסיפס אמיתי של עם ישראל. מצביעי הבחירות המקדימות הם פסיפס אמיתי של הפסיפס הזה.

יש לזכור שהליכוד ניצח - ובגדול. לא רק בערים בנגב ובגליל - עיירות הפיתוח לשעבר, שהיום הן ערים משגשגות או בדרך לשם. הכל קרה ב-40 השנים האחרונות. קיבלנו אותן כעיי חורבות ולכו תראו את המקום שלהם היום. אבל לא רק שם הליכוד חזק ביותר, אלא ברוב המכריע של ערי המרכז. כמו פתח תקווה, לוד, רמלה, באר יעקב ורמת גן. בכל המקומות האלה שגרים מיליון תושבים ומעלה, יש שם המון מצביעי ליכוד.

הפסיפס הזה מכונה על ידי האליטות של השמאל הקיצוני כאספסוף נבער מכל בינה ומכל קמצוץ של דעת רק כי הם מצביעים לליכוד. זה בלבד עושה אותם מטומטמים חסרי תוכלת בעיניים הגזעניות שלהם. מצביעי הליכוד הם פסיפס מובהק של העם הזה ויחד הם הוציאו מתחת ידיהם רשימה ששום דיקטטור נמוך ועלוב כמו למשל יאיר לפיד לא היה משיג, שרשימת מפלגתו נקבעת בדיוק כמו שפרנקו הספרדי קבע. ככה לפיד קובע את רשימת הפודלים שלו לכנסת. 

הכנסת הבאה היא הכנסת האחרונה שמפלגת יש עתיד, המפלגה חסרת עתיד, תכהן בה, כי ברור לגמרי שיאיר לפיד חדל להיות התקווה הלבנה. את מקומו ירש גנץ. ברגע שלפיד כבר לא התקווה הלבנה, הוא מהר מאוד, כבר בבחירות האלו, ייהפך לחד ספרתי אם ירוץ לבד, כמו קדימה וכמו כל מפלגות האווירה לפניהן. אם ירוץ ביחד, זה יכול לקרות רק כמקום שני ואז יהפוך בכלל ללא רללוונטי.

הליכוד שם רשימה מרשימה, ששמה ללעג את דברי גנץ על בית המלוכה הצרפתי בליכוד עצמו. ראה את הקלות שבה התברג גדעון סער, בניגוד לרצונו של נתניהו, בחמישייה הראשונה, כאשר המוני מצביעי הליכוד הולכים לקלפי ואומרים 'אוהבים אותך נתניהו, אבל נצביע גם עבור גדעון סער'. ולכן ההתבטאות העליונה, שדיברתי עליה לפני שגנץ דיבר עליה. הבחירות המקדימות המוצלחות של הליכוד מצד אחד, וכאשר גנץ מול צמד מראיינים ממש לא מנוסה ולא משופשף, שהוא רחוק מאוד מאוד מלשאול חלק קטן מהשאלות, גם הצמד הזה, שזה לא עסקו, הצליח בנקל להוציא מגנץ את האמת החד משמעית, שעמדתי עליה בשבוע שעבר. גנץ לא ימין ולא שמאל - הוא שמאל קיצוני, הכי קיצוני שיכול להיות".

07/02/2019
הישארו מעודכנים

יורם שפטל
יורם שפטל  |  צילום: 103fm