רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אילה חסון

איחוד עם מרצ: "בשום פנים ואופן לא"

ח"כ נחמן שי תוקף את התקשורת: "הכל ברבורי סרק - מתבססים על ספינים" • התייחס לפריימריז: "חולם להיות בין 6-5 הראשונים במפלגת העבודה"


מחר (ב') ייערכו הפריימריז במפלגת העבודה, שנמצאת במצב קשה בסקרים עם כ-5 מנדטים בלבד. הבוקר (א') שוחחה אילה חסון עם ח"כ נחמן שי (העבודה), שהתייחס למצבה של המפלגה ובהמשך הגיב גם על נאומו של הרמטכ"ל לשעבר שנכנס למירוץ הבחירות.

"היו התערבויות חיצוניות, היו רשימות כאלה ואחרות והיו קמפיינים טלוויזיוניים מתוך המפלגה ואולי גם מחוצה לה. אך אני החלטתי שהקמפיין שלי יהיה חיובי. אדבר בעד ולא נגד. זה מתאים לאישיות שלי. כתבת צעירה בשם אילה חסון תיארה לפני עשר שנים את הסיכויים שלי להיכנס לרשימת מפלגת העבודה. היא לא העריכה אותם נכונה כי נכנסתי למקום טוב במרכז הרשימה. אני מקווה שגם הפעם יהיו טעויות בתקשורת".

אני הפעם נמנעת מלצטט שטויות. דיברתי לאחרונה עם עיתונאית ושאלתי אותה איך דיווחת שניר ברקת עתיד להיזרק מהרשימה. מישהו מפיץ דבר הבל וכולם מדברים על זה בחשיבות גדולה. בסוף הוא עשה בית ספר לכולם והגיע למקום גבוה. למדתי שאם אני לא חיה ונושמת את הדופק של המפלגה, כפי שהיה כשהייתי כתבת פוליטית, אני לא מסתכנת ולא מצטטת דברי הבל. אני בוגרת דיווח אמת".
"נזכרתי שלמדנו יחד בהתקשורת לא רק מדווחת אלא גם מעצבת מציאות".

אין ספק. חלק מהכעס שלי על הסקרים הוא שהם יכולים להיות שקריים בכוונת מכוון במטרה לעודד חיבור של מפלגות כאלה ואחרות יחד עם עוד מניפולציות זולות. גם הציבור כבר יודע את זה. מה לדעתך יקרה עם מפלגת העבודה?
"זו עלולה להיות טרגדיה. אני מקווה שלא. זה אומנם לא אסון לאומי אך מפלגת העבודה עומדת על הקו של להיות או לא להיות".

זה לא מעט בזכות החבר'ה בעבודה. במפלגות שאין בהן פריימריז, גם אם האנשים ממורמרים הם לא מעיזים לעשות את מה שאתם עושים. אצלכם אדם נבחר ובמקום להאדיר אותו ואת הרשימה שולפים את המצ'טות.
"אנחנו מכירים את ההיסטוריה ויודעים שיושבי ראש עומדים שוב לבחירה ובדרך כלל לא נבחרים שוב כי המפלגה רוצה לנסות מישהו חדש. במקרה של אבי גבאי, הוא עוד לא התמודד אך היו קרבות קשים סביב הבחירה שלו. אני אמרתי בכל דרך שהיא שצריך לסיים את זה ולא הסכמתי למהלך של פיצול או פגיעה ברשימה או פגיעה אישית בגבאי".

איחוד עם מרצ, כן או לא?
"לא ולא".

החזרת אהוד ברק או ציפי לבני למפלגה?
"ספקולציות עיתונאיות שאין להן היתכנות. לתקשורת טוב לעסוק בכל מיני חישובים אך אנחנו לא רואים תסריט שבו גבאי יישב יחד עם לבני".

מילה על הריאיון של גנץ ב'ידיעות אחרונות'?
"לגנץ זה עשה שירות טוב. לציבור הישראלי דווקא שירות רע, כי הריאיון לא כלל מי הוא גנץ ומה הוא רוצה לעשות כראש ממשלה. היו תמונות יפות של ישיבה במטבח. אי אפשר להנהיג את מדינת ישראל עם אדם שלא אומר אף אמירה חדה, ברורה, ערכית ואידיאולוגית. זה לא עובר".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

10/02/2019
הישארו מעודכנים

ח"כ נחמן שי
ח"כ נחמן שי  |  צילום: מרים אלסטר/פלאש90