רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אראל סג"ל

"עוד לא החלטתי אם אכנס לפוליטיקה"

רון פרושאור, ראש מכון אבא אבן לדיפלומטיה בינלאומית, על השמועות אודות הצטרפותו • וגם: הכל על ארגון החיזבאללה בגרמניה


אראל סג"ל וד"ר גדי טאוב שוחחו עם רון פרושאור, ראש מכון אבא אבן לדיפלומטיה בינלאומית במרכז הבינתחומי הרצליה, על ארגון החיזבאללה בגרמניה; וגם: האם הוא בדרך להצטרף למירוץ הבחירות הקרוב? 

"כשמדברים על חיזבאללה מבינים שמדינת ישראל ממש טובה בנושא הצבאי המודיעיני אך בתחום המדיני נותרת אוזלת יד. מדובר בארגון שפועל כמעט ללא הפרעה על אדמת אירופה ובו יש הפרדה מלאכותית בין הזרוע הצבאית, שמוגדרת כארגון טרור, לעומת הזרוע המדינית שפועלת בחופשיות".

הסרט שלך הוא כמו פרק בסדרה נרקוס. יש להם מפעל חובק עולם לסחר בסמים שהוא חוקי בגרמניה. זה כמו שובר שורות עם כפייה.
"ממש כך. בצענו מחקר של שנה וחצי וחפשנו חומרים ראשוניים. אנחנו לא מספרים לאירופאים ארגון חיזבאללה רע ליהודים או לישראל. אנחנו מראים מה הוא עושה על אדמתם, איך הוא פוגע בהם מכספי ארגוני צדקה שהופכים לקניית נשק בלבנון. הרעיון הוא לקחת את חמצן המימון של הארגון ולנסות לחנוק אותו".

כמה נפח מהפשע הגרמני תופס חיזבאללה?
"הוא תופס נפח משמעותי. הצלחנו בפעילותנו לחבר אנשים שהם בחלק מהקבוצות הלבנוניות שישירות מחוברות לנסראללה עצמו ולאנשים בזרוע הצבאית של הארגון כך שאי אפשר באמת להפריד ביניהם".

הסרט שביצעתם משפיע בגרמניה?
"יש כמעט שלושה וחצי מיליון צפיות וזה מתחיל לעבוד ולהשפיע על השב"כ הגרמני כדי שיפעל".

תהיה ברשימת חוסן לישראל בכנסת הבאה? נראה אותך בפוליטיקה?
"תיארתי לעצמי שישאלו אותי את השאלה הזו. אני לא החלטתי אם אני נכנס לפוליטיקה ואני יודע שאין לי עוד הרבה זמן לקבל את ההחלטה".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

10/02/2019
הישארו מעודכנים

רון פרושאור
רון פרושאור  |  צילום: ברישיון CC BY-SA 3.0