רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אילה חסון

מרכז הכוח: הציבור שיכריע בבחירות טרם החליט

מנכ"ל 'הגל החדש' ראובן הררי: "60 יום לבחירות - ורק 35% מהציבור יודע למי הוא הולך להצביע" • לדבריו, כ־40% יגבשו החלטה בישורת האחרונה


ההיסטוריה לעולם חוזרת: כ־40 אחוזים מהציבור הישראלי, המגדירים עצמם כמרכז, טרם התחילו לגבש דעה לגבי הפתק שישימו בקלפי, אם בכלל. כמעט מחצית מהאוכלוסייה, שהחלטתה היא שתכריע את הבחירות הקרובות. מנכ"ל 'הגל החדש' ראובן הררי מסר לאילה חסון את הנתונים שהותירו אותה המומה. 

לדברי הררי, "60 יום לבחירות, ורק 35 אחוזים מהציבור יודע למי הוא הולך להצביע. יש קהל עצום, עצום, שעדיין מתלבט. יש 34 אחוזים שמתלבטים בין שתי מפלגות, עוד 8 אחוזים - בין שלוש לארבע מפלגות. אחד מכל חמישה במצב עוד יותר גרוע, שאפילו עוד לא התחיל להתלבט, ואין לו מושג למי הוא הולך להצביע".

הררי הסביר כי מי שמגדיר את עצמו כימין או שמאל הרבה יותר בטוח בבחירותיו בשלב זה, ואולם "אלה שמגדירים את עצמם כמרכז - רק אחד מתוך ארבעה יודע למי הוא יצביע, 25 אחוזים. מדובר בכ־40 אחוזים מכלל הציבור, יש פה המון המון קולות שצריך עדיין לשכנע אותם לבחור במפלגה כזו או אחרת".

אילה העריכה כי לאור הנתון הזה יאיר לפיד טרם החליט על איחוד עם בני גנץ. "לא רק שהוא לא טועה, וגם לא טועות כל המפלגות החדשות שמתמקדות באזור הזה של האמצע", השיב הררי, שמנה את מפלגת גשר של אורלי לוי־אבקסיס, את כולנו של כחלון וגם את המפלגה הבולטת בסקרים בשלב זה, חוסן לישראל בראשות בני גנץ.

"בחירות אחר בחירות אנשי המרכז הם אלה שבסופו של דבר מכריעים", סיכם ואמר, "יש עתיד, מפלגת הגמלאים, אלה כל המפלגות שבימים האחרונים צברו תאוצה, וזה בא מהקהל הזה".

56 ימים לבחירות - המילה האחרונה, עוד רחוקה מלהיאמר. 

 

עריכה: יניב מורוזובסקי

11/02/2019
הישארו מעודכנים

אילה חסון
אילה חסון  |  צילום: 103fm