103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
איריס קול

"אני מרשה לעצמי לחלום"

האם ישראל יכולה לזכות באירוויזיון פעמיים ברציפות? • אם זה תלוי בקובי מרימי, הנציג שלנו לתחרות - יש סיכוי שכן • ריאיון ראשון אחרי הזכייה


כוכב נולד: אחרי ששיחק בהצגת ילדים כושלת, מכר כרטיסים לקולנוע וכמעט החליט לוותר על קריירת השירה, קובי מרימי כבש את הקהל וזכה בגמר התוכנית 'הכוכב הבא לאירוויזיון'. מרימי גבר על שפיטה, כתריה ומאיה בוסקילה. בריאיון לכבוד הזכייה הסביר מרימי למה לא סבל את עצמו בזמן הצילומים, והתעקש שהוא לא זמר אופרה: "לשיר אופרה זו עבודה קשה והחלטתי שאני לא רוצה לעשות את זה". 

קשה היה לפספס את קובי מרימי (27). עוד לפני שפתח את הפה ושר, הגיע בחור ביישן לאודישנים של 'הכוכב הבא לאירוויזיון' לבוש חולצה... מעניינת יש לומר, והודה כי יש לו פחד קהל. עוד סיפר מרימי שכבר כמה פעמים ניגש לתוכניות שירה, אבל תמיד פרש בגלל אותו פחד. מזל - אם כן, שהעונה הזאת מרימי לא נכנע לפחד והצליח להופיע בפני השופטים. יש מי שאהב ויש מי שפחות (כן, הראל סקעת, אנחנו לגמרי מדברים עליך) אבל אי אפשר היה להתעלם מסגנון השירה המיוחד של קובי. 

בריאיון לאיריס קול ברדיו 103fm (כלומר: בעוד אחד מעשרות הריאיונות שהעניק היום לכלי התקשורת השונים), חגג קובי מרימי את הזכייה המרגשת: "אני מתראיין כל היום, אבל מודה על הזכות לייצג את ישראל באירוויזיון".

עולם הבמה לא זר למרימי שבתחילת דרכו למד משחק ואף שיחק בהצגת ילדים שהייתה, למרבה הצער, כישלון חרוץ. "ההצגה הזאת עלתה רק שלוש פעמים", סיפר. "לא שרתי בה אלא רק שיחקתי, אבל אם תגידי לזמרי אופרה שאני שר אופרה, הם יכעסו מאוד כי לשיר אופרה זו עבודה קשה והחלטתי שאני לא רוצה לעשות את זה. אני אוהב את הנגיעות של האופרה עם שילוב של המון דברים מודרניים, ופחדתי שלהיכנס לחלוטין לעולם האופרה יגרום לי לשכוח דברים שאני רוצה לעשות". 

מה עם החלומות שלך? לאן חשבת שהם יגיעו?
"זה יישמע עצוב, אבל נראה לי שרק אחרי מה שקרה אתמול בערב אני מרשה לעצמי יותר לחלום. עד עכשיו הייתה במה גדולה וקהל, ולא נתתי שם של ז'אנר למה שאני עושה באותו רגע על הבמה. עכשיו אולי ארשה לעצמי לתת שם לדברים ולחלום באופן ממוקד יותר". 

     

"אי אפשר לחקות את נטע"

אמש (ג') אחרי ההכרזה על הזוכה, נקרא מרימי לריאיון בתוכנית 'חי בלילה', שם עלו ספקות לגבי יכולתו של מרימי להכיל את העוצמה של האירוויזיון ואת גודל האירוע. "אתה הרי לא מתפוצץ כמו נטע ברזילי ומביא איתך משהו משעשע, ואתה לא אדם של פרובוקציות", אמרה איריס. "איך תעמוד בניסיון?"

"אני חושב שאי אפשר להתכונן לזה באמת עד שמגיעים לרגע", השיב מרימי. "אפשר לעשות הכנות, אבל לא יודעים מה יקרה עד לרגע האמת. לגבי נטע, כולנו שונים וכל אחד מאיתנו מביא משהו אחר. יכול להיות שהשנה כולם ינסו לחקות את נטע - אבל זה הרי בלתי אפשרי כי נטע יש רק אחת. אולי לבוא ממקום אחר יוכל דווקא לעזור לנו".

מרימי לא שכח להודות למשפחתו שהייתה איתו לאורך כל הדרך, ובמיוחד לאימו שעוקבת אחר כל מה שנכתב ונאמר על בנה. "אמא שלי בטוח שומעת את הריאיון הזה ולכן אני רוצה להגיד לה שאני אוהב אותה. אני כל כך אוהב את המשפחה שלי. הם הכילו אותי והיו בשבילי כל התקופה הזאת. אני לעומתם ממש לא סבלתי את עצמי כי הייתי לחוץ ונרגש. 

"צפיתי בעונות קודמות ולא הבנתי מה המשתתפים עוברים ועם איזה לחץ ועומס הם צריכים להתמודד. קשה לי להסביר את זה, אבל אם הייתי יודע מראש שזה הולך להיות ככה... טוב שלא ידעתי". בהחלט טוב שהוא לא ידע אחרת כולנו היינו מפסידים, וחבל. 

   

סיפור סינדרלה קלאסי

מבקר הקולנוע אבנר שביט חשף שקובי עבד בקופה בקולנוע 'לב' במשך 5 שנים. הבחור הביישן שישב מאחורי הקופה ובקושי הצליח להגיע לאודישן שלו, הולך לייצג מדינה שלמה, לעלות על הבמה בגני התערוכה בתל אביב ולנסות להביא ניצחון חוזר - או 'דאבל' אם תרצו, למדינת ישראל. "זה מרגש. כמה פעמים קרה לנו שהאירוויזיון היה בארץ? אני בהלם שאני זה שאייצג את המדינה. זה חלום, תענוג וכבוד ענק. 

"הרבה אומרים לי שזה היה ברור שאנצח. הלוואי שלי זה היה ברור", סיכם. לנו ברור שהוא יכול גם לנצח שוב. כך או כך - כולנו כבר זכינו בזמר ענק. שיהיה בהצלחה.  

האירוויזיון ישודר בערוץ כאן 11 ביום שבת, 18 במאי 2019. 

  

עריכה: מיכל דאבי

13/02/2019
הישארו מעודכנים

קובי מרימי
קובי מרימי  |  צילום מסך קשת 12