רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
יורם שפטל

"מבחינתי, אין לי שום מקום בחיים הפוליטיים"

למה שפטל לא נכנס לפוליטיקה, ומה קרה עם מפלגת עוצמה יהודית? • יורם שפטל עם הסיפור המלא • "זה שקר ולא מתאים לי", אמר


המאזין ניסימוב ביקש משפטל לספר מה באמת קרה מאחורי הכמעט-הצטרפות שלו למפלגת עוצמה יהודית, כמה ימים לפני שהתאחדו עם מפלגת הבית היהודי.

ניסימוב (מאזין): "אתה גאון, אינציקלופדיה מהלכת. חבל שאתה לא מצטרף לאחת המפלגות. מה קרה בעוצמה לישראל?

שפטל: "מה שקרה ביני לבין עוצמה זה ששכנעו אותי בכמה שאני צודק שאין לי שום מקום בחיים הפוליטיים. פנו אליי אנשי עוצמה ישראל בבקשה שאני אעמוד בראש המפלגה ואתמודד יחד איתם בבחירות הבאות עלינו לטובה. דחיתי את הבקשה על הסף ואז הם שאלו אם אסכים שיאמר בתקשורת שפנו אליי ואני מתלבט. כשפנו אליי מהתקשורת אישרתי זאת. ואז ביום רביעי בבוקר, לפני שנתניהו הקוסם נכנס לעניינים, היה נראה שהמפלגה נשארת בחוץ ואין איחוד. אז מיוזמתי צלצלתי לבן גביר שאני מוכן לרוץ איתם אך בלילה כשסופרים את הקולות אני אודיע שלא ארוץ לכנסת ורק ניסיתי למנוע בזבוז למעלה ממאה אלף קולות. המשמעות של המעשה הזה שאני ארמה במשך חודש וחצי אנשים שהיו מצביעים למען האיחוד הלאומי, גם אם יאמרו שמדובר בשקר לבן, זו ההוכחה שאסור לי להיכנס לפוליטיקה. כשאתה נכנס לפוליטיקה, גם אם המחשבות הכי טהורות אתה נדרש לשקר ולהונות. זה שקר וזה לא מתאים לי לרמות עד 200 אלף איש. כל העניין היה בתנאי שעוצמה יהודית נשארת בחוץ. ברגע שהם בפנים בלעדיי אז היה ברור שאני לא בעסק.

ניסימוב (מאזין): "עכשיו כולם מתאחדים אבל לא ינצחו את ביבי. גם אם ינצחו את ביבי זה יהיה כמו לשחק כדורגל של שמונה שחקנים על אחת עשר שחקנים. גנץ התאחד עם כל הרמטכ"לים ומסכן ביבי שהוא לבד".

שפטל: "התחזית שלי היא שראש הממשלה עוד יאכל את כולם. את הראשון לארוחת בוקר, את השני לארוחת צהריים והשלישי לארוחת ערב. את הרביעי הוא כבר יאכל לקינוח".

עריכה: איתמר זיגלמן

21/02/2019
הישארו מעודכנים

יורם שפטל
יורם שפטל  |  צילום: 103fm