רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אילה חסון

"לא יכול להיות שראש ממשלה ינצל את מעמדו לתעמולת בחירות"

יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי הסביר מדוע עתר לוועדת הבחירות - דבר שגרם לעיכוב של 10 דקות בנאומו של נתניהו אמש (ב')


יו"ר ועדת הבחירות השופט חנן מלצר קבע בעקבות עתירת מפלגת העבודה לשדר את נאום נתניהו בעיכוב של 10 דקות מחשש לתעמולת בחירות. נתניהו בתגובה הזמין את הציבור לצפות בנאומו בשידור חי בעמוד הפייסבוק שלו. הבוקר (ג') שוחחה אילה חסון עם יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי, שהתייחס להחלטה.

"לא יכול להיות שראש ממשלה שוב מנצל את מעמדו ומידי ערב ומשתמש במהדורת החדשות בשביל תעמולת בחירות. שמח שלא שידרו את הנאום, כך היה צריך להיות. ביום חמישי הוצג כתב החשדות נגד ראש הממשלה. חשבו שצריך ללכת לשופט ולמנוע מנתניהו להגיב בשידור חי. אני דווקא סברתי שאי אפשר שלא לשמוע את תגובתו בנושא. אבל סתם לאפשר להשמיע נאום הסתה בשמונה בערב? למה?

מה שראש הממשלה עושה למדינת ישראל זה דבר שלא היה כדוגמתו. לא היה עוד ראש ממשלה בישראל שהסית נגד כל המדינה, נגד מערכות החוק, השוטרים, , הפרקליטים, השמאל וכולם . אין גורם בישראל שלא עובר תהליך את ההסתה. על זה די לומר לו 'תודה ולהתראות'".

גם כחול לבן סוברים שצריך להגיד לנתניהו 'תודה ושלום'.
"יש כמה סיסמאות שהם לקחו מאחרים אבל בנקודות החשובות הם לא אמרו שום דבר. אנחנו חיים במזרח התיכון. אני בא מהעולם הכלכלי והנושא חשוב לי אך יש גם את העניין המדיני והביטחוני. אפשר לנסוע אלף פעם לרמת הגולן ולומר שלא נתפנה ממנה, כי באמת לא נתפנה ממנה, אך חיים פה שניים וחצי מיליון פלסטינים וצריך להחליט מה עושים איתם. צריך לומר לעם את האמת. לימין יש את האמת הנוראה והאיומה שלו ולנו יש את האמת שלנו. אנחנו קוראים להיפרדות תוך שמירה על ביטחוננו".

איך יכול להיות שאותו ציבור, שמאס בכיבוש ומה שהוא מייצר, לא מתכנס בחברתכם והכל נהיה ביבי או לא ביבי?
"התפקיד שלנו כמפלגה שורשית ואמיתית היא להציג לציבור את הדרך שלנו, היא דרך של שלום, צדק כלכלי ושמירה על הדמוקרטיה. יש לנו נבחרת מצוינת, אנחנו מציגים תוכניות ולא רק מצע. אנחנו מציגים את מה שאנחנו ורוצים לעשות".

מה היה עם הסיפור של טל רוסו והתנצלות של 'ידיעות אחרונות'?
"אני שמח שהדברים הובהרו וש'ידיעות אחרונות' לקחו אחריות והתנצלו. כך היה צריך לעשות. שימו לב להתנהלות של טל רוסו שלא יצא נגד אף אחד ופשוט חיכה שיתקנו את הדבר הזה. אנחנו נראה התנהגות פוליטית אחרת כשטל רוסו יהיה בכנסת".

עריכה: איתמר זיגלמן

05/03/2019
הישארו מעודכנים

אבי גבאי
אבי גבאי  |  צילום: הדס פרוש/פלאש90