103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור

"המשטרה עצרה אדם חף מפשע"

עו"ד שי לוי ועו"ד גיא מימון המייצגים את החשודים ברצח הזוג כדורי, מברכים על שחרור המיוצגים שלהם • בהמשך: אחותו של הנרצח יהודה כדורי בריאיון


מספר שבועות לאחר רצח הזוג כדורי מירושלים ונראה כאילו שהפרשה נעלמה מתחת לרדאר התקשורתי. האם יש קשר לכך שרוב כתבי הפלילים נמצאים באזור המרכז, או אולי בכלל זה בגלל הבחירות שמשתלטות על השיח הציבורי? כך או כך, החשודים המרכזיים ברצח שוחררו לביתם והפרשה נותרה ללא קצה חוט.

לפני כשבועיים, עת נעצרו שני קרובי משפחתם של הזוג כדורי בחשד לרציחתם, שוחח ברהנו טגניה עם עורכי הדין המייצגים את השניים, עו"ד שי לוי ועו"ד גיא מימון, שטענו בתוקף כי למקורבים אין קשר לרצח, והבטיחו שבקרוב יתראיינו שוב, והפעם - אחרי השחרור של הזוג. ואכן כך קרה. 

עו"ד שי לוי הודה כי לא היה לו פשוט להבטיח את אותה הבטחה. "סנגור לא יודע הרבה, אלא הוא רק שואל את הקליינט שלו ומרגיש. יש חומרי חקירה שהוא לא מכיר, ובכל זאת ביקשתי להתראיין גם ביום השחרור".

אז למה עצרה המשטרה את הלקוח של עו"ד לוי מלכתחילה? "כשהמשטרה צריכה לפענח רצח כפול היא יוצאת לפעולת חקירה", הסביר לוי, ותקף את משטרת ישראל: "עצרו את הלקוח שלי ללא סיבה. יש דברים שהיו צריכים להתברר ולהיחקר, אבל לא היה צריך לעצור אותו. החשד הסביר היה קלוש". לדבריו, לא היותו סנגור מוכשר זה מה שהוביל לשחרור החשוד, אלא ההבנה של המשטרה שהיא "עצרה אדם חף מפשע".

דבריו התקיפים של עו"ד לוי מעלים את השאלה המתבקשת 'האם המשטרה עצרה חשוד רק כדי לרצות את הציבור?' עו"ד גיא מימון, אשר מייצג את החשודה בפרשה, לא סבר כך: "אם נקודת המוצא היא שהמשטרה פועלת על מנת לרצות אז המצב הוא באמת גרוע. אני חושב שהמשטרה חיפשה כיווני חקירה בעיקר אחרי שהחשוד הקודם ברצח שוחרר". 

חלק מהחשדות שיוחסו ללקוחה שלך זה שהיא המוח מאחורי הרצח המזעזע הזה. 
"החשדות היו מופרכים מהייסוד. במהלך כל הדיונים ניסינו לדלות מהמשטרה פרטים שיכולים לסבר את האוזן לגבי הטחות כה חמורות כלפי אנשים נורמטיביים לחלוטין. אנשים תמימים ושגרתיים שהעולם שלהם הוא רחוק מזה כמזרח ומערב. לא קיבלנו תשובות".

ולמרות צו איסור הפרסום, כל ירושלים מדברת על הרצח הנורא ועל החשודים שנעצרו ושוחררו. אם כן, למה עורכי הדין המייצגים לא מבקשים שיסירו את השמות, ויעזרו לעצור את חרושת השמועות? "יבוא יום ונסביר הכל. הצו יוסר בקרוב", הבטיח עו"ד לוי. 

  

"גם אם יתנו לי הוכחות - לא אאמין"

בשלב זה הצטרפה לשיחה שושנה נוטריקה, אחותו של יהודה כדורי המנוח. נוסף על הקושי הברור שחווה שושנה על אובדן אח, חוסר הפרטים בפרשה מטרידים את מנוחתה אף יותר. "אין כיוון מי הרוצח וזה כבד עלינו מאוד". לדבריה, אין לה שום מושג מי יכול היה לרצוח את אחיה וזוגתו, אבל מה שבטוח "זה לא מי שעצרו. הם מכירים מילדות. אחי תמך בהם, נתן להם ופרנס אותם. אין סיכוי".

ולא, גם את כיוון הסכסוך הכספי העדיפה שושנה לשלול. "אחי היה איש של נתינה", אמרה, "הוא נתן מכל הלב ועזר לכולם מסביבו". 

אם החשוד ברצח לאומני שוחרר, ואם בני המשפחה המקורבים לזוג שוחררו גם כן, ולא ידוע למשטרה על סכסוך כזה או אחר שיכול היה לגרום לרצח - נותרת אופציית ההתאבדות. יכול להיות שיש כאן רצח של אחד מהשניים והתאבדות של השני? "ממש לא", השיבה שושנה, "אחי היה אדם דתי ומאמין. אני עדיין נוטה להאמין שזה היה רצח על רקע לאומני. השכונה הזאת היא שכונה בעייתית והאזור הזה מועד לפורענות".

באו אליך שוטרים ודיברו איתך? לקחו ממך עדות?
"לא. אף אחד לא דיבר או עדכן אותנו בשום דבר. שאלו אותי אם לאח שלי היו אויבים, אבל לא הכרתי כאלה. אפילו את הלקוחות שלו לא הכרתי. אחי נטה לכיוון הדת והתרחק מאיתנו. כשאני יוצאת לרחוב כולם חושבים שאני יודעת מעבר לפרסומים, ושואלים איך ייתכן שהמשטרה לא מעדכנת אותי. אבל זה נכון - המשטרה לא מעדכנת". 

לבסוף אמרה נוטריקה כי אפילו אם תגלה שמישהו מקרובי המשפחה רצח את הזוג היא תסרב להאמין לכך. "גם אם יתנו לי הוכחה - בשום אופן לא אאמין. אין סיכוי". 

  

עריכה: מיכל דאבי 

06/03/2019
הישארו מעודכנים

למצולמים אין קשר לכתבה
למצולמים אין קשר לכתבה  |  צילום: פלאש 90