רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ניסים משעל

"אני לא בטוח שהייתי מתאפק והייתי יורה ברוצח"

רוני דניאל מזועזע מכתב האישום שהוגש נגד רוצח הנערה אורי אנסבכר ז"ל • "לאנשים האלה אין זכות להישאר פה בינינו. מאסר לא מספיק לו בעיניי", אמר


אמש (ה') הוגש כתב אישום חמור נגד ערפאת ארפאעיה ברצח ואונס אורי אנסבכר ז"ל בירושלים. משפחתה של אורי ביקשה שלא לפרט מה נכתב בכתב האישום בגלל הפרטים המזעזעים והקשים שבו; רוני דניאל, הפרשן הצבאי של 'חדשות 12' ומגיש 'הקבינט' כאן ב־103fm, קרא את הדברים והודה שאם הדבר היה תלוי בו - הוא ככל הנראה היה מחסל את המחבל כבר מזמן.

'היא הגיעה ליער כשברשותה צרור דפים לכתיבה. הוא הבחין בה והחליט להרוג אותה עקב היותה יהודיה', כך נכתב, בין היתר, בכתב האישום שהוגש נגד ערפאת ארפאעיה בגין רצח ואונס אורי אנסבכר ז"ל. "כתב האישום הזה מזעזע, מקומם, נוראי ומרתיח את הדם", אמר רוני דניאל לניסים משעל. נכון, זו לא הפעם הראשונה שאנחנו עדים לפיגוע לאומני מחריד, אבל הפעם - האופן האכזרי והמקומם שבו התנהג המחבל הרתיח את דניאל, שטען: "לאנשים האלה אין זכות להישאר פה בינינו. מאסר לא מספיק לו בעיניי.

"אני לא ממליץ לאף אחד להתנהל כמוני כי אני בעייתי קצת, אבל אני לא בטוח שהייתי מתאפק ולא יורה בו". למרות שארפאעיה הוא עדיין בגדר חשוד, דניאל בטוח שהוא-הוא הרוצח. "לא באו אליו עד לאן שבאו בתוקף היותו חשוד. האמירה 'אני הייתי יורה בו' זה ביטוי לכמה אני כועס ומזועזע ממה שהוא עשה. אולי ברגע האחרון הייתי שוקל אחרת, אבל יש מעשי רצח ויש מעשי טרור ויש מעשי רצח וטרור שהם מזעזעים אותי באמת. התוודעתי לנערה הזאת דרך סיפור חייה אחרי שנקטפו להם כך".

זה מסוג הטרור - טרור הסכינים, שלא ניתן לצפות אותו ולא להתמודד איתו.
"נכון, יש דרך לנסות ולהתחקות אחרי אנשים שזה מונח אצלם כאופציה. חלקם כותבים בפייסבוק כל מיני דברים ויש מעקב אחרי הרשתות האלה. פה ושם עוצרים אנשים בטרם או מזהירים את ההורים שלהם. הכל נכון בסוף בים הטרור הזה".

אני מכיר אותך הרבה שנים. אני לא זוכר תגובה כזו קשה שלך לטרור כזה.
"אולי זה הגיל או אולי לא יודע מה, אבל כשרוצחים תינוקות במיטתם אני מרגיש ככה בדיוק, וכבר היו דברים מעולם במקומותינו. לפעמים הסף של הרצח, של המעשה הנורא - יש כאלה שקובעים שיאים שקופצים הלאה. לגביהם אני מרגיש שנכון היה בנסיבות כאלה ואחרות - רגשיות, ולא מעשיות, לחסל אותם". 

   

עריכה: מיכל דאבי 

08/03/2019
הישארו מעודכנים

רוני דניאל
רוני דניאל  |  צילום: 103fm