ורדה רזיאל ז'קונט

דלת פתוחה למחלקה הסגורה

פסיכיאטריה טובה: מנהל המחלקה הסגורה בגהה על הסיוע למאושפזים הפסיכיאטריים, ועל טיפולים יוצאי דופן, גם באמצעות סמים קשים • תוכנית משגעת


רבים מאיתנו, שלא פקדו מחלקה סגורה מימיהם, בוודאי מדמיינים תמונות בסגנון 'קן הקוקייה', שהכרנו מאולמות הקולנוע. המציאות, לעומת זאת, שונה ומרתקת, וזו הזדמנות טובה להכיר אותה לעומק, בלי להיכפת בחליפה לבנה.

אורח התוכנית של ורדה רזיאל ז'קונט הוא ד"ר צבי פישל, יו"ר איגוד הפסיכיאטריה בישראל ומנהל המחלקה הסגורה במרכז לבריאות הנפש גהה, אדם שמכיר היטב מבפנים את הנעשה מחוץ לאור הזרקורים.

בשיחה ב־103fm סיפר ד"ר פישל על אלה שמוצאים באשפוז פסיכיאטרי מנוחה או בריחה מתלאות החיים ועל אפשרויות מגוונות של שיקום בקהילה. בריאיון המרתק שיתף את ורדה באופן שבו הפסיכיאטריה עוזרת גם לאנשים מן היישוב לחזור לחיים בקהילה, וביכולת המפתיעה לטובה לסייע לרבים לזכות באיכות חיים טובה יותר.

בהמשך התייחס לשיטות טיפול ייחודיות, ובהן נזעי חשמל - אמצעי שבו נעשה שימוש רק בהסכמת המטופלים ושיצא לו שם רע, שלא בצדק. ד"ר פישל לימד אותנו לא מעט על התועלת הרבה והבלתי־מוכרת של השיטה הזו, וגם הביא ידע חדש על טיפול מבוקר בעזרת סמים. כן, גם אקסטזי. ומה עם אלה שנכנסים לפסיכוזה עקב שימוש לכאורה בלתי־מזיק בגראס?

 

12/03/2019
הישארו מעודכנים