103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ינון מגל ובן כספית

"הישראלי האחרון שפעל להחזרת הגולן היה נתניהו"

אבי בניהו, דובר צה"ל לשעבר, התייחס לריאיון הטלוויזיוני של גנץ: "הוא אינו מניפולטור פוליטי, יש כאן כנות ופשטות"


דובר צה"ל לשעבר ויועץ התקשורת אבי בניהו הביע את דעתו הריאיונות שהעניק בני גנץ למהדורות החדשות בערוצי הטלוויזיה. בהמשך הגיב לדבריו של ינון שטען שגבי אשכנזי רצה לרדת מרמת הגולן והבהיר לו שדווקא נתניהו היה זה שעשה צעדים אופרטייבים בנושא ב-1998.

"ראיתי את הריאיון עם יונית לוי. אך אני בטוח שגם הריאיון עם דוריה ועם תמר איש שלום היה מצוין. אסביר לכם את ההבדל בין ריאיון עם מגישות לבין ריאיון עם כתבים. בריאיון עם המגישות הן שואלות שאלות קשות כי שלושתן מגישות דעתניות אך בסוף אתה זוכר מה אמר המרואיין ולא מה אמר המראיין. מקווה שנתניהו יסכים להתראיין לשלושת הערוצים כמו בני גנץ. מטרת הריאיון לא להביא כותרות אלא להתייצב לריאיון עיתונאי נוקב בפני הציבור, ליצור אמון בציבור ולענות על כך שאלה שתשאל ולמיטב הבנתי לא הייתה הסכמה על שאלות שלא תשאלנה. אני חושב שהוא יצר אמון וכנות הוא דיבר ברהיטות והפגין פוזה של ראש ממשלה. הוא חדד מאוד חלק מעמדותיו וחלק הותיר אופציות למשא ומתן קואליציוני".

לא הרגשת סוג של עייפות?
"לא. חשוב לי להצהיר שאין לי שום קשר לכחול לבן. אני לא בברנג'ה שלהם, ביקרתי גם את גנץ בכל במה על הדברים שאמר בנוגע לשירותו הצבאי של בנימין נתניהו. ראינו אתמול שיח אחר בדבריו של גנץ. לא היו השמצות על נתניהו. זו הפעם הראשונה שעומד להיות גוש מרכז אמיתי וגדול במערכת הבחירות. טוענים שכחול לבן היא קונסטרוקציה לא גמורה שמורכבת מכל מיני אישים טובים שיש להם תפקיד אחד – לפתוח את הסתימה ולתת לנו לנשום אוויר אחר. מספיק עם השנאה, ההתקפות על התקשורת, העיתונאים, הבית המשפט ומשטרה והפרקליטות. אחרי הבחירות כולנו צריכים לחיות כאן יחד ואתמול ראינו סוף סוף משהו אחר".

נורא קשה לעמוד מול בנימין נתניהו שהוא אשף תקשורת, שהוא יודע להופיע ולדבר מצוין ואני מבינה למה אנשים מצביעים לו. גנץ יצטרך ללמוד הרבה עד שיגיע לשם.
"גנץ אינו מניפולטור פוליטי, הוא לא פרנזטור ולא פעלולן. יש כאן סוג של כנות ופשטות. הוא בא עם רוגע ואהבה. הוא דיבר אל נתניהו עם הערכה מסוימת. לפני 20 שנה הייתי יועץ התקשורת של איציק מרדכי, נתניהו היה אז אשף התקשורת. לקחנו אותו למגרש הטלוויזיה הביתי שלו ולא יודע מי היה בסוף אשף התקשורת".

ינון: "אין ספק שבני גנץ הוא איש טוב וראוי"

ינון: אין ספק שבני גנץ הוא גבר גבר ואיש טוב, ראוי ועם כבוד. הוא איש ערכי וראוי. אמרתי את הדברים הללו יותר מפעם אחד. כן ראיתי על פניו מסך הלבנה. עבר עליו מכבש לחצים.
"אגלה לך סוד. גנץ עבר בשבועיים האחרונים את השבועיים הכי קשים בחייו".

ינון: נכון. נתניהו עובר את זה 20 שנה ויש לו יכולת פנומנאלית להתמודד עם זה.
"כששמעתי את ראש הממשלה שלי תוהה אם גנץ לא יכול לשמור על הטלפון שלו איך הוא ישמור על המדינה שלנו - אני מקיא על זה. מה זה הדברים האלה? זה פשוט נורא. יש לנו אחריות ליום שאחרי. אתה סומך על נתניהו ולא על גנץ אשכנזי ויעלון?

ינון: עם כל הנחמדות בסוף יש כאן מדינה. גבי אשכנזי היה מהמובילים של תנועת הנסיגה מרמת הגולן.
"זה מסר שבלפור מתכנן לשבוע הבא. גבי אשכנזי הסתער על הגולן ומי שעצר אותו היה ביבי? מתוקף אחריותי ומעומק אמינותי כאיש שהיה בלב המערכת, הישראלי האחרון שאני מכיר שהיה מוכן להחזיר את רמת הגולן ועשה צעדים אופרטיביים בנושא היה בנימין נתניהו ב-1998. עלינו על זה דרך המודיעין אחרי מעקב על אסד ושליחיו. בנימין נתניהו הסכים להחזיר את רמת הגולן תמורת תחנת התראה בצוק מנרה".

ינון: זה כמו לומר שנתניהו נאם את נאום בר אילן כשהכריז על שתי מדינות לשני עמים כשבפועל הוא עמד מול אובמה במשך שמונה שנים. כשהוא מדבר על שלום ותקווה הוא מאבד אותי. זה רק
"לכן כשאתה אומר שגבי אשכנזי רצה להחזיר את רמת הגולן אני עונה לך שתחשוב שוב ותזכור שזה הקמפיין של בלפור לשבוע הבא".

לסיום, עימות גנץ נתניהו. כן או לא?
"ברור שכן".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

20/03/2019
הישארו מעודכנים

אבי בניהו
אבי בניהו  |  צילום: יוסי זליגר/פלאש90