103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
בן כספית ואריה אלדד

"אנחנו ננפץ את האגדה שביבי הוא בלתי מנוצח"

גבי אשכנזי על ביבי, על ההדלפות מהקבינט ועל יו"ר כחול לבן בני גנץ • על מדיניות הממשלה בעזה: "הסדרה בעזה צריכה להיות מותנית בהשבת החיילים"


גבי אשכנזי, מס' 4 בכחול לבן, שוחח היום (ג') עם בן כספית ואריה אלדד ב-103fm על המצב ביטחוני, וגם על ההקלטות של גנץ מול הקלטות נתניהו. אשכנזי קרא לרה"מ להציג במסיבת עיתונאים את הזוג שביתו נפגע מטיל של חמאס במקום את קפטן ג'ורג', שהתבטא בחריפות נגד הקהילה הגאה.

מדברים על הסדרה בעזה, על נסיעה לפוטין בגלל מפעל טילים בלבנון. להערכתך יש הדרדרות ביטחונית לקראת יום שלישי?
"ביום שלישי יש בחירות בישראל. סינוואר מספר על מגעים להסדרה, אין קבינט וראש הממשלה לא מדבר. אנחנו רק יכולים לנחש שקורה משהו. אני מקווה שפוטין יסייע. צריך לזכור שיש לנו איראנים על הגבול וזה דבר חדש ומדאיג. כל הרעים בצפון התלכדו וזה שינה לרעה את המאזן האסטרטגי.

"אנחנו נהיה בממשלה אחרי הבחירות. אחרי צוק איתן לא נוצלה רגל נוספת שהייתה מחזקת את ההרתעה. אין ספק שהמדיניות של הסגר וההכלה לא הובילה לשום מקום, ויש לנו מחויבות להחזיר את החטופים. עסקנו בזה בעבר ואנחנו מבינים את המחויבות הגדולה.

אסור לישראל להיכנס להסדרה ללא החזרת השבויים?
"ברור לגמרי. אנחנו לא יכולים שלא לעמוד במחויבות שלנו. חיילים מוכנים להיהרג כי הם יודעים שמדינת ישראל תעשה הכל להחזיר אותם הביתה. המחויבות שלנו היא בלתי ניתנת לערעור".

מה דעתך על כך שלא מכנסים את הקבינט?
"הקבינט הפך לזירת התגוששות וההדלפות משם מזעזעות. עוד לא נרגעתי מההדלפה על מבצע חשאי ואני מבין את החשש של ביבי. זה פשוט אובדן היכולת לומר מה אנשים חושבים וזה עושה נזק לביטחון. אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם היה לנו קבינט כזה ב-2007, כשדיברנו על הגרעין הסורי. אנשים לא דיברו גם שנים אחר כך. היחיד שדיבר על כך היה ראש הממשלה נתניהו. אצל בני גנץ לא יקרה מצב שבו ניתן יהיה להדליף מידע מהקבינט. אנחנו נדע לטפל בזה".

בני גנץ איחד את המפלגה הגדולה בישראל

תוכנית 'המקור' מאתמול הוקדשה לבני גנץ. היא גילתה לכם משהו חדש?
"אני מכיר את גנץ זמן רב ולא הייתי צריך תוכנית כדי להכיר אותו. היא כן חשפה אותו לעם ישראל: אדם שמתייצב מול המצלמות, לוקח אחריות, שורשי וארץ ישראלי, שאפשר לתת בו אמון. אני חושב שהריאיון שלו שם היה מצוין.

אתה אולי עד האופי הכי מיומן. אתה עומד מוצק מאחוריו אחרי כל קמפיין ההכפשה האנונימי והלא אנונימי, הלא אפוי ולא בשל? זה ראש ממשלה שתישן איתו בשקט בלילה?
"חד וחלק כן. הוא יהיה ראש ממשלה מצוין. מלבד הרכילות בני גנץ לפני חמישה חודשים נכנס לפוליטיקה ועומד בראשון מפלגה שהוא איחד וחיבר והיא הגדולה במדינת ישראל. אנשים ויתרו על האגו וזו היצירה שלו. הדברים מדברים בעד עצמם.

"אנחנו ננפץ את האגדה שביבי הוא בלתי מנוצח, ושביבי הוא מר ביטחון. מטח טילים אצלנו לא יענה במטח של דולרים. והטענה שהוא מר כלכלה: תקראו את דו"ח מבקר המדינה. התבשרנו הבוקר שבבית החולים בעיר שלי מאשפזים אנשים בקפיטריה. אנחנו לא יודעים לפתור את זה?"

מה עם כל ההקלטות שחושף ספי עובדיה?
"אפשר לדבר במקום זה על ההקלטות של ביבי - שמהן יצאו כתבי אישום. אני מעדיף את ההקלטות של בני על ההקלטות של ביבי".

מה דעתך על פרסום 'ידיעות אחרונות' על הבוטים של הליכוד?
"אנחנו לא מדברים על בוטים אלא על דמויות שצייצו באופן מתואם מסרים של הליכוד. קפטן ג'ורג' לדוגמה, שרה"מ הזמין אותו אתמול למסיבת העיתונאים. הוא צריך להזמין את דני ויעל וולס שהתעוררו בבוקר לאחר שטיל נפל להם על הבית והם בדקה האחרונה נכנסו לממ"ד. להם הוא היה צריך לקרוא למסיבת העיתונאים, כי הם גיבורים".

יאיר נתניהו קרא למשטרה גסטפו.
"לא ארד לרמה הזאת. שראש הממשלה יהיה אחראי לבן שלו כפי שאני אחראי לילדיי שלי. הוריי ניצולי שואה וזה מזעזע בעיניי".

גוש הימין רק מתחזק. איך תהיה לכם ממשלה?
"אנחנו רואים את השינוי בשטח. אנחנו מדברים עם מפלגות שמשייכים אותן לימין והשיחות מעודדות. מספיק ששתי מפלגות מהימין לא יעברו את אחוז החסימה המצב ישתנה. אנחנו נדע להרכיב את הממשלה אם ננצח בבחירות. אתם תופתעו בעשירי באפריל".

אם לא תשרתו את העם מהאופוזיציה?
"אנחנו בטוחים שננצח. אבל אם צריך נלחם באופוזיציה. אנחנו פה כדי להישאר".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

02/04/2019
הישארו מעודכנים

צילום: נעם ריבקין פנטון/פלאש90