רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
טלי וציפי
עם ציפי רפאלי וטלי עומר

חתול בשק

זוגיות, פרק ב': מה קורה כשהילדים לא אוהבים את בן/בת הזוג? • סיגל קפלן, יועצת למשפחות: "זה שונה, כל אחד מגיע עם השק שלו ודרכי החינוך שלו"


זוגיות, פרק ב': מה קורה כשהילדים לא אוהבים את בן או בת הזוג החדשים? סיגל קפלן, מנחת קבוצות הורים ויועצת למשפחות בפרק ב': "השניים היחידים שבחרו אחד בשני, בזוגיות פרק ב', הם בני הזוג. זה שונה כי זו זוגיות שמתחילה ביחד עם משפחתיות, בניגוד לזוגיות שמתחילה ונבנית לאט, ואז מגיעה המשפחה. אתה מקבל ילדים שמגיעים מבתים שונים עם דרכי חינוך שונות. כל אחד מגיע עם השק שלו. הבעיה היותר גדולה, היא שבני הזוג מסתובבים עם פנטזיה שהילדים שלנו יאהבו את בני הזוג החדשים שלנו כמו שאנחנו אוהבים". 

היא המשיכה: "יש 7 שלבים, השלב הראשון הוא שלב האופוריה כשכולם מתרגשים והכל ורוד. כשהילדים מבינים שהנה, יש פה מישהו שהולך להישאר, אז מתחיל שלב הסבילה, שבו אנחנו מבינים שיש פה אנשים שונים עם צרכים שונים". בהמשך אמרה: "הקשר הזה מורכב, וצריך להיבנות בהדרגה. בגיל ההתבגרות מתחוללים בנו השינויים הגדולים ביותר במהלך חיינו. תמיד נמצאים בסערת רגשות. בתוך כל השינויים האלה, הילדים צריכים אותנו, ההורים, מאוד יציבים, ושנהיה שם בשבילם". 

02/04/2019
הישארו מעודכנים

צילום אילוסטרציה: Ingram Image