רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אילה חסון

מירי רגב: "השמאלנים תוקפים אותי"

היא מאשימה את ליברמן וכחלון, מכנה את בני גנץ "בושה" ועם זאת מצהירה: "אם פגעתי במישהו - מתנצלת" • רגע לפני הבחירות, רגב יורה לכל הכיוונים


שרת התרבות והספורט מירי רגב (הליכוד) בשיחה עם אילה חסון ב-103fm יומיים לפני הבחירות. האם יש אמירות בארבע השנים האחרונות שהיא מתנצלת עליהן?

"הדבר החשוב ביותר מבחינתי בקדנציה האחרונה היה להעביר את חוק הנאמנות בתרבות. עשיתי דברים מדהימים. נגעתי בבטן החלשה ובעצבים החשופים של החברה הישראלית ועשיתי מהפיכה בחלוקת התקציבים לפריפריה. לצערי לא הצלחנו בגלל ליברמן וכחלון להעביר את חוק הנאמנות בתרבות ואני מקווה שנעשה זאת בקדנציה הבאה. הליכוד היא מפלגה חברתית שעושה למען ההתיישבות. היא מפלגה לאומית".

רק שאלתי אם את מתחרטת על משהו באופן אישי.
"כרגע הדבר הנכון לעשות הוא להסביר את ההבדלים ביננו לבין האחרים כי כל קול חשוב".

השרה רגב זה ריאיון. עדיין יש ז'אנר כזה. במסגרת הכללים של ריאיון את יכולה לענות על השאלה. אין איזו אמירה פוגענית ששלפת שאת מצטערת עליה כיום?
"משום שאנחנו כבר בחודש ניסן אומר שאם פגעתי במישהו במכוון או שלא - אני מתנצלת. זו לא הייתה כוונתי. קידמתי אג'נדה שתוביל לשיווין חברתי תרבותי ואת הסוגיות שאנחנו מאמינים בהם".

נראה שאת מגיעה לקהל ליכודי ומתקבלת באהבה אך יש ציבור בארץ שמתקשה מאוד עם האמירות ועם האג'נדה שלך. נראה שבקמפיין הליכוד נדחקת לאחור לעומת מקומך במפלגה.
"אין שום אמת בדברייך. כבר אין לי קול. אני בכל מקום בקמפיין הזה, רק השבוע הייתי בתוכניות כאלה ואחרות. אני כל הזמן מתראיינת. יש כאלה שלא אוהבים את הנראות שלי ומבינים שאני סמל של הליכוד ולכן תוקפים אותי. אני משוחחת עם רה"מ כמעט כל יום ואין בסיפורים הללו שום אמת. מי שמנסה לפגוע בי אלו אותם שמאלנים ומפלגת העבודה ואבי גבאי".

"ראש הממשלה מעולם לא דיבר איתי על התמונה"

נדבר על גזענות. איפה את בתמונת הסלפי?
"לא הייתי שם באותה רגע. אפשר לצלם אותך במקום שאת לא נמצאת בו?"

למה? לא הוזמנת?
"אסביר מחדש, התקיימה ישיבת סיעה במרכז בגין, הייתי שם למשך שעה והלכתי. בסוף האירוע כנראה שהשאר נשארו לעשות תמונת סלפי. לא הייתי שם. היא הייתה תמונה ספונטנית. לכן לטעון שמדירים אותי ממנה זה שקר. סוגיית המזרחים זה שקר".

אמרת אצל שרון גל ורני רהב שביבי אמר לך שזה מרחיק אשכנזים.
"מעולם ראש הממשלה לא דיבר איתי על התמונה ועל עניין המזרחיות. הוא לא ידע עליה. הסברתי אצל רני ושרון שראש הממשלה דיבר איתי על הסקרים ועל המתלבטים ולא על המזרחים. מה שאני עשיתי בשביל המזרחים בארבע שנים האחרונות יחד עם מפלגת הליכוד, גבאי לא עשה מעולם. אנחנו עדיין מתקנים את העיוותים של מפא"י. ראש הממשלה מינה אותי ליו"ר ועדת הארכיונים שתפתח את סוגיית המעברות והגזזת; סייע לי להקים 24 מוזיאונים שיספרו את הסיפורים של הסבים שלי ושלך. מה עשה גבאי חוץ מלעשות סיבוב עליי ועל המזרחים?"

מה אמר לך ראש הממשלה בנוגע למתלבטים?
"הוא אמר שיש מתלבטים ואנחנו מתעסקים איתם. הליכוד כרגע מפסיד בסקרים. רק ליכוד גדול ימנע ממשלת שמאל. יש מפלגות ימין שאומרות שהן לא בכיס של נתניהו".

כחלון אמר שהוא ימליץ על הליכוד. היחיד שאמר שהוא לא בכיס שלכם הוא פייגלין.
"יש עוד מפלגה אחת ששייכת לגוש הימין. אנחנו לא רוצים ממשלת שמאל שתהיה בנויה על גוש חוסם עם מפלגות ערביות".

את מסתובבת גם בקהלים שלא אוהבים את הליכוד? איזה תגובות את מקבלת?
"בשווקים ובקניונים לא פוגשים רק ליכודניקים, פוגשים אנשים. הליכוד ונתניהו מקבלים אהבה גדולה מאוד. תראו את האהבה שקיבלו ראש הממשלה ורעייתו בשוק".

את מודעת לכך שיש ציבור שלם שקצה נפשו מהליכוד ומנתניהו והוא...
"והוא אחוז שנאה. יש כרגע הרבה מאוד מתלבטים בימין. רק ליכוד גדול ימנע ממשלת שמאל. אנחנו מבינים שהנשיא ריבלין יטיל את הרכבת הממשלה למי שיש הכי הרבה ממליצים וכדי שאנחנו נהיה המפלגה הגדולה אנחנו חייבים לדבר עם המתלבטים".

למה הציבור צריך להצביע שוב לנתניהו?
"תראו מה קרה רק בשבועיים האחרונים. בזמן שגנץ היה באולפנים הבאנו את החלל באומל לקבר ישראל. רה"מ היה אצל פוטין כדי למנוע את ההתבססות של האיראנים בסוריה ובלבנון, הנשיא טראמפ הכיר בריבונות ישראל על רמת הגולן והכלכלה שלנו במצב מצוין. עם הישגים כאלה גדולים אנחנו יכולים להמשיך".

בני גנץ נשאל אם החזרת באומל לקבר ישראל זה ספין פוליטי.
"24 שעות לפני שקברו את באומל ז"ל אותם גורמים שהיו אמורים לזהות אותו הבינו רק אז שמדובר בו. לומר שזה ספין, למרות שמדובר ברמטכ"ל שלעבר שיודע איזה מאמץ נעשה כאן וכמה שיחות בוצעו עם פוטין כדי להשיב את השבויים הביתה, במקום לבוא להלווייה הוא יושב באולפן. בושה. זה ישראל מעל הכול? מי שפועל כשישראל מעל הכול הוא נתניהו".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

 

07/04/2019
הישארו מעודכנים

רגב
רגב  |  צילום: תומר נויברג/פלאש90