ינון מגל ובן כספית

"בשביל להימלט מהכלא נתניהו מוכן לעשות הכל"

תמר זנדברג מנתחת את התנהגותו של נתניהו • נפתלי בנט בתגובה: "הוא הכי ימני לפני הבחירות, וכשהשמאל רואה דחפורים על בתי יהודים הוא שוכח מהכל"


הקרב על המפלגות הקטנות: נפתלי בנט (הימין החדש) ותמר זנדברג (מרצ), שעל פי הסקרים האחרונים עומדים על אותו מספר מנדטים, התעמתו בתוכניתם של ענת וינון ודנו ב-103fm בדבריו של ראש הממשלה שהודיע כי יכיל ריבונות בשטחי יהודה ושומרון ואינו מבדיל בין גושי התיישבות לנקודות בודדות. 

תמר זנדברג (מרצ): "את ראש הממשלה מעניין דבר אחד – להימלט מהכלא ובשביל זה הוא מוכן לעשות הכל. להכניס את הכהניסטים לכנסת ולהרוס את העתיד של המדינה. סיפוח משמעותו סכנה ממשית של המדינה וסוף חזון שתי המדינות. זה חלום הבלהות של ישראל. לשלוח את גדודי החיילים להגן על השטחים האלה במקום לפתוח במשא ומתן להיפרדות מהפלסטינית".

השר בנט, מה דעתך על דבריו של נתניהו? סיפוח יהודה ושומרון ופינוי חאן אל אחמר. אתה מאמין לו?
נפתלי בנט (הימין החדש): "לפני הבחירות נתניהו הוא תמיד הכי ימני בעולם. הוא היה 13 שנה ראש ממשלה. למי שנמאס להצביע ימין ולקבל שמאל חייב להצביע לימין החדש. סינוואר מאיים הבוקר על מדינת ישראל שאם נחסום תדרים של טלפונים בכלא הוא יירה על תל אביב. הוא עושה איתנו צחוק. זו לא התנהלות של ממשלת ימין. מי שרוצה להצביע ימין ולקבל ימין שיצביע לימין החדש. בואו נדבר על חאן אל אחמר, כל השרים בקבינט הצביעו לדחות את הפינוי מלבדנו. אין שום סיבה להתקפל לאירופאים האלה. מי שרוצה מדיניות שמאל – אין בעיה. נתניהו מעולם לא העז לגעת בבג"ץ ורק איילת שקד מטפלת בבג"ץ ועושה את העבודה. אני מבין שנתניהו מנסה להקטין את מפלגות הימין, אולי כי הוא רוצה לשבת עם גנץ".

תמר זנדברג (מרצ): "מרצ על פי הסקרים בגודל של המפלגה של בנט. השאלה היא איזה מהמפלגות הקטנות יובילו לאיזה גוש. בנט רוצה להצטרף לגוש הקיצוני עם נתניהו ואני רוצה לדון במה שיעשה גוש המרכז שמאל. זהו עתיד המדינה. האם אנחנו נספח ונמשיך במגמת ההתנחלות או נלך לקראת משא ומתן לקראת שתי מדינות. אני מצפה שמרצ תוביל גוש שילך לכיוון הזה".

נפתלי בנט (הימין החדש): "בבחירות האלה אני חושב הכל ברור. לימין יש 66 מנדטים ולכן נתניהו הוא ראש הממשלה הבא. נגמר העניין לכן השאלה איזה ביבי נקבל. ביבי שהלך בעבר עם אהוד ברק וציפי לבני כשרת משפטים ובוגי יעלון יהיה שר הביטחון. מי שרוצה את זה שיצביע לליכוד. מי שרוצה שאיילת תמשיך במהפכה שלה ואני אקח את המושכות הביטחוניות ואמשיך לגבות את חיילי צה"ל גם כשהם טועים בשדה הקרב שיבחר בנו.

אתה חושב שביבי יפנה לגנץ ולזנדברג לממשלת אחדות ואתם תישארו בחוץ?
נפתלי בנט (הימין החדש): "ברור. אחרת אין לי הסבר למה הוא מנסה לקחת לנו קולות. כך נמשיך לקבל מיליון תושבים בדרום תחת טיפטופ רקטות ואחרים יסבירו לנו שצריך להכיל את זה".

תמר זנדברג (מרצ): "צודק בנט גורל כל אחד מהגושים יוכרע בגודל המפלגות הקטנות. כל עתיד המהפך תלוי בגודלה של מרצ. בלי מרצ ביבי ינצח. יש סיכוי אמיתי לגוש מרכז שמאל שיבטיח את המהפך כשמרצ תהיה בתוכו".

חוק צרפתי כן או לא?
נפתלי בנט (הימין החדש): "בגדול אני בעד חוק צרפתי שלא יכול רטרואקטיבי. אנחנו מתכוונים לתת לנתניהו ארבע שנים. נחכה ונראה מה יהיה ואני מקווה שלא ייפתח נגדו משפט. בגדול הנטייה שלי היא לתת לממשלת ימין להשלים את תקופתה בכל מקרה. אחרת זה רע למדינה. אם היה מדובר בשוד או רצח זה היה משהו אחר, על דברים של מה בכך..."

שוחד זה דבר שמה בכך?
נפתלי בנט (הימין החדש): "אין שוחד. יש דיבורים על שוחד. אני זוכר מה היה לרפול וליעקב נאמן. על זה אני לא ממהר להדיח ראש ממשלה".

תמר זנדברג (מרצ): "זאת הברית שחיתות התנחלות. ביבי נותן לימין הקיצוני סיפוח והימין הקיצוני נותן לביבי חסינות מפני משפטי השחיתות שלו. זה דבר מגעיל וזו הסיבה להחליף את כל הממשלה הזו".

נפתלי בנט (הימין החדש): "השמאל הערכי לא נגע בשרון כשהיה חשוד. כשהשמאל רואה דחפורים על בתי יהודים הוא שוכח משלטון החוק ולפתע הכל בסדר".

עריכה: איתמר זיגלמן

 

 

07/04/2019
הישארו מעודכנים

תמר זנדברג
תמר זנדברג  |  צילום: יח"צ