רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אראל סג"ל

ממה עושים עניין? סך הכל קצת גוועלד

אראל סג"ל ואיתמר פליישמן פותחים שבוע: על קמפיין הבחירות שמתעצם, על 'תחקיר' ה'בוטים' שנעלם, וכן - גם על נתן זהבי


מבט קצר על השעון, הצצה חטופה בלוח השנה - כן. יש בחירות בעוד יומיים. בפתח תוכניתו התייחס אראל סג"ל לישורת האחרונה של הקמפיינים, ולגישה הלא מפתיעה מכל הכיוונים לבחור במה שמכונה 'קמפיין גוועלד' - קריאת חירום למצביעים להציל את גורלה של המפלגה.

"יש קמפיין גוועלד בשני הצדדים כנהוג במחוזותינו", אמר סג"ל לאיתמר פליישמן שהגיש לצידו את התוכנית, ושאל: "מה אתם מתבכיינים? מה אתם רוצים? שהם לא יקראו למצביעים לבחור בהם? אתם בוכים 'אל תשתו אותי'? תשתו אותם בחזרה!".

לדברי סג"ל, העובדה שגם ראש הממשלה בנימין נתניהו נוקט שיטה זו נובעת מנטייה מסתמנת של מצביעי העבודה ומרצ לקבל החלטה אסטרטגית לחזק את מפלגת כחול לבן של בני גנץ ויאיר לפיד. "הם כמעט מאה אחוז עם גנץ", אמר סג"ל, שמתח באותה הזדמנות ביקורת על מפלגת העבודה שלא מגיבה לשתיית המנדטים שלה בתוך מחנה השמאל־מרכז: "בשבוע האחרון אני שומע את כל העמיתים שלי מהללים את קמפיין העבודה - אבל הם לא יביאו מצביעי ימין להצביע לסתיו שפיר, ולכן נראה שהם לא בפוקוס".

מי שממשיך לתת תחושה של כוכב הוא משה פייגלין, יו"ר זהות שממשיך לראות תוצאות מחמיאות - גם בסקרים האחרונים שפורסמו לפני יום הקלפיות. "הייתי באריאל בסוף השבוע וראיתי עד כמה הוא פופולרי שם", אמר, והוסיף: "הוא הצליח לתת לעצמו את המראה הסאחי הכי לא סאחי שיש". ואגב סטודנטים, פליישמן דיבר על אספקט אחר של הבחירות האלה - הקול הצעיר. "יש פה חצי מיליון מצביעים חדשים שלרבים מהם אין פייסבוק. אין לדעת למי יצביעו", אמר.

ביי ביי בוטים

עוד בתוכנית: סג"ל ופליישמן דיברו על היעלמותו במהלך סוף השבוע האחרון של תחקיר הבוטים, תחקיר שעליו חתום בין השאר גם העיתון עטור השבחים ה'ניו יורק טיימס'. לדברי המגישים מדובר בהוכחה נוספת למידת ההטייה של התקשורת הישראלית. על פי סג"ל ופליישמן, ועדת הבחירות קבעה שלא היו דברים מעולם - אבל בתקשורת לא טרחו לבדוק את העובדות או לנסות לפחות לבקש תגובה מאותם 'בוטים'.

תעודת גנאי נוספת לתקשורת העניקו סג"ל ופליישמן לתחנת גלי צה"ל, וזאת לאור הודעת הדוברות שהוציאה בזמן השידור. העובדות: בית המשפט קיבל את תביעתו של חברנו לתחנה נתן זהבי נגד כתבת גלי צה"ל הדס שטייף, וקבע כי היא תשלם לו פיצויים בסך 390 אלף שקלים. כזכור, שטייף פרסמה כי בידיה עדויות ולפיהן זהבי הטריד נשים מינית. גם אחרי שזהבי תבע - וזכה בתביעה, בגלי צה"ל ממשיכים לעמוד מאחורי הדברים ולא מרפים מהם.

"חרף עדיות שלא נסתרו, מפיהן של לא פחות מ־7 נשים שטענו כי זהבי תקף אותן מינית בנסיבות שונות, תביעתו של נתן זהבי נגד כתבת הפלילים של גלי צה"ל הדס שטייף התקבלה בחלקה - פרקליטות המדינה תשקול להגיש ערעור", כתבה דוברת התחנה. סג"ל ופליישמן זעמו: "הוא ניצח בבית המשפט, ואתם ממשיכים להעליל עליו עלילות?"

 

עריכה: יניב מורוזובסקי

07/04/2019
הישארו מעודכנים

אראל סג"ל
אראל סג"ל  |  צילום: 103fm