רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אילה חסון

"השיקולים של עו"ד חימי לא טהורים"

עו"ד אילן בומבך על היו"ר הזמני של הלשכה לעורכי הדין, המעוניין למנות את דנצינגר לוועדה לבחירת שופטים • עו"ד חימי לא נשאר אדיש לדבריו


עו"ד אילן בומבך, לשעבר יו"ר ועדת האתיקה בלשכת עורכי הדין, שוחח עם אילה חסון על ההמלצה למנות את דנצינגר במקום נוה. בהמשך עלה לשידור עו"ד חימי והגיב לדברים. 

אשמח שתתייחס לדברי ההלצה ב'חדשות 12' על כך שאם יריב לוין ימונה להיות שר המשפטים נתניהו יקבל עוד שנת מאסר.
"זו הלצה לא מוצלחת. שר משפטים הוא שר משפטים ואין קשר לראש הממשלה בעניין הזה. צריך לדון בדברים לגופו של עניין".

אז למה לא למנות את השופט בדימוס יורם דנציגר?
"כמו שאמרת, הוא שופט בדימוס ולא עורך דין. אני מכיר את יורם שנים רבות, הוא אדם נפלא ומשפטן מעולה אך נציגים של הלשכה בוועדה למינוי שופטים חייבים להיות עורכי דין פעילים, הם צריכים לשקף את הצרכים של קהילת עורכי הדין ולא יכולים להיות שופטים בדימוס. זה יהיה תקדים מאוד מסוכן".

הוא מתכוון לחזור להיות עורך דין פעיל? מה אינטרס של אבי חימי להוביל מהלך כזה?
"אני לא יודע. הוא מתנהל באופן הזוי. הרבה מאוד דברים שהוא עושה אני מתקשה להבין אותם. אנחנו חודש וחצי לפני בחירות יו"ר חדש ללשכת עורכי הדין. מה אתה רץ?"

אולי הוא כורת כאן ברית נסתרת מהעין?
"הכל יכול להיות. מה שאבי חימי מנסה לעשות בוודאי לא נובע משיקולים טהורים. אני מקווה שיורם לא ייתן לזה יד. זה תקדים מסוכן שמשקף חוסר אמון בעורכי הדין".

מי יכולים להיות בעלי האינטרסים בנושא?
"לא חקרתי את הנושא. אני בטוח שיהיה אצלך תחקיר בנושא הזה".

אני לא. אני יוצאת אחרי הבחירות לחופש של שבוע. אני לא אעשה שום תחקיר בנושא הזה. או שזה צעד תמים או שיש כאן אינטרסים סמויים מהעין.
"יכול להיות שיש כאן קריצה לאנשים מסוימים".

למי?
"אני לא יודע. אני נוהג לדבר על דברים שאני יודע ולא על השערות. אני מכיר את יורם כאדם ראוי ולא נראה לי שהוא נכנס לבור הפוליטי הזה. מה שחשוב הוא שיבחרו את הנציג שרואה את טובת עורכי הדין לנגד עיניו".

יש עוד אנשים המחזיקים בגישה שלך?
"יש עוד רבים".

מה מצבו המשפטי של אפי נווה?
"אלו דברים שאני יודע בערך כמוך".

(עורך דין אבי חימי מצטרך לשיחה)

שלום עורך הדין אבי חימי. בומבך אומר כאן שהמהלך הזה לא הגיוני. למה חודשיים לפני הבחירות אתה עושה סוג של מחטף כזה?
"עורך דין בומבך כנראה טועה ושוגה. פרופסור דנציגר משמש כעת כעורך דין. היה 28 שנים כעורך דין. הגיע לכס השיפוט בבית המשפט העליון כעורך דין פרטי מוערך. לומר על השופט דנציגר הוא לא עורך דין?"

הוא אמר שהוא עוסק בבוררויות.
"יש אלפי עורכי דין שעוסקים בבוררות. בית המשפט העליון קבע לפני חמישה ימים שהבחירות יתקיימו לפני הבחירות ללשכת עורכי הדין. אנחנו שומרי חוק ומקיימים את הדברים".

עו"ד בומבך, מה דעתך על דבריו של אבי חימי?
"אני שומע את דבריו של ידידי, בית המשפט העליון אכן אפשר את מה שהיה נראה כמחטף. זה צעד שהיה קצת קשה לי להבין אותו ואני חולק על זה. אני חושב שחודשיים לפני בחירות לא היה צריך לאשר. זה שבית המשפט מאפשר את זה לא אומר שהלשכה חייבת לעמוד בזה. אין לנו שר משפטים או נציגים או חברי כנסת".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

14/04/2019
הישארו מעודכנים

בית המשפט
בית המשפט  |  צילום אילוסטרציה: Ingram Image