רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אראל סג"ל

"פעמיים ניסו לתפור לדניאל פרידמן תיקים"

חיים רמון, שר המשפטים לשעבר, הטיל פצצה בריאיון לאראל סג"ל • "ניסיון לתפירת תיקים הוא חלק מהנוהג"


פרשן 'חדשות 12' אמנון אברמוביץ' אמר בערב שבת כי "יריב לוין שר המשפטים זה עוד שנת מאסר לנתניהו". הוא הדגיש כבר בזמן אמת כי הוא אומר את המשפט בצחוק, אך האם יש דברים מאחורי ההומור הזה?

בתוכניתו היומית שמע אראל סג"ל משר המשפטים לשעבר חיים רמון כי התנכלות של מערכת המשפט כלפי הדרג הפוליטי קיימת גם קיימת. מי שספג אותה היה מי שהיה אמון עליה, שר המשפטים דניאל פרידמן, שלדברי רמון "ניסו לתפור לו תיקים פעמיים".

ניסו לתפור את פרופסור פרידמן?
"ניסו להתחיל בחקירה נגד פרידמן פעמיים אבל אני לא רוצה להרחיב על כך. לפני 40 שנה הוא היה שותף לעסקת מקרקעין עם השופט זיילר ונטען שהוא מינה את זיילר לחקור בסוגייה שלי וקבע שהייתה רשלנות נגועה בזדון. אופיר פינס פנה מיד לפרקליטות שבדקה את הנושא ומיד סגרו את התיק".

40 שנה שיש עליהן התיישנות מטורפת.
"אכן. אנחנו ידועים כמי שהם בעד בית המשפט הישן ולא בית המשפט החדש. זה לא חשוב אם מישהו מהפרקליטות לחש להם אלא העובדה שהם, שמכירים את המערכת, מעידים שככה זה עובד. מדהים שהנושא הזה לא הפך לשיחת היום שפותחת את כל המהדורות".

לא רק הוא: "ביום שבו השם של ראובן (רובי) ריבלין עלה כמועמד לשר המשפטים, נפתחה חקירה", אמר רמון לסג"ל, והוסיף: "החקירה נמשכה שלוש שנים, כדי שהוא לא ימונה לשר משפטים, ובסוף היועמ"ש מני מזוז אמר לי, כשאני הייתי שר משפטים, שלא היה בתיק הזה כלום". 

להערכתו, גם יריב לוין עתיד להתמודד עם מצב דומה: "הם מאיימים על יריב לוין שמיד יוציאו את העדות שלו בתיק 2000", הוסף רמון, "השערורייה הכי גדולה היא שהפרקליטות עד לרגע זה לא הוציאה הודעה רשמית שאין שיקולים פוליטיים בהעמדה לדין בישראל". רמון הדגיש כי "עמדותיו של יריב לוין היו הרבה לפני שמישהו חשב להאשים את ראש הממשלה בכתב אישום".

יצוין כי על פי אביעד גליקמן מ'חדשות 13' ("תגובת הפרקליטות", כלשונו של סג"ל), "אף אחד בפרקליטות לא תפר ולא תפור תיקים לראשי ממשלות או שרי משפטים בגלל מינויים. צאו מהסרט הזה".

14/04/2019
הישארו מעודכנים

חיים רמון
חיים רמון  |  צילום: יואב ארי דודקביץ'/פלאש90