רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ספורט
עם רון קופמן, יוני הללי, אריה מליניאק, משה פרימו וצביקה שרף

"יש לנו אחריות על קבוצת כדורגל גדולה"

יואב כץ, בעלי הפועל חיפה, הכחיש כי הוא פועל אישית למנות מחליף למאמן שרון מימר: "עוד לא החלטתי אם לקבל את התפטרותו, ראיתי התפרקות מנטלית"


תקופה לא טובה עוברת על הפועל חיפה: אחרי שני ההפסדים האחרונים בליגת העל - 3:0 לעירוני קריית שמונה ו־2:0 להפועל רעננה, נמצאת הקבוצה במקום ה־10 בליגת העל, מרחק 6 נקודות מהקו האדום. האם מי שישלם את המחיר הוא מאמנה של הקבוצה, שרון מימר? בריאיון לתוכנית הספורט של 103fm הכחיש בעלי הקבוצה יואב כץ כי הוא פועל למנות מחליף למימר, שהודיע על התפטרותו. הוא אף ציין כי טרם גיבש החלטה סופית אם לקבל בכלל את הודעת ההתפטרות של מימר.

כץ, השוהה בניו יורק, אמר בפתח השיחה כי התעורר לפני זמן קצר וכי הוא "שותה קפה ונוטל כדורים". רון קופמן החזיר את הדיון לשאלת המאמן, ותהה: "אתה לא חושב שבאיזהשהוא מקום זה קצת נדיר שמאמן שהחליף מאמן מתפטר שלושה מחזורים לסיום העונה?". כץ השיב כי "כל מה שאני יכול להגיד שהוא (מימר) אדם נהדר, מקצוען ברמה גבוהה".

מאמן בדרך כלל הולך כשהשחקנים לא נשמעים לו. האם מישהו אמר לך שהשחקנים לא נשמעים בתקופה האחרונה למאמן?
"לא, לא. זה לא נראה ככה. מה שנראה לי דרך הטלוויזיה שהייתה מן התפרקות מנטלית גם במשחק האחרון וגם במשחק הלפני אחרון וזה קורה לפעמים לשחקנים. צריכים לדעת איך להתגבר על זה".

"הטונים היו מאוד סופרן"

עם תום המשחק האחרון, דווח כי כץ ומימר ניהלו "שיחת טלפון קשה מאוד". כשכץ נשאל על כך בתוכנית, הוא הכחיש זאת, ואמר: "הייתה לי שיחה איתו - אבל לא קשה".

מישהו מהצד יכול לטעון שהיא הייתה קשה?
"לא. היו רק שני אנשים בשיחה. אין מי שיוכל לטעון מהצד".

נזפת בו?
"אני לא חושב כך".

כמה זמן אחרי השיחה הזו הוא הודיע שהוא מתפטר?
"הוא דיבר איתי אתמול ואמר שהוא חושב להתפטר. הצעתי לו לחשוב על זה עוד קצת. זו הייתה שיחה בטונים מאוד סופרן. אמרתי לו: תן לי 24 שעות לחשוב על זה".

אם לא תקבל את התפטרותו הוא ימשיך?
"אני לא יודע".

המגעים החלו ברקע

כך או כך, לדברי קופמן, בהפועל חיפה לא מחכים לתוצאת ההתדיינות עם המאמן ופועלים לגיוס מאמן חדש. עם זאת, כץ הכחיש טיפול אישי שלו בנושא. "תראה, אנחנו צריכים להכין את עצמנו לאפשרות", אמר כץ. 

אני שומע שפנית גם לחיים סילבס וגם ליובל נעים.
"אני לא דיברתי ישירות עם אף אחד, אבל אנחנו בהחלט צריכים להתכונן. יש לנו אחריות על קבוצת כדורגל גדולה".

סילבס אומר שהוא על סף סיכום.
"אוקיי, תנו לי לחזור לעבודה".

אל תעבוד בימי ראשון.
"להתראות".

בסיום השיחה ניסו המגישים להבין מה מסתיר מהם כץ, כשכבר בפתח הריאיון, כשאמר שרק התעורר, הורמו גבה או שתיים באולפן. "השעה שם לפחות עשר בבוקר, שמענו אותו בתחנה אחרת לפני חמש שעות", אמר משה פרימו, ואריה מליניאק דווקא גיבה את הבעלים, והודה: "מה הבעיה שלכם? אני קם ב־12".

 

עריכה: יניב מורוזובסקי

14/04/2019
הישארו מעודכנים

התעורר מאוחר? יואב כץ
התעורר מאוחר? יואב כץ  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90