רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
גיא פלג

"עוררתי סערה ואפילו לא התכוונתי לכך"

פלג הסביר למה התכוון ב'אולפן שישי' • "כמעט כל חשוד - וליוויתי הרבה כאלה - סבור שרודפים אותו באופן אישי"


לאחר הסערה שעוררו דבריו באולפן שישי, גיא פלג אמר: "עוררתי סערה, ואפילו לא התכוונתי לכך. אני בטוח, גם בדיעבד, שהייתי ממש מדויק ב'אולפן שישי'. אני לא חושב שהפרקליטות תופרת תיקים, ואיני חושב שהמשטרה רודפת אזרחים בעמדות מפתח".

"צהריים טובים לכם. מתברר שעוררתי סערה ואפילו לא התכוונתי לכך. כתבתי והנה אני אומר ומדגיש. הגם שאני בטוח גם בדיעבד שהייתי מדויק ב'אולפן שישי' אומר שלא חשבתי ואיני חושב שהפרקליטות תופרת תיקים, איני חושב שהמשטרה רודפת אחר אזרחים גם אם הם בתפקידי מפתח. איני חושב שהמשטרה והפרקליטות רודפות את ראש הממשלה. לא חשבתי ואיני חושב שלא כדאי לראש הממשלה למנות את יריב לוין כי זה יחזור אליו בעונש כבד יותר.

"צריך לזכור אם זה שכמעט כל חשוד, ויש לי ניסיון רב בליווי חשודים, כמו גם נאשם, סבורים שלוקחים אותם באופן אישי ושרודפים אותם. זה כנראה פועל יוצא של המתח בחדר החקירות. המתח הרגיל בין תובע לנאשם. ציינתי את שאחר כך קיבל חיזוק מהשר לשעבר חיים רמון שמשוכנע שרדפו אותו בגלל שהיה שר משפטים לאומתי. רבים אף סבורים שראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט שילם מחיר יקר על מינויו של פרופסור דניאל פרידמן לתפקיד שר המשפטים לאומתי למערכת. בנסיבות אלו ובהינתן שראש הממשלה החקירה כנגדו הייתה נגועה ומונעת משיקולים זרים ופסולים הערכתי ועודי מעריך שנתניהו יוסיף למתח הזה שר משפטים לאומתי כמו יריב לוין. בשל הסערה ראש הממשלה נכנס לפוזיציה ויש לו יועצים יצריים מאוד מבית כך שהכל פתוח".

עריכה: איתמר זיגלמן

15/04/2019
הישארו מעודכנים

צילום: 103fm