רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אילה חסון

האם נעשה מספיק כדי לכבות את השרפה?

מדריכת הטיולים הקולינריים שרון היינריך המתגוררת בפריז: "הצרפתים לא מביעים רגשות כמונו - אבל אנשים פשוט עמדו שם , בכו והתחילו לשיר שירים"


שרון היינריך, מדריכת טיולים קולינריים המתגוררת בפריז, נהרה יחד עם רבים מתושבי העיר לכיוון הנוטרדאם בעת ששמעה על האסון. בשיחה עם אילה חסון ב-103fm סיפרה על התחושות בעיר בעקבות השרפה.

"היינו בסיור קולינארי בעיר ואנחנו כמעט כל יום אנחנו עוברים ליד הנוטרדאם. לפתע התחלתי לקבל דיווחים. פריז היא עיר ענקית וברגע שמתרחש אירוע בצד אחד של העיר לוקח זמן עד שהצד השני שומע עליו. התחילה אש קטנה ומצאתי את עצמי, כמו בישראל כשקורה משהו גדול, צועדת עם נהרות של אנשים שזרמו למקום מתוך הזדהות. אנשים התחילו לעמוד סביב הכנסייה ולבכות. החלו לשיר שירי כנסייה. זה היה מאוד עוצמתי".

איך התחושות של הצרפתים בעיר?
"הלם. אנחנו כישראלים ישר מחפשים את הסיבות. הם לא שם. הם באבל והלם. זה מזכיר את הפיגועים שהיו בצרפת לאחרונה. הכבאים עשו כאן עבודה מטורפת אך גם אני תהיתי איפה היו המטוסים".

אולי זו הייתה החלטה שגויה כשנתנו לאש לפגוע במבנה בן ה-500 שנה. יכול להיות שפחדו לפגוע במגדלים בגלל עוצמת המים?
"כולם מתעוררים לבוקר שבו הכנסייה כולה מפויחת. החלו בקמפיין מימון המונים. אני חושבת שכל אחד צריך לתרום, גם תיירים. ראשת העיר של פריז וראש הכנסייה סיפרו שהטלפון הראשון שקיבלו היה מהרב הראשי בצרפת שאמר שזה לא רק אסון של הנוצרים אלא גם של היהודים. בסוף כולם מסתכלים על הגברת הנוטרדאם. היא של כולנו".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

16/04/2019
הישארו מעודכנים

איילה חסון
איילה חסון