רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
גיא פלג

"לא מצאתי לנכון לפרסם את השיחה"

גיא פלג ביקש להתייחס לחשיפה ב'ynet' על כך שהמשטרה בודקת את פרשת המניות של נתניהו • התקבלה גם תגובת המשטרה • "לא חושב שמדובר בחשיפה משמעותית"


גיא פלג התייחס בתוכניתו ב-103fm לחשיפה של אתר 'ynet' על פתיחת בדיקה בעניינו של ראש הממשלה בקשר לעסקת המניות שביצע לכאורה. גיא העריך שהחשיפה אינה סנסצסיונית ואף נחשף אליה לפני כמה שבועות ולא ראה בה ראויה לשידור.

"אני מוכרח להתייחס לפרסום הסנסציוני ב-ynet. שם נכתב 'חשיפה- המשטרה פתחה בבדיקה שקשורה לפרשת המניות של נתניהו'. מסופר שם כי אדם מסר הקלטות ללהב 433 כאילו נתניהו כלל לא קנה את המניות של בן דודו אלא קיבל אותן. אומר זאת בזהירות. ההקלטה הזו הגיעה אליי לפני כמה שבועות. נפגשתי עם אותו עד מרכזי לפגישה ארוכה. הקשבתי להקלטה הזו ומצאתי שהיא לא ראויה לשידור. כל אדם יכול למסור תלונה במשטרה והיא תהיה מחויבת לבדוק. אתייחס בזהירות בכל שקשור לפרסומים שאינם פרסומים שלי. אני לא חושב שמדובר בחשיפה משמעותית או סנסציה. אני לא חושב שמדובר בפריצת דרך אלא הקלטה דלה ובעייתית שמשוללת תוקף משפטי. למיטב ידיעתי המשטרה לא פתחה בבדיקה והיועץ המשפטי לממשלה עוד לא קיבל החלטה לפתוח בבדיקה כנגד ראש הממשלה או בן הדוד שלו על הקשר שנוצר ביניהם, אם היה תקין או לא, דווח או לא".

אדגיש שוב אותו אדם כבר נפגש איתי לפני מספר שבועות ואני בחרתי שלא לפרסם את ההקלטה. חשבתי שהיא אינה ראויה לפרסום ולא מלמדת דבר וחצי דבר באשר ליחסים של בין ראש הממשלה לבן דודו. הדברים נבדקים ונבחנים אך עוד לא התקבלה החלטה אצל היועץ המשפטי לממשלה. זה מה שאני יכול להוסיף מתוך הבדיקה שאני ערכתי".

משטרת ישראל מסרה בתגובה: "משטרת ישראל אינה אחראית לפרסומים בלתי רשמיים המופיעים מטעם גורמים שונים. היא אינה נוהגת לאשר או להכחיש עצם קיומן של חקירות. במקרה רגיש זה ובשל המשמעויות הציבוריות בחרנו להודיע לציבור כי משטרת ישראל לא פתחה בחקירה או בדיקה בנושא. הגעת פלוני למסור עדות אינה בהכרח מעידה על פתיחה בבדיקה או חקירה"

 

עריכה: איתמר זיגלמן

16/04/2019
הישארו מעודכנים

לא מצא לנכון לפרסם את השיחה
לא מצא לנכון לפרסם את השיחה  |  צילום: 103fm