רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אראל סג"ל

"דו-פרצופיות של עמיתיי"

אברי גלעד לרועי עידן ואראל סג"ל: "אני חושב שאמרתי דברים פשוטים, הגיוניים וסבירים. חול המועד ואין משהו אחר לכתוב עליו. כולם יכולים לקפוץ לי"


הסערה התורנית הגיעה לאברי גלעד בעקבות אמירותיו ב'ערוץ 13' כשטען שהוא לא מאמין לאירופים וחושש שהשריפה בכנסיית נוטרדאם היא פעולה מוסלמית. הבוקר (ג') הבהיר לאראל סג"ל ורועי עידן ב-103fm שאינו מתרגש מהביקורת, והוסיף שמחר הסיפור שלו כבר לא יהיה רלוונטי.

"אני עולה ויורד מעץ הלינץ' לפרקים. אני רגיל לזה, וזה על גבול המשעמם והמבדר. האוטומטיות והדקלומים הקבועים. אני חושב שאמרתי דברים פשוטים, הגיוניים וסבירים. העובדה שכולם נרעשים זה כי אנחנו בחול המועד ואין משהו אחר לדבר עליו. כתבה הנפרסת על שני עמודים בעקבות אמירה שלי זה לא כי יש לי כל כך הרבה כוח".

האנשים הקוראים לנו להטיל ספק בכל דבר לא יכולים להתמודד עם הטלת הספק של אברי גלעד. אלו אותם עיתונאים שמכנסים כנסים בבית סוקולוב על קץ הדמוקרטיה ועל פגיעה בחופש הדיבור. אותם עיתונאים תוקפים את אברי גלעד כעת למרות שיש לו על מה להתבסס. זה עצבן אותך?
"זו הדו-פרצופיות של עמיתיי. מילא אם התחזיות של האנשים הללו היו מצליחות".

אושרת קוטלר התבטאה ותקפו אותה ברשת וקראו לפיטוריה. דווקא העיתונאים מימין יצאו להגנתה. לא שמעתי אף עיתונאי מימין הקורא לפטר אותה. כאן העיתונאים מצטרפים ללינץ' ועושים אבחנה פסיכולוגית ונפשית לאברי גלעד.
"מכיוון שאני לא ברשתות אני לא בקיא בנושא. אני לא בטוויטר ואני לא נכנס לדבר הזה. אני יודע שמחר הסיפור שלי כבר לא יהיה מעניין, זה יעבור. בפועל ישבה מולי כתבת נכבדה ואמרתי לה שגם אני וגם היא איננו יודעים מה קרה כי האירופאים והצרפתים משקרים בכל הקשור לפגיעות בהם. זה קורעה בכל מדינות אירופה – אסור לדווח אמת על פי חוק. אמרתי שאני חושב שיש מצב שמדובר במוסלמים, כי 47 כנסיות נפגעו רק החודש - כולל כנסיית הנוטראדם. באירופה מכחישים את העובדה ששוחתים אותם ואת תרבותם ודתם, והם אומרים שירה".

לסיום, יותר קשה לעבור מהשמאל לימין או מהימין לשמאל?
"לא עברתי מהשמאל לימין אז אינני יודע".

אתה מרגיש תיעוב כלפיך?
"כולם יכולים לקפוץ לי. במעבר משמאל לימין הברנג'ה שונאת אותך ויש לה לשון מושחזת וארסית. אבל העם שולח לי הודעות תמיכה. לא אכפת לי מה אומרים עליי בתקשורת. ככל שמדברים יותר בחומרה עליי, זה גורם לי לחשוב שכנראה צדקתי. כל עוד לא פוגעים בפרנסה שלי – אין לי שום בעיה".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

23/04/2019
הישארו מעודכנים

"דו-פרצופיות של עמיתיי"
"דו-פרצופיות של עמיתיי"  |  צילום: אורן נחשון/פלאש90