103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אילה חסון

"תקף אותי וקרע את חולצתי"

בזמן שפארק הירקון היה הומה אדם הותקפה זואי שפיר בשירותי הספורטק בת"א - והצליחה להיחלץ • "לפתע מישהו זינק לתוך תא שלי. משערת שהוא ארב למישהי"


זואי שפיר, שהותקפה סמוך לספורטק, שיתפה את אילה חסון בסיפורה וקראה לכל מי שמותקף להגיש תלונה במשטרה בזמן אמת.

"חלף כמעט שבוע. זה היה בערב חג שני וזה עדיין הזוי כל כך עד שאני מתקשה לדבר על זה. ביום חמישי בערב יצאתי מדירתי בתל אביב לכיוון הפארק לריצה קצרה. הגעתי לספורטק שהיה מלא אנשים, גם במתקנים עצמם וגם במגרש הכדורסל. נכנסתי לשירותים שנמצאים במיקום שבו לא רואים מי נכנס ומי יוצא, לא חשוב כמה אנשים נמצאים באזור. התא הראשון היה נעול ונכנסתי לתא הסמוך ליד, סגרתי את הדלת אך לא הספקתי לנעול אותה.

מכאן הכל קרה תוך שניות. לפתע שמעתי מישהו מזנק מהמחיצה של תא השירותים הסמוך ונוחת אל האסלה בתוך התא שלי. זה היה ממש זינוק. שמעתי את הידיים מטפסות על הקורה של המחיצה בשירותים ואז ראיתי את אותו אדם מזנק על האסלה מאחורי. ראיתי את פניו והבחנתי שהיו לו כפפות. הייתי באותו הרגע עם הפנים לדלת. שנייה לפני נעילת תא השירותים. רק נכנסתי לתא ועוד לא הספקתי להוריד את בגדיי. אני מעריכה שהוא ערב למישהי בוודאות. אין עוד הרבה אופציות".

מה את יכולה לספר על גילו והתיאור של פניו?
"הוא היה נראה מישהו מאוד מלוכלך, מישהו שלא התקלח כמה ימים אך מי שמסוגל לזנק כך כנראה נמצא בכושר טוב. הוא היה במשקל יחסית רזה. פניו נראו בסגנון חבר העמים, מזרח אירופאי עם מעט זיפים. הוא חבש כפפות רב פעמיות בצבע ירוק בהיר.

ברגע שהוא זינק מאחורי צרחתי בעוצמה ובעטתי בדלת כלפי חוץ. הוא תפס לי את הצווארון של החולצה ועם הכוח שהיה בידי הצלחתי לרוץ ולהשתחרר מאחיזתו תוך שחולצתי נקרעת. הבריחה שלי הייתה לכיוון מגרשי הכדורסל ושמעתי אותו רץ מאחורי אך הוא כנראה נבהל ונמלט למקום אחר.

מישהו בא לעזרתך?
"היו שם חמישה או שישה חבר'ה טובים ואם הייתי יודעת מי הם הייתי מודה להם מאוד. חלקם ניסו להרגיע אותי ונתנו לי לשתות. היה אחד שהבין שאני בהיסטריה, לקחת את מכשיר הסלולר שלי וחייג למשטרה. זה היה דבר חשוב מאוד שהוא עשה כי בדיעבד הבנתי שהיו מקרה תקיפה נוספים והמתלוננות הרצות התלוננו בדיעבד למשטרה".

באיזה אזור זה היה?
"זה פארק סמוך לרמת חייל. זה קרה גם בטיילת בשדה דב, סמוך לאזור תל ברוך".

נכנסת בעבר לשירותים ציבוריים תוך כדי ריצה?
"כל הזמן. אני רצה בפארק כבר שנים ועושה הכנות למרתונים ונכנסת בשעות המוקדמות של הבוקר. מעולם לא קרה לי דבר כזה".

אל תכנסי יותר.
"זה באמת לא יקרה יותר".

קודם כל, כל הכבוד על התושייה שלך. מנעת את זה בהתעשתות המהירה שלך בתוך הסיטואציה. את צריכה להתעצם מכך וזו השראה לנשים. צריך להיות עירניים, זה בסביבת החיים שלנו.
"עד שלא נדע באופן ודאי שהבן אדם נתפס כל דבר שקורה חייב להיות מדווח בזמן אמת למשטרה".

הבנתי שתפסו מישהו ושחררו אותו.
"הוא שוחרר למעצר בית. קיבלתי הודעה מחבריי לריצה שכמה שעות לפני שזה קרה לי רץ מקבוצה של אדידס זיהה אדם שתואם לתיאור שלי שהטריד נשים בפארק והוא ניגש לתחנת המשטרה למסור עדות".

פגשת את הבחור שנעצר?
"לא נתנו לי לראות אותו. הראו לי תמונות שתואמות לתיאור שלי ומצאתי מישהו שהיה מאוד דומה אך האדם שאני פגשתי היה מלוכלך וקשה לוודא זאת במאה אחוז".

מה את עושה בחייך כשאת לא מותקפת בפארק?
"מנהלת פרוייקטים בשיתוף עם התעשייה האווירית".

עריכה: איתמר זיגלמן

01/05/2019
הישארו מעודכנים

אילה חסון
אילה חסון  |  צילום: 103fm