רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ינון מגל ובן כספית

"להשמיד ולמגר את חמאס"

אלוף (מיל') יום טוב סמיה, אלוף פיקוד דרום לשעבר: "אין אסטרטגיה בקשר לחמאס. אין תחושת ביטחון, אין ביטחון ואין הרתעה"


אלוף (מיל') יום טוב סמיה, אלוף פיקוד דרום לשעבר חזר בו מדבריו על תושבי רצועת עזה שבחרו בנתניהו בבחירות לפני כחודש וכעת נמצאים תחת מתקפת טילים ובשיחה עם ענת וינון ב-103fm הבהיר שיש למוטט את שלטון חמאס ולהכניס במקומו את הרשות הפלסטינית לעזה. 

"גם אני הפסקתי את המינוי שלי ב'הארץ' בגלל דברים שכותב שם גדעון לוי. התראיינתי אתמול (ש') על היעדר התפיסה האסטרטגית ובסוף אף אמרתי שאם יש לתושבי הדרום תלונות, שיתקשרו לנתניהו והייתה חוסר הגינות בכותרת. תושבי הדרום עם עצם מעצמותיי, בשר מבשרי ואני קשור אליהם ואוהב אותם. שרתתי אותם שנים".

בוא נגיע לנקודה. האם מגיע לתושבי הדרום או לא?
"אני מדבר על כל תושבי מדינת ישראל ולא רוצה לפצל אותנו. זה עוטף מדינת ישראל ולא עוטף עזה. לא מגיע לתשעה מיליון אזרחים עם תקציב ביטחון של 75 מיליארד שקלים היעדר ביטחון, היעדר תחושת ביטחון והיעדר הרתעה. בוודאי שלא מגיע לתושבי עזה, שיש להם ילדים בני 18 לפני גיוסם לצה"ל שאינם יודעים מצב שהוא אינו צבע אדום. יש מאות ילדים, נפגעי חרדה והלם קרב שהם הפצועים הכי קשים שיש, ואף אחד לא נותן את דעתו עליהם".

אתה אמרת 'אל תקטרו על המצב, הצבעתם לביבי'. אז תחזור בך.
"אני מתנצל אם מישהו הבין שאני קנטרתי על תושבי עוטף עזה ועל מי שהם הצביעו. מגיע לנו שתהיה הרתעה. ארגון כמו חמאס, שביום טוב יש לו 40 אלף איש, מחזיק אותנו. זה בגלל שלממשלות ישראל ב-12 שנים האחרונות אין אסטרטגיה בקשר לחמאס ברצועה".

מה הפתרון שלך?
"צריך להגדיר יעד אסטרטגי להשמדת החמאס וסילוקו מרצועת עזה והכנסת הרשות הפלסטינית במקומו".

במחיר של חיילי צה"ל?
"תפסיקו עם האמירה הנבזית הזו. במחיר ההגנה על תושבי מדינת ישראל, כדי שלא יגדלו עשרות אלפי ילדים בחרדה".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

05/05/2019
הישארו מעודכנים

צילום עצמי