רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
יורם שפטל

"זו הדיקטטורה של בג"ץ"

עו"ד יורם שפטל טוען: "הציבור איבד את האמון בבג"ץ, והבחירות האחרונות היו מרד נגד בית המשפט העליון" • עוד הוסיף: "עלינו לחסל את הדיקטטורים"


עו"ד יורם שפטל שב אל המיקרופון אחרי שלושה שבועות של חופשה ויש לו הרבה מה לומר. בפתח תוכניתו ב-103fm התייחס עורך הדין לביקורת של שופטת בית המשפט העליון אסתר חיות, על רצונה של הכנסת לאכוף את פסיקות בג"ץ. שפטל הבהיר כי זה יהיה סוף הדיקטטורה של בג"ץ.

"עידן דיקטטורת בג"ץ על שלוחותיה בפרקליטות והיועמ"שים למיניהם הולך להיגמר. הדבר הבלתי נמנע הזה הולך ומתגבש על אפו ועל חמתו של הממסד המשפטי ושל השמאל הישראלי, שהם שני תאומים פוליטיים.

"אסביר מדוע. נשיאת בית המשפט העליון, השופטת אסתר חיות, באולם הטמא שבו התנהלו משפטי נירנברג המפורסמים, בחרה לצטט את השופט ויתקון שדיבר נגד קבוצות המשתמשות בדמוקרטיה כדי לחסל אותה. דבריו של השופט ויתקון נאמרו במסגרת פסק דין משנת תשכ"ה, 1965, כאשר בבחירות לכנסת שאפה להתמודד כנופייה ערבית, מוסלמית, שאידית, פלשתינאית בשם אל-ארד, שהמצע שלה עסק בהחרבת מדינת ישראל.

בפסק הדין של השופט ויתקון, עוד לפני שהיה חוק יסוד הכנסת שאסר על כנופיות ערביות להתמודד בבחירות לכנסת, אמר שלא ייתן לערבים החותרים תחת קיומה של מדינת ישראל להתמודד בבחירות. בניגוד אליו, השופטת חיות לא סיפרה את ההקשר שבהו ויתקון אמר את הדברים, אך כן השתמשה במילותיו והשליכה אותן על הרוב המכריע של הציבור, בבחירות שהסתיימו 65-45 בציבור היהודי.

אגב, בפועל מדובר בניצחון של 70-40 כי מפלגתו של פייגלין והימין החדש קיבלו יחדיו 5.9 אחוזים. יהדות התורה קיבלה 5.74 אחוזים וזכתה בשמונה מושבים בכנסת. כלומר, יחסי הכוחות 65-45 הם אחרי שהמחנה הלאומי איבד שמונה מושבים בכנסת. המשמעות היא שיחסי הכוחות האמיתיים בציבור היהודי, שהוא 80 אחוזים מכלל תושבי אזרחי ישראל, הם 70-40.

"כל המפלגות שהציגו את עצמן כלאומיות זכו יחדיו במיליון קולות לעומת שלושת מפלגות השמאל. כולן בעד להחזיר את בית המשפט העליון למה שהוא היה פעם – בית משפט טוב והשומר האמיתי על זכויות האזרח. יש להחזיר את בית המשפט העליון כפי שהיה, עם גדולי המשפטנים הישראלים של פעם, כשבית המשפט העליון נהנה מתמיכה ואמון של 95-98 אחוזים של כל שכבות האוכלוסייה בארץ.

"כשבית המשפט ידע את מקומו, הוא לא פסל אף פעם שום חוק, לא החזיק בכוח אנשים שהתפלחו למדינה באופן עברייני אלא שמר על זכויות האזרח. בית המשפט העליון בתשכ"ה זכה לאמון של 95-98 אחוזים ואילו בג"ץ של היום, שלא מאפשר למיכאל בן ארי להתמודד לכנסת אך כן מאפשר זאת לעופר כסיף, הוא בית המשפט שאיבד את האמון של העם.

ההצבעה בבחירות האחרונות לכנסת הייתה מרד עממי נגד הממסד המשפטי. נתניהו יצא לבחירות תשע"ה, 2015, ללא שום עננת חקירות, ללא שום פשקוויל בדמות כתב חשדות וקיבל 30 מושבים בכנסת. לאחרונה הוא יצא לבחירות 2019 למרות כל החשדות מבית היוצר של הממסד המשפטי וכוחו עלה ב-20 אחוזים. זהו מרד עממי נגד הממסד המשפטי. המרד העממי הזה יביא לחיסול הדיקטטורה של בג"ץ. הדברים שאמרה השופטת חיות, בשמו של השופט ויתקון, תוך הוצאת הדברים מהקשרם השווה את ההתנהלות היום לאל-ארד שרצתה להחריב בגלוי את המדינה. האומנם? אין בדברים של השופטת אסתר חיות בבית המשפט, בהיכל הצדק של נירנברג, כדי להסביר עד כמה דחוף, אבל ממש דחוף, לחסל את הדיקטטורה של בג"ץ".

עריכה: איתמר זיגלמן

16/05/2019
הישארו מעודכנים