רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אילה חסון

"אדל שלחה לנו מתנה גדולה"

מרגש: ד"ר אדווה ביטון ילדה תינוקת בדיוק בתאריך הלידה של בתה אדל ביטון ז"ל, שמתה בעקבות פציעתה בפיגוע באריאל • ריאיון


ד"ר אדווה ביטון שוחחה עם אילה חסון על התאריכים שהצטלבו: בין לידת בתה אמש לבין תאריך לידתה של בתה אדל, שנפצעה אנושות בפיגוע ומתה מפצעיה שנתיים לאחר מכן. ביטון סיפרה על הטלטלה המשפחתית ועל התאריך הגורלי משני קצותיו.

בשיחה עם אילה חסון ב־103fm גילתה ביטון כי הייתה לה תחושה שהתאריך יהיה זהה. "בדרך כלל אני סוחבת עד הסוף, כל ההריונות שלי הם כאלה, אבל לא תיארתי לעצמי שזה ייסחב לעוד כמה ימים נוספים ושזה יגיע לאותו תאריך: ט"ו באייר", אמרה.

האם סיפרה על ההתמודדות הקשה מול הטרגדיה המשפחתית, שהחלה בשנת 2013 בכביש 5, סמוך לעיר אריאל. "יידו עלינו אבנים. אדל נפצעה קשה מאוד בעקבות המטח הרציני הזה, ונשארה כאן לעוד שנתיים וחצי של התמודדות, של הכרה חלקית, ושל סאגה מטורפת של לנסות לחזור לחיים". אחרי שנתיים וחצי נפטרה בבית החולים. "ניסינו להחזיר אותה לחיים עד כמה שאפשר. לצערי הרב בורא עולם החליט אחרת. אנחנו קטנים פה", אמרה.

ד"ר ביטון אמרה כי לא החליטה עדיין מה יהיה שמה של בתה, שנולדה אתמול, אבל הוא לא יהיה אדל: "אדל זאת אדל, ואין תחליף לילד. כל אחד הוא עולם ומלואו, אנחנו לא עושים השוואות".

כעת, כאשר אותו תאריך עברי מגלם שני תפקידים הפוכים בחייה של האם, היא אומרת בהשלמה: "זה תמהיל שלם של רגשות: של שמחה, של זיכרון - ושל כאב. אדל שלחה לנו מתנה. זאת השגחה פרטית שלה מלמעלה". בשעה טובה. 

 

עריכה: מעיין פופלבסקי

20/05/2019
הישארו מעודכנים

איילה חסון
איילה חסון