103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
זהבי עצבני
עם נתן זהבי

"אז הנה, עכשיו הם יהודים"

נתן זהבי רתח מזעם • "אספתי ערימות של כתבות. הכל התגמד כשקרס המנוף. כולכם רמאים, מעניין אותכם האינטרס שלכם בלבד. ששום פועל לא יעלה על מנוף"


נתן זהבי רתח מזעם בפתח התוכנית על משבר פועלי הבניין והזדעזע מהאסון הנוראי ביבנה. בהמשך התוכנית קרא לאזרחים להתעורר ולצאת לרחובות.

"קשה לי לפתוח את התוכנית של היום. אספתי כל השבוע גזרי עיתונים על פועלים, פדופילים, חברי כנסת, שרי ממשלה, ועוד. ערימה. כל זה התגמד כאשר קרס לו המנוף. הרבה מאזינים נוהגים לטעון כנגדי מדוע אני מבלבל את המוח כל יום על כמות פועלי הבניין שנפגעו כתוצאה מעבודתם. היום הנבלות האלה יסתמו את הג'ורה המצחינה שלהם. הם נהגו לטעון שאני מדבר על הנושא פועלי הבניין כי מדובר בערבים. אז הנה, עכשיו הם יהודים לכל רוחות. אז עכשיו אתם תתעוררו? ראיתי את התמונה של אותו פועל מסכן תלוי בין שמיים וארץ על שאריות המנוף שקרס. זה לא עזב אותי כל הלילה. הייתי שמח לראות אנשים אחרים תלויים על רתמות, הראשון הוא שר העבודה והרווחה, שיחייה. שיבין מה זה פועל עברי.

ערימת בורגנים, קפיטליסטים, חזירים, מסריחים מנהלים את המדינה הזאת. הם יקימו ועדות. רק בשנה שעברה ניסנקורן, שהיה יו"ר ההסתדרות והפך לחבר כנסת, איים שיעשה השבתה של המשק בגין מצבם של פועלי הבניין. אתה היית משבית את המשק בשביל פועלי הבניין? על מי אתה עובד. רמאים נוכלים, כל שמעניין אתכם זה האינטרס האישי שלכם. לצערי אין מנהיג עובדים במדינת ישראל. אסור היה היום לאף פועל לעלות על פיגומים או מנוף. הייתה צריכה להתקיים שביתה כללית במשק. עם או בלי ההסתדרות, עם הממשלה או בלי הממשלה. מעמד הפועלים היה צריך לקום, להרים את הראש ולומר 'עד כאן'.

חוסכים כסף על מנופים. מנופים מלפני 50 שנה בונים בניינים של 60 מטר כדי שמהפנטהאוז יראו את הים טוב יותר. איפה ארנון בן דוד? מתחבא במרתף? נכנס למחילה? שיעלה על מנוף ויסתכל על הברגים והחלודה. תעצור את כל הבנייה. הקבלן של הבניין ביבנה נמצא בכלל בחו"ל. ברור שהוא בחו"ל. אני רואה את אותם קבלנים לפעמים נוסעים במרצדס עם סיגר. אכפת להם מבטיחות הפועלים?

כשקוראים בעיתון שמדובר בפועל ערבי אנשים מבסוטים ואומרים שמדובר בערבי אחד פחות. נבלות. ערבים וסינים בונים את הארץ יחד עם היהודים. עכשיו נהרגו יהודים ועכשיו אתם מתעוררים. כואב לי על המשפחות. אבא הלך בבוקר לעבודה ולא חזר. ולמה? בגלל חיסכון של קבלנים? זה קורע לי את הלב.

הדרעק'ס האלה היו צריכים כבר מזמן לחוקק חוקים מחמירים בנושא. ראיתם קבלן או יזם הולך עם אזיקים לבית סוהר? ראיתם אותם יושבים באבו כביר עשרה ימים בגלל חשד לגרימת מוות ברשלנות?

חיים כץ אמר שצריך לעשות משהו כדי לשים לזה סוף. שילך לכל הרוחות, הוא וזה שמשאיר אותו בממשלה. זאת ממשלה זאת? הציבור מעניין לה את התחת. מה אכפת להם?

כעת הם רוצים להרחיב את הממשלה, יכול להיות שיהיו 30-40 שרים ועוד 30-40 סגני שרים, שזה אומר עוד 200 יועצים, 70 יועצי תקשורת, 70 מכוניות, נהגים ולשכות. יש להם כסף מה אכפת להם. לבטיחות? אין תקציב.

לי ירון עוקבת בהתמדה בעיתון 'הארץ' במצבם של פועלי הבניין. בעמוד הראשון של העיתון התפרסם הבוקר (ב') שהאוצר מתנגד למהלך לשיפור הבטיחות מחשש לעיכוב בבניית הדירות. שייפול הבניין של משרד האוצר על העובדים שהחליטו דבר כזה. פושעים. לא יאומן כי יסופר.

לפני שנתיים, במאי 2017 מנופאי שוחח עמי ב-103fm ואמר 'הבן האדם היחידי שמקפיד על כללי הבטיחות באתר הבנייה הוא המנופאי. הממשלה שלנו מחליפה גם אותנו ומציבה מנופאים סינים. אותם מעניין רק העבודה ולהרוויח כסף מהר. אזרחי ישראל צריכים להתעורר, גם ההסתדרות צריכה להתערב'. שנתיים עברו ועשרות פועלים נהרגו מאז. המנופים הם אותו הדרעק, הקבלנים אותו הדרעק, שר העבודה והרווחה הוא אותו הדרעק וראש הממשלה הוא גם אותו הדרעק. שום דבר לא משתנה פה והעם לא יוצא לרחובות. יוצאים לרחוב כשיש אירוויזיון ואוכל בגן העיר. תתעוררו! אתם עלולים לצפות במו עיניכם בחורבן הבית השלישי. הדיקטטורה כבר עובדת. הם עושים מה שהם רוצים בלי דין או דיין. לעם יש כוח ואם הוא לא יצא לרחובות הוא יאכל חרא, ייפול ממנופים, יעלו לו את מחירי המזון, הטבק, הדלק והמיסים. או שתצאו לרחוב או שלא תקטרו ותאכלו חרא".

20/05/2019
הישארו מעודכנים

נתן זהבי רותח מזעם
נתן זהבי רותח מזעם  |  צילום: 103fm