103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור

מכה או תרגיל?

דיווח: פרקליטיו של נתניהו יתפטרו • האם מדובר בטלטלה עבור ביבי או שמא בספין פוליטי שנועד למשוך זמן? • שיחת טלפון מפתיעה לעו"ד פיני רובין


כתב 'חדשות 13' אביעד גליקמן פרסם כי ככל הנראה עורכי הדין שמייצגים את ראש הממשלה בנימין נתניהו יתפטרו מתפקידם. על פי הפרסומים, נבות תל צור, טל שפירא ופיני רובין כבר בחוץ ורק עמית חדד, בינתיים, בפנים. גלעד שלמור ודורון הרמן שוחחו על האפשרות שמדובר בתרגיל ואף ניסו לחלץ תגובה מעו"ד פיני רובין, שטען: "אני לא אומר שאני ממשיך ואני לא אומר שאני לא ממשיך".

איך ייתכן שכל כך הרבה עורכי דין מחליטים לוותר על ההזדמנות לייצג את ראש הממשלה - אולי אחד מהתיקים החשובים שאי פעם יתעסקו בהם בכל הקריירה? שאלה טובה, אבל יכול להיות שעובדים עלינו בעיניים. "ברור שיש שם הרבה ספינים והרבה מניפולציות", אמר דורון הרמן. "לא נראה לי הגיוני שראש הממשלה לא מוכן לשלם מכיסו לעורכי הדין. הוא עושה כל כך הרבה מלחמות בשביל להביא תשלום וכסף מכל מיני נדבנים ובני משפחה, אבל בסופו של דבר אם עורכי הדין האלה יפרשו ולא ייצגו אותו - מה יהיה איתו? הרי יש אנשים שצריכים לקרוא אלפי מסמכים, אז מי הם יהיו? אולי זה תרגיל".

ואם בכל זאת לא מדובר בספין, מצב גדול שהאנשים בבלפור נמצאים בסערת רגשות. "חשוד בפלילים - לא משנה אם הוא ראש ממשלה או אחרון העבריינים, מרגיש קשר ותלות בעורכי הדין שלו", הסביר גלעד שלמור. "החשוד מצוי בדרך לא סלולה. הוא לא מכיר את ז. זה שהם עזבו – אם אכן זה נכון, זו בהחלט מכה לראש הממשלה".

בשביל לבדוק אם יש אמת בפרסום, התקשרו במפתיע הרמן ושלמור לעורך הדיני פיני רובין, אחד מעורכי הדין הפורשים לכאורה, וניסו לחלץ הודאה - זאת למרות שהם מכירים ויודעים שרובין לא נוהג להתראיין.

יש לנו תכנית רדיו חדשה שהיום משודרת בפעם הראשונה, וחשבנו שאולי יהיה לנו מזל של מתחילים.
"לא יצליח לכם. אתם נחמדים מאוד. אני מאחל לכם הצלחה בתכנית החדשה. אני לא מתראיין".

לא תפרגן לנו באיזה כותרת? אתה עוזב את ראש הממשלה?
"לא. תודה על ההזדמנות. אני לא הודעתי דבר".

הדיווחים לא במקום? אתה ממשיך כרגיל?
"לא יודע, אני לא אומר ממשיך או לא ממשיך. כיוון שלא הודעתי דבר אז שום דבר לא השתנה. אין לי מושג אפילו על מה הדיווחים. אני לא הודעתי דבר ואני לא יודע על הדיווחים האלה כל שהם נוגעים אלי. כל אחד אחר שיעשה מה שמתאים".

אתה מבחינתך להמשיך?
"אני לא יודע,  לא הודעתי דבר".

איך זה לייצג את ראש הממשלה?
"אני לא רוצה לדבר. חבר'ה, אתם נחמדים. תודה רבה. תודה על ההזדמנות, אבל אני לא מתראיין לא לכם ולא לאחרים. תודה ותצליחו. אני לא הודעתי דבר ואיש לא הודיע דבר בשמי, אז תבינו מזה מה שאתם מבינים".

  

"לבני הזוג נתניהו קשה לתת אמון" 

לאחר השיחה ניתחו הרמן ושלמור את הדברים. הרמן: "הוא לא אמר בעצם כלום, אבל מעצם זה שאמר 'שום דבר לא השתנה', יכול להיות שזה לא מתואם ולא כולם מחליטים יחד. יכול להיות שנבות תל צור החליט לקחת צעד אחד קדימה והאחרים עדיין מתלבטים". כך או כך, סאגת הייצוג של בנימין נתניהו ממשיכה ותמשיך להסעיר אותנו בחודשים הקרובים. "לדעתי, כל תרגיל אפשרי נעשה כאן", סיכם.

אותם תרגילים, כנראה, נועדו להאריך את הקץ עבור נתניהו. "יש לו אינטרס חד וברור למשוך כמה שיותר את התהליכים", טען שלמור, והוסיף: "ככל שיש עיכובים ככה זה מועיל לו לנהל את עתידו הפוליטי ועתידו המשפטי ששזורים זה בזה".

משיכת זמן מאולצת או לא, קשה להבין מדוע עורכי הדין מהצמרת המשפטית מוותרים על "תיק חלומי שכולל בתוכו חשיפה תקשורתית אדירה", כפי שתיאר זאת שלמור. "היו הרבה מאוד עורכי דין שהיו מוכנים לייצג אותו בחינם. אתה מייצג את ראש הממשלה בעבירות מורכבות, כלומר זה תיק שיכול לעשות לעורך דין את הקריירה. זה שנמלטים משם אנשים מעלה סימן שאלה".

הרמן בתורו העלה נקודה למחשבה לפיה החלל שהשאיר עורך הדין יעקב וינרוט הוא כה עצום שאף עורך דין אחר לא מצליח למלא. "אני חושב שווינרוט היה מעבר לפרקליט. הוא היה איש סודם ואדם מאוד קרוב לבני הזוג נתניהו, יכול להיות שבסופו של דבר הם לא מצליחים להתחבר, ואחרי כל כך הרבה עדי מדינה שיצאו מתוך החבורה הקטנה הזאת הם קצת חוששים לתת אמון". 

    

עריכה: מיכל דאבי 

22/05/2019
הישארו מעודכנים

צילום: משה שי/פלאש90