רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אראל סג"ל

חוסר כבוד

אראל סג"ל ודוד ורטהיים שוחחו בפתח התוכנית על פשיטת המשטרה על מועדון הגייז • בהמשך אמר סג"ל: "לאף אחד אין כוח לבחירות האלה. גם לפוליטיקאים"


דוד ורטהיים ואראל סג"ל שוחחו בפתח התוכנית על חג השבועות, ועל פשיטת המשטרה על מועדון של הקהילה הגאה בחשד להימצאות סם אונס בו. בהמשך גם שוחחו על איילת שקד, נפתלי בנט וטל רוסו שפרש מהחיים הפוליטיים. 

סג"ל: "היית בסאונה?"

ורטהיים: "אם אני הייתי בסאונה אתה היית בימית 2000".

סג"ל: "אומרים ששבועות זה חג המים. הייתה פשיטה של המשטרה במועדון גאה בתל אביב וחיפשו סמים".

ורטהיים: "אני לא חושב שמישהו כאן פעל נגד הקהילה הגאה אך המשטרה עשתה כאן משהו מסריח. לא נכנסים ככה לאזור בו אנשים חוגגים את האינטימיות שלהם עם מצלמות. חלק מהחוגגים שם עדיין בארון. זה מכוער".

סג"ל: "משטרת ישראל עושה גם דברים שאני לא אוהב לראות אך זה החוק. המטרה של המדינה היא לפעול נגד סם אונס. אני אכן מסכים שאפשר היה לדרוש מהחוגגים להתלבש ובטח שלא לצלם אותם ולפרסם".

ורטהיים: "הנקודה היא שצריך לנהוג ברגישות. אני חושב שהסמים בקהילה הגאה זו בעיה אך היא לא הבעיה שעומדת בראש סדר העדיפויות של המשטרה. יש במדינה הזו בהמות מחוף לחוף שזורקים כיסאות ובמקום היא העדיפה לעצור סם אונס שלא משמש לאונס".

סג"ל: "איך אתה יודע?"

ורטהיים: "אני יודע כי אני חלק מהקהילה. האונס הוא לא הבעיה הבולטת ביותר של הקהילה הגאה אלא של הסטרייטים".

סג"ל: "זו דמגוגיה. מה הקשר בין מה שקרה בימית 2000 לפעילות המשטרה בסאונה? אני כן מסכים שצריך להיות רגיש בכל מעצר, לא רק של גייז. עם כל הביקורת שיש לי, המשטרה מבצעת עבודה קשה. אני מזכיר לך שלפני שנה פורסם מאמר בעיתון 'הארץ' בהם רופאים התחננו לקהילה שתטפל בנושא הזה. אנשים הגיעו לחדרי מיון חצי מתים".

ורטהיים: "הרושם שלי הוא שהמשטרה נוקטת באמצעים מאוד נחושים ופחות רגישים כלפי אוכלוסיות פחות מסוכנות, ובאמצעים רגישים יותר באזורים בהם יש אשכרה אלימות".

סג"ל: "מי הם האוכלוסיות המסוכנות?"

ורטהיים: "זה כמו תאונות דרכים. לא צריך לצפות בכל כביש אבל יש לדעת יש אזורים נפיצים. נסכים שמה שקרה בסאונה היה לא רגיש".

סג"ל: "אבל אולי מוצדק. חוק זה חוק"

אם מפלגות הימין לא יתאחדו - זה הסיכוי של השמאל לקחת את השלטון

סג"ל: "המערכת הפוליטית מתחילה להתחמם. הקרב האמיתי הוא בתוך הימין, בין הסרוגים לליכודניקים. מעניין איך זה יתפתח. בגדול השאלה היא האם בנט ושקד שוב יצאו למהלך הרפתקני שכבר שרף ארבעה מנדטים או שהם ייכנסו לתוך הליכוד".

ורטהיים: "אני לא בטוח שאחרי הניסיון הנוכחי של הקמת הממשלה והפאול הנוכחי שנתניהו עשה לעצמו, בנט ושקד לא יכולים להרוויח מריצה חוזרת על חשבון הליכוד".

סג"ל: "אם הימין שוב ייצא בכמה מפלגות זה הסיכוי הטוב ביותר של השמאל לקחת את השלטון. בכל מקרה יש המון זמן עד הבחירות ומעט מאוד עניין בנושא. לאף אחד אין כוח לבחירות האלה כולל לפוליטיקאים עצמם. אני ביטלתי כנס באוקספורד בגלל הבחירות".

ורטהיים: "אני חייב לסיום להתייחס לידיעה שטל רוסו החליט לפרוש מהחיים הפוליטיים. זאת הייתה קריירה בת חודשיים וזה מדהים אותי כל פעם מחדש. הקשקוש הזה של אלופים בצבא שמחפשים סידור עבודה".

סג"ל: "גיורא רום אמר בשבוע שעבר שמדובר בגנרלים שרגילים לומר לקציני המטה מה לעשות. פוליטיקה זה מקצוע, זה פשרות. זה דחיפת הידיים לתוך הביוב ולהוציא את מה שצריך מתוך החרא. פוליטיקה היא אומנות בין אנשים. טל רוסו הוא אחלה בן אדם וקצין מצוין אך הוא מתאים לפוליטיקה כמו שאתה מתאים להיות רב של עיר".

עריכה: איתמר זיגלמן

10/06/2019
הישארו מעודכנים

אראל סג"ל
אראל סג"ל  |  צילום: 103fm