103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אראל סג"ל

היום שאחרי ביבי

האם צריך להחליף את נתניהו בראש מחנה הימין? לוינסון וסג"ל דנו באופציות הקיימות • לוינסון: "לא מוכנים לשמוע ביקורת שיש לרה"מ מחליף"


בפתיחת התוכנית שוחחו חיים לוינסון ואראל סג"ל ב-103fm על היריות בנגמ"ש של מחנה הימין. מדוע לוינסון סבור שסג"ל לא מסוגל לשמוע ביקורת על רה"מ. ומדוע הוא סבור שנתניהו הוא נטל למחנה הימין יותר מאשר תועלת?

סג"ל: "מה דעתך על המלחמות בימין?"

לוינסון: "זה כבר נהיה טרנד בימין. מעבר לשעשוע שבעניין אני לא רואה בזה חשיבות פוליטית גבוהה. גם אם אני ימני שמאוכזב מנתניהו והצבעתי פעמיים לליכוד אך לא קיבלתי את הסחורה. מה האלטרנטיבות שלי? בסוף אצביע לאיחוד מפלגות הימין שמבחינת נתניהו היא תחת שליטתו המלאה או שאבחר להצביע לבנט. אין מפלגת ימין שחרטה על דגלה את הפלת נתניהו כשהתחליף הוא ימני יותר".

סג"ל: "אפילו ליברמן לא יטען זאת בבחירות. היה לי ויכוח עם קלמן בנושא. טוענים שאנחנו, אוהדי נתניהו, לא מוכנים לשמוע ביקורת. זה חרטא".

לוינסון: "יש ביקורת אחת שאתה לא מוכן לשמוע. אתה לא מוכן לשמוע שנתניהו הוא לא תועלת למחנה הימין אלא נטל שיש להחליף אותו. אולי במירי רגב, אולי בגדעון סער ואולי ביולי אדלשטיין".

סג"ל: "זה חרטא. יש כאן ויכוח לגיטימי. השאלה היא מהן האינטרסים של מצביעי הליכוד ומצביעי איחוד מפלגות הימין. אני מכיר את הפער הגדול בין תפיסות מצביעי הליכוד למצביעי הימין הדתי. צריך לומר את זה - הימין הדתי נשען על גבו של הימין הגדול בליכוד".

לוינסון: "אם מישהו בימין יטען שצריך לסלק את נתניהו כי הוא לא מספיק ימני אתה תטען שזו בגידה ודיבור מסוכן לימין. אתה לא מוכן שיהיה תחליף הנהגתי לנתניהו. מעניין לראות כמה אנשים יצאו להצביע בספטמבר".

סג"ל: "אלו בחירות של לקוחות חוזרים. לימין יש המון קולות שבוזבזו, ולשמאל יש קולות שבוזבזו אצל הערבים. אלו קולות שהלכו לאיבוד שאפשר להרוויח מהן. השאלה באיזה הרכבים ירוצו. אני לדוגמה מאוד תומך בצירוף איילת שקד לליכוד. הנה אני אומר את זה - אני חושב שזה יחזק את המחנה. אני גם משוכנע שאורלי לוי תצטרף לכחול לבן".

לוינסון: "אל תהיה בטוח שמי שהצביע בבחירות הראשונות יצא להצביע גם בבחירות השניות. רואים את השעמום שהבחירות הללו מעוררות".

"נתניהו אינו האדמו"ר שלי"

סג"ל: "יש משהו בלתי מתקבל על הדעת. כל מי שתומך בנתניהו מיד מכנים אותו בשמות. מפריעה לי ההתנשאות כלפיי והטענה שאני לא חושב באופן עצמאי. טוענים שאני רק מהדהד מסרים. מי שאומר את זה עליי לא מכיר אותי. אני לא מזלזל במי שבוחר להצביע למפלגות הערביות. אל תזלזלו בי. התמיכה שלי בנתניהו היא מושכלת ולא רגשית. היא לא מבוססת על אהבה. הוא לא האדמו"ר שלי".

לוינסון: "יש ליצנים בתעשייה סביב נתניהו כמו בני ציפר".

סג"ל: "בני ציפר אינו ליצן אלא איש רוח שמתבטא כמו שאנשי רוח מתבטאים. למה לזלזל בו? אני מזלזל בעיתון 'הארץ' שמזגזג בתמיכתו בין כחול לבן למפלגות הערביות?".

לוינסון: "הרבה אנשים בשמאל התלבטו אם להצביע הצבעה אסטרטגית או להצביע לעבודה ולמרצ. לכן אני חושב שמפלגת כחול לבן תרד במנדטים ומרצ והעבודה יתעצמו".

סג"ל: "זה תלוי מי יעמוד בראשות מפלגת העבודה. אבי גבאי כבר הודיע שלא יתמודד".

לוינסון: "אני מקווה שהטעות ההיסטורית הזו תתוקן".

סג"ל: "אני חושב שהטעות של אבי גבאי הייתה לא להיכנס לתוך הממשלה בראשות נתניהו".

לוינסון: "הטעות הייתה שהוא חשב שהוא יכול להיות ראש ממשלה. עיין ערך נפתלי בנט, הוא לא פחות מביך מאבי גבאי".

"אלף - בית באתיקה"

סג"ל: "אני גם לא אהבתי את מה שנעשה בטוויטר לאטילה שומפלבי בעקבות התשלום שקיבל מלשכת עורכי הדין. עשו לו שיימינג בצורה מרושעת ביותר".

לוינסון: "אני טסתי פעם בחינם לאילת על חשבון לשכת עורכי הדין".

סג"ל: "אני סירבתי".

לוינסון: "אטילה מנחה באופן קבוע סדרת מפגשים של לשכת עורכי הדין. נשמע לי הזוי שאדם שמתפרנס מלשכת עורכי הדין יישב באולפן בדיונים על אפי נווה. זה אלף-בית באתיקה. זעקת הקוזק הנגזל שלו שהוא לא חייב שום דבר לאף אחד היא מביכה. מה קרה לסטנדרטיים האתיים הבסיסיים? אתה היית מסקר את 103fm?"

סג"ל: "היה הגון. יש לך חברים שנסעו לאמריקה על חשבון שר התפוצות? האם הם כתבו על בנט לאחר מכן?"

לוינסון: "היו ואני מניח שכתבו אך בוא נדייק. המימון היה בחציו ממשרד התפוצות וחציו מגשר".

סג"ל: "אני יכול להביך את האנשים הללו מאוד כעת. אני לא הייתי נוסע כך. כשאני נסעתי לפולין עם השר פירון שילמתי על הכרטיס. אטילה נוהג להגיב המון בטוויטר שלי אך אני תוהה למה באים רק אליו בטענות? למה לא באים בתלונות לדנה ויס?".

לוינסון: "אתה תשב בתאגיד השידור ותעשה אייטם על 103fm?".

סג"ל: "בוודאי שלא. הטרלול בעיני הוא ההתעסקות רק באדם אחד כל פעם. אני בהחלט חושב שזו התעלקות על אדם אחד כשכל התקשורת חולה בתופעה הזו".

עריכה: איתמר זיגלמן

 

11/06/2019
הישארו מעודכנים

חיים לוינסון ואראל סג"ל
חיים לוינסון ואראל סג"ל  |  צילום: 103fm